Kloetinge voelt zich bestolen Eigen doelpunt Magito nekt AZW, net geen overwinning voor Spui 34 SPORT _j HOOFDKLASSE B Zeeuws-Vlaamse club boekt zege op Helnenoord. Kyle Doesburg is de matchwinnaar. door Rudy Boogert rotterdam - Kloetinge voelde zich zaterdag onrecht aangedaan. Een doelpunt van Mats Willemse werd in de slotfase afgekeurd we gens buitenspel. De pass waaruit Willemse scoorde, had hij echter zelf gegeven. En dan kun je niet buitenspel staan, vond heel Kloetin ge. Scheidsrechter El-Hajouti en zijn assistenten oordeelden anders, waardoor Kloetinge met een O-O-gelijkspel moest vertrekken bij Alexandria'66 uit Rotterdam. Het voorval had plaats in de 88e minuut. Kloetinge maakte gedre ven jacht op de winnende goal, vooral de laatste twintig minuten. Invaller Bart Deprez schoot voor langs, Tom Blomaard strandde al leen voor de keeper en schoot vijf minuten later net over. Het ge vaar kwam vooral vanaf de rech terkant waar Björn Quartel en Ti- mo Jansen de geboden ruimte op timaal benutten. Maar het venijn zat aan de linkerkant Daar kreeg Mats Willemse halver wege de helft van Alexandria'66 de bal. Hij speelde die over de grond achter de verdediging en rende er zelf achteraan. Toen hij de bal weer bereikte en in het doel schoot, werd hij teruggeflo ten voor buitenspel. Niet van zich zelf, maar van Bart Deprez die een aantal meter links naast hem stond. „Een blunder", vond Kloe- KARAKTER15T1EK Alexandria'66-Kloetinge 0-0. Scheidrechter: Y. el Hajouti (Zwijndrecht). Gele kaart: Daniël von Harras (Alexandria'66), Jaap Esser, Maarten van Rosevelt (Kloe tinge). Aantal toeschouwers: 150. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Sjors Lankhaar, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Aart Veldhof, Mats Willemse; Ti- mo Jansen, Daan Esser, Rogier Veenstra (62. Bart Deprez); Tom Blomaard (80. Sofyan Azzagari). tinge-verdediger Sjors Lankhaar. Scheidsrechter El-Hajouti lichtte de beslissing na afloop toe. „Toen de speler van Kloetinge de bal naar zijn ploeggenoot speelde, stond deze strafbaar buitenspel", zei de arbiter uit Zwijndrecht. „Mijn grensrechter beoordeelde dat de bal door de keeper opge raapt kon worden en paste daar om de voordeelregel toe. Toen bleek dat de keeper de bal toch niet kon pakken, heb ik alsnog voor de eerste situatie gefloten." De claim van Kloetinge was ech ter dat Mats Willemse de bal niet naar Deprez passte, maar op zich zelf. Willemse: „Op zo'n moment lopen alle spelers naar voren." En dan komt hij zelf vrij achter de verdediging te staan. Zijn slim migheidje werd dit keer echter niet op zijn merites beoordeeld. Uiteindelijk kostte het Kloetinge een doelpunt, twee punten en een gele kaart voor de protesteren de Maarten van Rosevelt. Positief op de ijskoude middag in Rotterdam was dat Kloetinge ein delijk weer eens de nul hield. De laatste keer dat dat lukte, was tij dens de derbywinst in januari op Hoek (o-i). De Bevelandse club had weinig te duchten van Alexandria'66, mede doordat top scorer Joel da Veiga Martins niet geheel fit op de bank begon. Op enkele bescheiden schoten na had Kloetinge-goalie Jaco van der Schee een dagje vrijaf. Sjors Lankhaar ervoer 'de nul' als een steuntje in de rug in zijn jacht op een basisplaats. Geksche rend zei hij enkele weken geleden dat hij waarschijnlijk alle resteren de wedstrijden zou spelen, omdat van het centrale duo Michel Maas kant/Jaap Esser telkens wel één van de twee geschorst is. Het komt grotendeels uit: dit keer was het Maaskant, komende zaterdag Esser. „Ik hoop zo natuurlijk een basisplaats te veroveren. Daar had ik twee weken geleden al op ge hoopt, want toen ging het lekker tegen Nieuw-Lekkerland. Maar de trainer greep toen toch terug op het oude duo." Weken van de door Barry van der Hooft hoek - In het eerste kwartier na rust liepen ze met z'n drieën warm aan de zijlijn. Vlak voor de tribune, terwijl de sneeuwvlok ken in hun gezichten werden ge blazen. Tim de Meersman speelde bij onder meer Vitesse en ADO Den Haag, Alain van Mieghem was prof bij clubs als Germinal Ekeren, Roda JC en FC Antwerp, terwijl Raymond Wólff in de jeugd van Sparta acteerde. Als het klopt dat succes wordt bepaald door de kracht van je bank, dan kan Hoek nog een paar mooie we ken tegemoetgaan. Het is echt niet zo dat het trio middenvelders met een grote glimlach heen en weer hobbelt langs de lijn. Kenny Verhoene heeft zijn keuzes uitgelegd - soms meer dan één keer - en hoopt dat nu duidelijk is dat het teambe- lang voorop staat. Hoek liet eerder dit seizoen onder leiding van Eric kauafinneifstieic Hoek-Heinenoord 1-0 (0-0). 