ZEEUWS-VLAANDEREN -it,,»- Après-skifeest in Skidome moet nog groeien almanak Haastige spoed WËJ De beste sporters uit de regio moeten vanaf volgend jaar op een gala voor de hele streek worden gehuldigd. Antwerpen pakt het thema mode in 2013 groots aan Vul het lezers-album met uw sneeuwfoto Camperweekend Te koud voor patrijzen Sluis verkoopt panden PZC MAANDAG 25 maart 2013 WWW.PZC.NL/FOTO CONSUMENT Plan Zeeuws-Vlaams sportgala door Raymond de Frel TERNEUZEN - De beste Zeeuws- Vlaamse sporters worden vanaf 2014 gehuldigd tijdens een heus 'Zeeuws-Vlaams sportgala'. Een Terneuzense variant moet in april de opmaat zijn voor een re giobreed sportfestijn. De Terneuzense CDA-raadsleden Henk Siersema en Jack Begijn kon den niet verkroppen dat de ge meenteraad uit bezuinigingsover wegingen een streep zette door het jaarlijkse sportgala voor Ter neuzense sporters. Samen met Hans Lauret richtten zij daarom de stichting Sportgala Terneuzen/ Zeeuws-Vlaanderen op. „Een sportgala hoort in het maatschap pelijke bestel van een sportge- meente plaats. Het viel ons heel erg tegen dat een meerderheid van de raad eind vorig jaar instem de met de afschaffing. Daarom ne men wij nu als particulieren een initiatief', legt Siersema uit. Op 3 april wordt vanaf 19.00 uur het eerste 'gala-nieuwe stijl' ge houden in het Scheldetheater. Siersema: „Ondertussen hebben we al gesproken met de gemeente Hulst. Die wil ook wel meedoen. Ook met Sluis gaan we nog in ge sprek, zodat we hopelijk volgend jaar al een Zeeuws-Vlaams sport gala kunnen houden. De Terneu zense editie dekken we met onge veer vierduizend euro sponsor geld, donaties en hopelijk ook nog een gift van de gemeente." De toegang is gratis. Het vroegere gala kostte de gemeente jaarlijks 9000 euro. Een commissie nomineerde kandi daten in vier categorieën: sporter (turner Anthony van Assche, beachsoccerspeler Daryl Rawid- jan en wielrenner Brian van Goethem), sportploeg (Beach Soc cer Zeeland, w Terneuzense Boys en schaakclub Het Witte Paard), sporttalent (schaker Quinten Du- carmon, zwemmer Diego de Meijer en PSV-voetballer Augus- tin Loof) en sporter met een be perking van het jaar (wielrenner Edwin Maas, atleet Otto de Vriend en atleet Yunus Ozden). De presentatie is in handen van topdanser Ciccio Pecoraro, de win naar van het Terneuzense (en Zeeuwse) gala van vorig jaar. Tijdens het gala ontvouwt Pim Lexmond namens zijn sportcen trum Bodyline en zorgaanbieder Zorgsaam een plan om oudere sporters via een trainingsprogram ma weer aansluiting te laten vin den bij sportverenigingen. pagina 16 en 17: Koesterchallenge TERNEUZEN - Het eerste après-ski feest in Skicentrum Skidome in Terneuzen trok zaterdagavond zo'n tweehonderd bezoekers. De organisatie had op ongeveer driehonderd mensen gerekend. De doelgroep van rond de twintig was niet sterk vertegenwoordigd. Organisator Bas van Boven wil met een maandelijks themafeest jongeren van rond de twintig een extra uitgaansgelegenheid bieden in Zeeuws-Vlaanderen. Er is op het moment voor deze groep te weinig te doen in de regio, stelt hij. Twintigers waren er echter niet veel op het après-skifeest. „Er zijn hier vooral mensen op uitno diging. Die hebben hier skilessen gehad. Dat het vooral wat ouder publiek is, is dan ook geen verras sing", zei Van Boven. Het eerste après-skifeest was vooral bedoeld om te kijken of er belangstelling is voor dit soort evenementen. Volgende week houdt Van Boven éen salsa merengue party. De bezoekers van het eerste feest in Skidome brachten de stemming er in met een polonaise, foto Mark Neelemans GRAAUW Zo'n dertig campereigenaren namen afgelopen weekend deel aan het camperevent van Graauw Promotions en de dorpsraad in Graauw. Het dorp heeft sinds september vorig jaar een camperplaats aan de Dorpsstraat. NIEUW-NAMEN Een patrijzentelling van Stichting Landschapsbeheer Zeeland is za terdag in Nieuw-Namen en Zaam- slag door het slechte weer niet echt geslaagd. Zo'n dertig mensen telden slechts zes patrijzen. Bij be ter weer gaan de deelnemers op nieuw het veld in om te tellen. WATERLANDKERKJE De gemeente Sluis verkoopt de voormalige Inspecteur Leenhouts- school en het gemeentehuis in Waterlandkerkje en in Sluis het voormalige gemeenschapscen trum Het Zoute Vestje. Van het ge meentehuis moet de karakteristie ke voorgevel bewaard blijven. Tip? redactie@pzc.nl Dat was balen: die Middelburger had weinig tijd voor zijn knipbeurt, maar in de stoel zat al een knulletje, en bij het raam zat een tweede een stripboek te lezen. De Middelburger aarzelde niet en bood het lezende knulletje twee euro om als volgende in de stoel te mogen stappen. Het jo chie accepteerde met een grijns. Toen het eerste ventje klaar was, klom onze Middelburger gauw in de stoel. Het tweede jongetje wandelde ondertussen vrolijk met het eerste mee naar buiten. „Ik was alleen maar met mijn vriendje mee. Dag kapper, dag mijnheer!" COUKTf#

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74