Hartverwarmend voetbal Zaamslag SPORT 35 Terneuzense Boys gelooft er nog steeds in GPC Vlissingen vergeet trekker over te halen MAANDAG 25 MAART 2013 ALBLASSERDAM - Voor het eerst sinds begin november stapte Ter neuzense Boys zaterdag van het veld zonder nederlaag. In en te gen Alblasserdam werd het 1-1. Andere staartploegen in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal roerden zich eveneens. Almkerk en Altena wonnen zelfs. Desondanks zei trainer Eddy van der Hooft dat het gelijkspel na zo veel nederlagen op rij goed voor het zelfvertrouwen was. „Het was in de kleedkamer luidruchtiger dan anders. Er zijn nog zeven wedstrijden te gaan. We krijgen Altena, Almkerk, Heerjansdam en De Zwerver nog thuis. Iedereen beseft dat we nog altijd op de twaalfde plaats kunnen eindi gen." Die positie geeft recht op deelname aan de nacompetitie. Terneuzense Boys domineerde voor de rust. „We waren rustig, lieten de bal goed rond gaan, speelden verzorgd voetbal en zochten op het juiste moment de diepte", vond Van der Hooft. Frank van Kouteren schoot al vroeg in de wedstrijd op de paal. Marco Faassen kwam op slag van rust vanaf de zijkant in kansrijke positie, maar kwam evenmin tot scoren. Met de wind in de rug moesten de oranjehemden in de tweede helft het initiatief aan de thuisploeg laten. Daley van der Graaff schoot een vrije trap ach ter de sterk keepende Dennis Rijnberg (ï-o). Ruud Hoogesteger profiteerde niet veel later van een misser van de doelman van Alblas serdam en tekende voor de ver diende gelijkmaker: 1-1. Kyle Doesburg is uitzinnig van vreugde nadat hij Hoek op aangeven van Thomas van Renterghem (rechts, nummer 3) op een 1-O-voorsprong heeft gezet. foto Mark Neelemans waarheid voor Hoek .f m *-tA I ®M - f - bij, waardoor het billenknijpen voor de blauw-witte aanhangers langer duurde dan gedacht. Verhoene: „We speelden niet goed. Toch maken we het onszelf weer onnodig moeilijk, net als vo rige week tegen Zwaluwen. Voor hetzelfde geld vliegt die gelijkma ker er nog in." Dat gebeurde niet en daardoor was Doesburg weer de gevierde man. Wanneer de ongepolijste spits zaterdag tegen RWH op- door Aector Dooms ZAAMSLAG - Tweedeklasser Zaam- slag speelde zaterdag op sportpark 't Durp hartverwarmend voetbal. Subtopper SSV'65 werd met 5-0 overklast. De ploeg van trainer Hu- bert van den Hemel pakte daar mee de vierde overwinning op rij. In het winterse decor groeide Juriën Dam uit tot de beste speler op het veld. De middenvelder van Zaamslag scoorde twee keer en was betrokken bij twee andere doelpunten. „Bijna alles lukte", zei Dam na af loop met een glimlach. Het was de beste wedstrijd van Dam sinds zijn komst naar Zaamslag. Daar om vond de 22-jarige Terneuze- naar het zo jammer dat zijn groot ouders er niet bij waren. „Ze gaan al vanaf mijn negende jaar trouw naar me kijken. Mijn oma is net nieuw scoort, evenaart hij het re cord van Sam Ysebaert. De Belg scoorde in het seizoen 2007-2008 zes keer op rij. Doesburg heeft nu vijf op een rij achter zijn naam staan. „Kyle heeft net als iedere speler sterke en mindere punten", zei Kenny Verhoene. „Natuurlijk maakt hij soms nog verkeerde keuzes en moet hij in sommige si tuaties wat rustiger worden. Maar volgens mij wordt een spits nog altijd afgerekend op zijn scorend geopereerd aan haar heup." Zaam slag zette vanaf het begin druk op de bal, waardoor de tegenstander uit Goes niet aan voetballen toe kwam. Die tactiek kende al snel succes toen Dam een vrije trap na een overtreding op Peter Diele- man snoeihard in de kruising schoot: 1-0. Daarna bleef Zaam slag jacht maken op meer doel punten. „Het was mooi om te zien dat we druk bleven zetten. Alleen de tweede treffer bleef lang uit", zei Van den Hemel later. Die 2-0 viel vlak voor rust na een prachtige aanval, die door Dieleman via Dam werd opgezet en na een slim hakballetje van Ivo Verstraeten door