Peter Sagan heeft lak aan de kou SPORT 33 Carlsen en Aronian delen de buit Jeffrey Herlings weer superieur TWee medailles Noël van Klaveren Kenianen heersen op WK veldlopen Rentree hockeyster Bos in hoofdklasse MAANDAG 25 MAART 2013 Sebastian Vettel bood zondag na afloop van de Grand Prix excuses aan aan zijn pioegmakker Mark Webber. „Ik heb een grote fout gemaakt" zei hij. foto Srdjan Suki/EPA door Patrick Delait WEVELGEM - Winnaars hebben zel den iets te klagen. Over de bittere vrieskou, die de 75e editie van Gent-Wevelgem zondag de allure gaf van een poolexpeditie, wilde Peter Sagan na afloop niet veel woorden vuil maken. „De omstan digheden waren voor iedereen het zelfde", zei de Slowaak van Team Cannondale, die in de finale van de Vlaamse klassieker wegreed uit een kopgroep van twaalf renners. Sagan had op de streep 23 secon den voorsprong op Borut Bozic. Dat er überhaupt een winnaar werd gehuldigd op de Vanackere- straat in Wevelgem was een klein wonder. Vlaanderen was 's och tends bedekt met een laattijdige sneeuwvacht, een maartse gril die sinds 19§2 niet meer was voorge komen. In elke andere provincie zou er een streep zijn gezet door de koers, ware het niet dat West-Vlaanderen, het territorium van Gent-Wevelgem door de weergoden werd gespaard. Om de renners na een ook al winterse Mi- laan-Sanremo enigszins te sparen was zaterdag al besloten om de eerste 45 kilometer van het par koers te schrappen. Of het verantwoord was om ren ners de weg op te jagen in gevoel stemperaturen van min tien gra den Celcius? Voor Peter Sagan was het een overbodige vraag. Winnen deed de voormalige mountainbiker de voorbije twee jaar veelvuldig, maar een klassie ke zege ontbrak nog op zijn ere lijst. Vorig jaar moest hij in Gent-Wevelgem de duimen leg gen tegen Tom Boonen. Veel ver ser in het geheugen lag de even nipte als verrassende sprintneder laag die hij vorige zondag in Mil- aan-Sanremo leed tegen Gerald Ciolek. In de E3-prijs moest Sagan vrijdag opnieuw genoegen ne men met de tweede plaats, dit keer achter de ontketende Fabian Cancellara. Twijfels zaaiden die tweede plaat sen allerminst, verklapte de pas 23-jarige allrounder zondag. „Na mijn tweede plaats in Milaan-San- remo heb ik niet getwijfeld. Pas als ik niet meer zou meedoen voor de overwinning moet ik me zorgen maken. Het ijs is nu gebro ken. Ik hoop dat ik de, komende weken op dit elan kan doorgaan in de Ronde van Vlaanderen en de Amstel Gold Race", zei Sagan, nadat hij in finale fietsles had ge geven aan de overige elf renners van een kopgroep die ruim vijftig kilometer voorop bleef. Ondanks de aanwezigheid voorin van ande re rappe mannen als Borut Bozic, Greg Van Avermaet, Heinrich Haussier en Bernhard Eisel had Sagan makkelijk op zijn ver schroeiende eindsprint kunnen speculeren. De allrounder, nog volop bezig met het ontdekken van zijn enor me potentieel, zit echter vol ver rassingen. Op vier kilometer van de streep kreeg Sagan het zozeer op zijn heupen dat hij zijn oppo nenten genadeloos uit het wiel ranselde. Aan de finish had hij ge noeg voorsprong om zijn zege te vieren met een wheely. Balancerend op zijn achterwiel gaf Sagan een impliciete bood schap af: wie de Slowaak zondag in de Ronde van Vlaanderen wil kloppen, moet van goeden huize komen. De kans dat Tom Boonen dan tot de uitdagers zal behoren, is flink geslonken. De Belgische kam pioen verdween vroegtijdig van het toneel na een zware val. LONDEN Het topduel bij het kandida tentoernooi in Londen tus sen de schakers Magnus Carlsen en Levon Aronian heeft zondag geen winnaar opgeleverd. Daardoor gaan beide grootmeesters nog steeds samen aan de leiding, nu met vijfenhalve punten. Het was de enige partij uit de achtste ronde die in remi se eindigde. Vladimir Kram- nik is de nummer drie van het klassement met vieren halve punten. OLDEBROEK Motorcrosser Jeffrey Her lings heeft ook de tweede wedstrijd van de Open Ne derlandse kampioenschap pen gewonnen. De wereld kampioen in de MX2 won za- terdah beide manches op het circuit van Oldebroek. Carsten Goedegebuure (Yer- seke) werd in 85CC veertien de in de eerste manche. Nan cy van de Ven (Vlissingen) werd 23e in de tweede man che van de 125CC. COTTBUS Noël van Klaveren heeft aan het Turnier der Meister in Cottbus een zilveren en een bronzen medaille overge houden. Nadat de turnster van Turning Spirit Amster dam zaterdag al zilver had veroverd op het onderdeel sprong, werd ze zondag der de in de toestelfinale op vloer. Yuri van Gelder is zaterdag in Cottbus als derde geëin digd op zijn favoriete toestel ringen. BYDGOSZCZ Hoewel Kenia als vanouds de wereldkampioenschap pen veldlopen domineerde, was er zondag toch enige te leurstelling bij de Afrikaan se hardloopnatie. Voor het eerst in dertig jaar was er geen goud of zilver in de lan- denstrijd bij de mannen, maar moest Kenia genoegen nemen met brons. Ethiopië won goud. Japhet Korir won bij de mannen, Emily Che- bet bij de vrouwen. LAREN Na een revalidatie van ruim acht maanden heeft interna tional Willemijn Bos zon dag haar rentree gemaakt in de hoofdklasse. De hock eyster van Laren kwam in actie tegen De Terriërs. Bos raakte vlak voor het begin van de Olympische Spelen van Londen 2012 zwaar ge blesseerd aan haar knie. Met haar vervangster Caia van Maasakker prolongeerde Oranje de titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 80