Zware nederlaag voor vrouwen Scheldesport Plezierig lopen? Nee, deze keer niet Go< dkoper kan écht niet! Goud turner De Wolff, Pauwels in halve finale I I S I a 1 40 SPORT Voor maar hollands nieuwe. VOLLEYBAL De volleybalsters van Voorwaarts pakken opnieuw punten. De mannen van de Axelse club verliezen nipt. 1 Bestel nu: www.hnvoordeel.nl Apple iPhone 4 275 min/SMS/MB KORTING door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport leden zaterdag in de overgangsklasse een kansloze ne derlaag. In Woudrichem ging de ploeg tegen het tweede team van Waldric hard onderuit: 70-32. Voor waarts verloor in de Zeeuwse der de klasse thuis nipt met 56-59 van de reserves van Marathon. Vrouwen. Waldric 2-Schelde- sport 70-32 (39-15): Scheldesport was al vroeg kansloos in het duel met Waldric. De Terneuzense bas ketbalsters bleken niet opgewas sen tegen het fysieke spel van de tegenstander. Na rust herstelde de ploeg van coach Martin van Ham zich enigszins, maar echt dichterbij kwamen de vrouwen van Scheldesport niet meer. Een positieve uitzondering bij de Ter neuzense ploeg vormde het spel van Julia Fuertes Cabello. De Spaanse basketbalster was met ze ventien punten sterk op dreef. Mannen. Voorwaarts-Marathon 2 56-59 (32-30): Een spannende door Wim de Vos sas van cent - Het had wel iets idyllisch, een sprookje bijna. De at leten en atletes die deelnamen aan de Corn Boysloop in Sas van Gent werden zaterdag geteisterd door sneeuwval, waardoor de accommo datie van de voetbalclub onder een wit dekentje kwam te liggen. Uit eindelijk won de Belg Tom van Driessche uit Zele. De winter begint nu toch wel erg lang te duren. Er wordt veel van de fysieke gesteldheid van de lo pers en loopsters gevraagd dit sei zoen. „Zeg dat wel", zeiden de Zeeuws-Vlamingen Bennie Thuy uit Sint-Jansteen en Erwin van de Broeke uit Axel. „Die sneeuw is nog niet zo erg, maar als we zoals vandaag op een aantal plekken een harde wind tegen hebben, maakt dat het erg lastig. Nee, het was niet echt plezierig vandaag. Maar ja, er is in de buurt een wed strijd en dan wil je toch mee doen. Je kunt je lichaam goed be schermen door extra kleding aan toe doen." Dat de atleten zich er vooral niet van laten weerhouden om in der gelijke omstandigheden een wed strijd te lopen wilde met name voorzitter Joop van der Vliet best kwijt. „We hadden vandaag 132 deelnemers. Daar hadden we ze ker niet op gerekend. Daarom zijn we als organisatie best tevreden. Niet alleen over het aantal deelne mers maar zeker ook over het ver loop. Iedereen heeft de wedstrijd zonder echte problemen uit kun- Voordeel voor lezers van de PZC Korting op Sim Only 275 Gratis aansluitkosten twv Totaal voordeel x Samsung Galaxy S3 Mini 275 min/SMS 500 MB HTC Desire C 275 min/SMS 500 MB Daarom holiandsnleuwe: Bij holiandsnleuwe heb je altijd één (vast laag) tarief voor bellen, sms'en internetten. Binnen èn buiten Je bundel. Je kan dus nooit meer zomaar buiten Je bundel bellen. Bovendien Is je bundel drie maanden houdbaar. wedstrijd, die uiteindelijk nipt werd verloren door de Axelaars. Het duel ging gelijk op, waarbij beide teams om beurten een voor sprong namen. Volgens coach Maarten Koster speelde Voor waarts een sterke eerste helft, maar kwam zijn team na rust fy siek tekort tegen de Vlissingers. De voorsprong halverwege kon door de thuisclub niet worden vastgehouden. Bij Voorwaarts scoordè Robertson Chong, met na: me via fastbreaks, de meeste pun ten: twintig. Veerkracht Voorwaarts door Peter van Kouteren nen lopen", stelde een opgeluchte Van der Vliet. Tom van Driessche liet een sterk optreden zien. Ondanks de lastige omstandigheden bereikte de Belg na 15,7 kilometer de finishlijn na 53.51 minuten. Nummer twee San- der Verminck kwam amper 33 se conden na zijn landgenoot bij de aankomst. Bennie Thuy eindigde als vierde, Erwin van de Broeke werd zeven de. Dennis Florussen uit Terneu- zen klasseerde zich ook nog net bij de eerste tien. Trui Gonnissen uit Sas van Gent won in haar woonplaats bij de vrouwen. De voormalig Terneu zense Esther Platteeuw was de snelste bij de vrouwen op de 6000 meter en finishte ook knap als vijfde overall. terneuzen - Zijn de volleybal sters van Voorwaarts op tijd aan hun eindsprint begonnen? of volgt voor trainer Richard van Acker toch een afscheid met de gradatie!? De Axelse vrouwen ver sloegen zaterdag de derde keus van De Burgst met 3-2 en brach ten het totaal uit de laatste vier duels daarmee op elf punten. In de voorgaande vijftien wedstrij den werden slechts dertien pun ten vergaard. Voorwaarts-De Burgst 3 3-2 (25-20, 20-25, 25-14, 