53. Kyle Doesburg 1-0. Scheidsrech ter: F.R. de Winter (Bussum). Gele kaart: Thomas van Renterghem (Hoek), Remi Spier, Michiel Boer en Mike Fiere (allen Heinenoord). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- reveld, Thomas van den Houten; Sebastian Hermans, Reguillo Van- depitte; Guillaume Clinckemaillie (79. Alain van Mieghem), Jorrit D'Haeseleer (88. Raymond Wolff), Thomas van Renterghem (63. Tim de Meersman); Kyle Doesburg. Hellemons op cruciale momen ten twee of drie punten liggen, maar heeft met nog zes duels te gaan slechts zes verliespunten meer dan koploper Excelsior Maas sluis. Aan een titel denken ze niet meer in Hoek. „Maar de nacompetitie willen we wel graag halen", zei trainer Ver hoene. „De komende weken wordt duidelijk waar je staat. Het kan nog raar gaan lopen. De ploe gen boven ons treffen elkaar vol gens mij niet meer en kunnen el kaar onderling dus geen pijn meer doen. Maar wij lieten pun ten liggen tegen Zwaluwen en ASWH wint vandaag niet van Achilles Veen. Kijk, voor Nivo Sparta is het over en sluiten. Maar de ploegen daar net boven zijn aan het vechten om erin te blij ven. Als tegenstander heb je het dan vaak moeilijk." Zoals Hoek tegen Heinenoord, de nummer tien van de ranglijst. De thuisploeg had het lastig tegen de Zuid-Hollandse club die eerder dit seizoen op het eigen kunst gras nog met 3-1 van Hoek won. Zo'n uitslag zat er deze keer niet in voor Heinenoord, maar een stiekem gelijkspel hadden ze zo maar mee kunnen nemen. Hoek worstelde voor rust vooral met zichzelf en was in de eindfa se niet nauwkeurig en koelbloe dig. In de eerste seconden na rust redde doelman Jordi de Jonghe zijn ploeg, bij een inzet van Mar co van Daalen. Acht minuten la ter schoot Kyle Doesburg op aan geven van Thomas van Renter ghem van dichtbij de 1-0 binnen. De spits scoorde daarmee voor de vijfde keer op rij in competitiever band, maar het doelpunt werkte niet bevrijdend. Hoek had de voorsprong tegen het kwalitatief mindere Heinenoord uit moeten bouwen, maar kwam juist onder druk te staan. Weifelend optre den van De Jonghe betekende tien minuten voor tijd bijna de 1-1. Andrew van Tiggelen - zoon van oud-international en Euro pees kampioen Adri - tikte de bal op de paal. De Meersman en Van Mieghem stonden toen al in het veld, Wolff volgde in de 88e minuut - vooral om nog even w"at tijd te rekken. Scheidsrechter De Winter trok echter zes minuten blessuretijd door Robin Hamelink middelburg - De spanning blijft zo wel bovenin als onderin om te snij den in de derde klasse A van het za terdagvoetbal. Koploper De Meeu wen won met 1-0 van AZW, ter wijl nummer twee Nieuwdorp het zelfde deed bij De Noormannen. Beide ploegen hebben 39 punten, maar De Meeuwen heeft één wed strijd minder gespeeld. AZW bleef ondanks de neder laag derde en heeft nog steeds kans op deelname aan de nacom petitie. Hekkensluiter Apollo'69 verloor met 4-0 van Nieuwland en de kraker tussen 's-Heer Arendskerke en Spui eindigde in 1-1. Kapelle boekte een 2-0-over- winning bij MZVC, het duel tus sen Domburg en DFS eindigde in een 2-2-gelijkspel. AZVV-De Meeuwen 0-1: De Zeeuws-Vlamingen schoten goed uit de startblokken en Sam Strij- donk schoot vanuit de tweede lijn al snel op de lat. Na twintig minuten werkte Danny Magito een scherpe voorzet van een spe ler van De Meeuwen ongelukkig in eigen doel (0-1). De naar Assenede vertrekkende Mustafa Yilmaz kreeg de kans op de gelijkmaker, maar miste oog in oog met doelman Denni Oosse. In het tweede bedrijf kreeg AZW volop kansen, maar zelfs voor een leeg doel werd er niet gescoord. Voor Spui was de 1-1 in 's-Heer Arendskerke het zevende gelijkspel van dit seizoen. Spui won pas twee keer. 's-Heer Arendskerke-Spui 1-1: Bij een effectief Spui leverde de eer ste kans meteen een doelpunt op. Johan Meulbroek tekende voor de 0-1. Op slag van rust raakte Michiel Bouwman de paal, in de tweede helft maakte hij de gelijkmaker. In de slotfase had Spui recht op een penalty, maar de scheidsrech ter liet doorspelen. Spui bleef voorlaatste met dertien punten, 's-Heer Arendskerke staat tiende met vijftien punten. Apollo'69-Nieuwland 0-4 (0-0): Cor- né van Belzen 0-1 en 0-3, Richard Ja cobs 0-2 en André Goedhart 0-4. MZVC-Kapelle 0-2 (0-0): Robin Boog aard 0-1 en Hans Tolhoek 0-2. Domburg-DFS 2-2 (1-1): Martin Boot 0-1, Chiel Maranus 1-1, Robin Geelen 2-1 en Lennart Padmos 2-2. Peter Dieleman, die twee keer trefzeker was, probeert ploeggenoot Koen Post (nummer 9) aan te spelen, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81