Cor en Agnes zijn 65 jaar getrouwd ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Kapsalon Burny's dingt negen keer mee naar awards Onderscheiding voor Weesepoel en Van Oorschot Clijsen stopt MAANDAG 25 MAART 2013 Alpe d'Huez op Bauke Boon van Bodyline (links) en John Smael van Koesterpas verkenden in januari al de Alpe d'Huez. In mei wandelen ruim honderd Zeeuws-Vlamingen de berg op, ieder met een eigen motivatie, foto's John Smael AXEL - Kapsalon Burny's Axel Hair Spa in Axel heeft negen nominaties in de wacht gesleept voor de Coiffure Awards 2013. Kappers konden zich door het in zenden van fotocollecties meedin gen naar de titels zoals het beste team van Nederland en Hairdres ser of the Year. Werknemers van Burny's kregen de meeste nomina ties van alle deelnemers in tal van categorieën. Zo dingt de Axelse sa lon onder meer mee naar de titel 'beste team van Nederland'. Anne Boeije doet mee in de strijd om de 'consumentenaward'. Stem men op Anne kan via www.coiffu- reaward.nl/stemenwin. SLUIS - Pas vrijdag vieren Cor Oude Breuil en Agnes Geijsels uit Sluis hun 'echte' huwelijksdag. Het burgerlijk huwelijk op 24 maart 1948, voltrokken in Het Hoompje, was voor beiden name lijk een formaliteit. Vier dagen later trouwden ze pas 'echt', in de kerk. Vrijdag vieren ze het feit, dat ze 65 jaar geleden trouw aan elkaar beloofden, met een, naar verwacht drukke, recep tie. Voormalig douanier Cor en winkeliersdochter Agnes zijn be kend in Sluis. Agnes (86) was ruim 25 jaar bestuurslid van de ouderensoos en gaat nog steeds ie dere week kaarten. Cor (94) vindt zich voor de soos, evenals voor een rollator, nog te jong. r Rudy Weesepoel is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. SINT JANSTEEN - Rudy Weesepoel uit Sint Jansteen blies zaterdaga vond met fanfare Sint Jan gewoon zijn partijen, totdat hij in Den Bombardon door de Hulster bur gemeester Jan-Frans Mulder werd verrast. Mulder speldde hem een koninklijke onderscheiding op. Weesepoel is vijftig jaar spelend lid bij Sint Jan. Daarnaast is hij sinds 1975 bestuurslid. In diverse periodes was (en is) hij penning meester. Weesepoel speelde ook een belangrijke rol in de bouw van De Bombardon, waarin de fanfare en de schuttersvereniging zijn gehuisvest. Ook bekleedde hij een bestuursrol in het Steens carnaval (2008-2010). Hij speelt ook in Bberenkapel De Ratten- band en Fanfare Eendracht in Vra- sene. Ook de Terneuzense burgemees ter Jan Lonink reikte zaterdag een koninklijke onderscheiding uit. Cornelia van Oorschot-Thoor kreeg een lintje tijdens de paasvie ring van de Nationale Vereniging De Zonnebloem in de aula van het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen. Van Oorschot is sinds 1977 in diverse functies actief voor De Zonnebloem. Ze is al 36 jaar secretaris van de Terneuzen se tak van de vereniging, maakt deel uit van de evenementencom missie en is sinds 1987 ook secreta ris van de afdeling Kanaalzone. Daarnaast is ze vrijwilliger bij de jaarlijkse theatershow. Cornelia van Oorschot-Thoor is lid in de Orde van Oranje-Nassau. Cor Oude Breuil en Agnes Geijsels vieren hun 65-jarig huwelijk vrijdag pas echt. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - GroenLinks-voor- man Peter Clijsen (64) stelt zich niet meer kandidaat voor een vol gende raadsperiode in de gemeen te Terneuzen. Het enige raadslid van de linkse partij vindt het na drie periodes van vier jaar tijd om plaats te maken voor jong bloed. „Je moet als partij voorkomen dat je in herhaling gaat vallen", aldus Clijsen. Zijn huidige fractie-assis tent Ernst Jonker (39) stelt zich be schikbaar als nieuwe lijsttrekker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 78