de uitblinker met zijn rech ter werd afgerond: 2-0. Koen Post trof na een combinatie met Dam nog de paal. Zaamslag was in dezelfde opstel ling als tegen Duiveland begon- vermogen. Daar is bij hem niets mis mee. En zijn snelheid is onge kend. Ik heb in mijn hele carrière als speler en trainer nooit een spe ler meegemaakt die sneller was dan Kyle. We werken er samen aan om hem optimaal te laten ren deren." De trainer maakt zich met zijn ploeg op voor de weken van de waarheid. Zaterdag gaat Hoek op bezoek bij nummer drie RWH. Twee dagen later (Tweede Paas- nen. Dus met Joris Rademakers, Jordy Bakker en Mare de Haas op de bank. Zij zagen hun teamgeno ten de beste wedstrijd van het sei zoen spelen. Dam: „Ik heb het ver trouwen gekregen van de trainer. Dan moet je die kans grijpen." Ook Pepijn Rademakers deed het tegen SSV'65 prima als verdedi gende middenvelder. Verder lij ken Peter Doens en Jorin Missu zeker van hun plaats. De flankver dedigers bleven onvermoeibaar opkomen. Het centrale duo Arjan Hamelink-Tommy Tissink hield de controle achterin en doelman Guido Vinke werd slechts één keer op de proef gesteld door Pim Bruins. Aanvallend bezat Zaam slag met Koen Post op links en Verstraeten aan de rechterkant sterke troeven, terwijl Mario de Fouw zich kon uitleven in zijn vrije rol. Peter Dieleman vormde als van dag) volgt op eigen veld de kwart finale van de beker tegen Baronie. „We willen allebei die wedstrij den winnen. Als we van Baronie winnen zijn we al geplaatst voor de KNVB-beker van komend sei zoen, met de profclubs. Dat vind ik heel belangrijk, want dat kan een leuk affiche opleveren." De nacompetitie, de KNVB-be ker; met elf spelers gaat Hoek dat niet redden. Dat weten ook de drie wisselspelers van zaterdag. ouds het sterke aanspeelpunt voorin en scoorde twee keer. Vlak na rust anticipeerde de spits uit stekend op een steekbal van Dam: 3-0. De Goese verdediger Michel de Groote reageerde zijn frustra ties af met een onbesuisde tackle op Dam en kreeg rood. Via uitge speelde aanvallen scoorde eerst Dieleman - op aangeven van De Fouw - de 4-0. Bij de vijfde treffer waren de rollen omgedraaid. Die leman: „Ik heb genoten van de jonge spelers. Ik ben ook blij met mijn goals. Na de winterstop heb ik elke wedstrijd nog gescoord." Dam werd twintig minuten voor tijd een publiekswissel gegund. Zaamslag-SSV'65 5-0 (2-0). 4. Juriën Dam 1-0, 43. Juriën Dam 2-0, 54. Pe ter Dieleman 3-0, 62. Peter Dieleman 4-0, 68. Mario de Fouw 5-0. Scheids rechter: B. Elissen (Udenhout). Rode kaart: Michel de Groote (SSV'65). Aan tal toeschouwers: 125. KINDERDIJK - Ondanks een gelijk spel (0-0) in Kinderdijk tegen De Zwerver namen de zorgen voor GPC in de eerste klasse van het za terdagvoetbal toe. De Vlissingers zagen Altena door een riante 6-1-zege op Sliedrecht tot op één punt naderen en moesten toe staan dat een winnend Altena ver der wegliep. Met het competitieslot in het vooruitzicht dreigt behalve voor Terneuzense Boys ook voor GPC Vlissingen nog altijd rechtstreek se degradatie. Trainer Michel Leonhart was niettemin tevreden met het gelijkspel in de uitwed strijd. „Het was een terechte uit slag", vond hij. „Voor de rust drong De Zwerver meer aan. In de tweede helft hadden wij het initiatief. We zijn alleen vergeten om op beslissende momenten de trekker over te halen." GPC kwam al vroeg in de wed strijd goed weg, toen een inzet van De Zwerver via de binnen kant van de paal het veld terug in sprong. Veel meer mogelijkheden gaven de Zeeuwen niet weg. Sven Ronde mikte bij één van de spaarzame uitvallen in de eerste helft voorlangs. Na de hervatting nam GPC het heft in handen. Het resulteerde in kansen voor Björn Ronde (kopbal) en Menancio Weeda (schot). Leonhart: „We moeten elke week punten pak ken. Dat kan met onze ploeg, maar dan moet je de kansen be nutten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82