23-25, 15-9): Voorwaarts was serverend op dreef en kwam vanuit een goede spelverdeling tot gevarieerde aan vallen. De thuisploeg bouwde be keken spelend een 2-1-voorsprong op. „We waren zó blij, dat we dachten: het lukt ons wel om ook de vierde set te winnen", verklaar de de trainer een onnodige neder laag in het vierde bedrijf. Voorwaarts keek daarin snel te gen een ruime achterstand aan. Hoewel de thuisploeg nog dicht bij kwam, bleek die onoverbrug baar. De Axelaars toonden daarna veerkracht en trokken in de laat ste set wel aan het langste eind. „Een veilige (negende) plek zal ons niet meer lukken", keek Ri chard van Acker vooruit „We heb ben nog een zwaar programma. Ik ga ervan uit dat we promotie/de gradatiewedstrijden moeten spe len." YVC-Mytilus 3-1 (25-12, 25-12, 25-16, 21-25): YVC leverde een punt in. De thuisploeg was in de eerste drie sets heer en meester en versloeg de Goese vrouwen- ploeg drie keer op rij met grote cij fers. Daarna was de IJzendijkse koek op. YVC liet de teugels vie ren en hielp het tegen degradatie strijdende Mytilus daarmee in het zadel. De bezoekers profiteerden en keerden met een kostbaar punt huiswaarts. De Sterre-Savok 3-1 (18-25, 25-20, 25-13, 30-28): Savok profiteerde aanvankelijk van fouten in de Zuiddorpse gelederen, maar moest na winst in het eerste be drijf toestaan dat de thuisploeg het initiatief nam. De Sterre zette Savok serverend onder druk, kwam tot snel uitgevoerde aanval len en kwam in de tweede en der de set verdiend tot winst. Savok hervond zichzelf nadat in de vierde set een 8-2-achterstand was opgelopen. Met het publiek als grote winnaar ontspon zich een boeiende set, waarin twee hard werkende teams diverse ke ren op setpunt stonden. De Sterre bleek uiteindelijk de gelukkigste ploeg. Voorwaarts-Voko 2 2-3 (20-25, 25-21, 27-25,22-25, 16-18): Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd. Jeugdspeler Abi Deskay speelde op de liberopositie en deed dat met verve. Eric Bakker, die te elfder ure was opgeroepen om de zieke spelverdeler Wouter Bonte te vervangen, kwam voor de tweede keer dit seizoen in ac tie en kon terugkijken op een de gelijke partij. De Axelse mannen moesten im proviseren, verloren de eerste set, door Janny Vermeule breda - Tijdens de regiofinale vier de, vijfde en zesde divisie dit week einde in Breda was de Zeeuwse af vaardiging succesvol. Turn'87 uit Oostburg pakte goud, MTV Middel burg was goed voor zilver en brons bij de senioren. Bij de senioren had zowel Turn'87 als MTV succes. Anouk Vercruijs- se van de club uit Oostburg won het goud in NTS 7, terwijl MTV met Larissa Cappon het zilver ver overde bij de senioren. NTS 6. Clubgenote Julie Adriaanse bleek goed voor een derde plaats bij de senioren in niveau 5. Hirn'87 was ook succesvol tijdens de tweede voorronde dubbele mi- nitrampoline. In Den Bosch won Guitho de Wolff het goud, terwijl Lauren Huisman de gouden plak pakte bij de meisjes pupillen. Er was brons voor Mattijs van der Meulen. Er vólgt nog een derde voorronde in Apeldoorn. Daarna wordt definitief bekend wie zich heeft geplaatst voor een finale plaats tijdens de Ahoy Cup, in juni in Rotterdam. Mathieu Pauwels verzekerde zich in Waspik van 'de halve finale bij de senioren tweede divisie. Die vindt op 11 mei plaats in Vught. De turner van Thor uit Sas van Gent werd tijdens de kwartfinale achtste, in een veld van 28 deelne mers. Pauwels, die dit jaar voor het eerst in de tweede divisie uit komt, behaalde 67,35 punten. Hij turnde een constante wedstrijd, maar liet op voltige en brug een hogere kwalificatie liggen. Win naar Koen Wijnancfs uit Sittard eindigde op 71,10 punten. MAANDAG 2 Een geslaag foto Mark Ne maar wonne op rij. In eei strijd kwame weer op gelijk ploeg nam in tiatief en liej voorsprong. UITSLAGEN ATLETIEK Sas van Gent Co mannen: 1Tom va der Verminck (B) 5 57.03, 4. Bennie Th de Pauw (B) 57.59, Erwin van de Broei de Cauter (B) 58.18 10. Dennis Florusse wen: 1. Trui Gonni 2. Karen van Lanck de Mey(B) 1.31.58. vin Cnudde (B) 30.5 3. Didier Verlee (B 34.00, 5. Gertjan h wen: 1Cathy Poppi (B) 41.00, 3. Haike< meter, mannen: 1 2. Francesco Degrc Zeeuw (Terneuzen) 25.00, 5. Bart Teirh Esther Platteeuw Vasseur (Axel) 29.2I 30.22. p- BILJARTEN Teamcompetitie Ki ten Dieke-De Warar les (111 tegen 93 pi 390-276 (110-92) 293-404 (107-120), (106-103), 't Meule (86-92), Koewacht Trefpunt-St. Albert ve-De Lovenhoek 2 kop: 1. De Vlaschaa venhoek 105,00; 3. Hoeve 102,41; 5. De Sas van Gent K voor teams. Eindst han Pijcke 20 punte Francois Everaert/Hi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87