Handballers Orion sluiten af met verlies SPORT 41 Jeugd trekt zich niets aan van kou ATB-WEDSTRIJD Ruime winst voor Lands Welvaren Korenbeurs grijpt laatste strohalm Eversdijk tweede in eerste Bergrace FM Sranang 2 voor rust afgetroefd Zeeuwse turners succesvol MAANDAG 25 MAART 2013 BURGH-HAAMSTEDE - Ook op het Patrick Tolhoek Moun- de organiserende club goede resultaten konden worden tainbikeparkoers in de boswachterij van Westerschouwen genoteerd. Zo waren er overwinningen voor Dies Moelker was het zaterdag koud. (Kloetinge) en Mick van Dijke (Wissenkerke) bij de jon- De jeugd trok zich hier echter weinig van aan tijdens de gens, terwijl Emma Verloop (Wissenkerke) en Zoë Mul- landelijke jeugdwedstrijd van de Zeeuwse mountainbike- der (Heinkenszand) bij de meisjes eerste werden in hun vereniging X-Treme. leeftijdscategorie. De jongelui waren enthousiast en zorgden voor enkele In Burgh-Haamstede was het alweer de derde landelijke aantrekkelijke wedstrijden, waarbij er voor de leden van wedstrijd van dit seizoen, foto Pieter van der Laan door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van Sv. Orion konden hun slotoptreden in Heinkenszand niet omzetten in eert overwinning. Tegen bijna-naam- genoot Orion Rucphen werd het 17-24. De mannen van Delta Sport verloren opnieuw, nu met 31-27 bij HW'70. Degradatie komt steeds dichterbij. Orion kan als promovendus terug kijken op een mooi seizoen. Er werd zeven maal gewonnen, vijf keer gelijkgespeeld en tien keer verloren. Alles bij elkaar goed voor een eindnotering op de acht ste plaats. Trainer John Jansen is echter niet geheel tevreden. Hij vindt dat zijn ploeg vijf of zes punten meer had moeten verove ren. „Aan de andere was de doel stelling overleven. Dat is gelukt, dus moeten we niet zeuren." Voor goalgetter Ron van Dalen eindigde het seizoen stevig in mi neur. Op de training afgelopen week scheurde de jeugdige aanval ler een enkelband. Na een stevige knieblessure in de ouverture te gen Artemis moest de steraanval ler ook al enkele duels laten schie ten. Dat was een beetje de trend van het seizoen. Ook de talentvol le Arno Riemens zat enkele we ken geblesseerd aan de kant. Tegen Orion Rucphen zag het handbal er alleen voor de pauze verzorgd uit. Aanvallend zakte het peil naar een bedenkelijk ni veau. De gasten trokken verdiend aan het langste eind. Guy Peters en Arno Riemens trokken aanval lend de kar. Bij Delta Sport liep het voor de zestiende keer dit seizoen spaak. Tegen HW'70 hing 56 minuten een goed resultaat in de lucht. Maar op het moment suprème ga ven de Schouwse bezoekers even niet thuis en verloren ze met 31-27. Helius, de directe concur rent in de degradatiestrijd, ver loor met 23-38 van Volendam 4. De 'Hellenen' hebben nog steeds één punt voorsprong en één duel minder gespeeld. Bij sluitpost Jaco de Loof kwam de klap niet harder aan dan an ders. „Het is al een heel seizoen hetzelfde liedje. We spelen best goed, maar blijven uiteindelijk weer met lege handen achter.-Dat is zuur, want we hebben de pun ten zo hard nodig." Echt gelukkig tussen de palen was de sluitpost van de Zierikzee- ënaars zondag niet. Veel ballen uit de tweede lijn vlogen binnen. „Elk scherp schot lag erin. Wat er met die verlichting aan de hand was, weet ik niet. Maar ik kreeg geen vat. op de ballen van af stand." Guust Sluijs had het afge zien van de uitslag prima naar zijn zin op de rechtervleugel. Voor het eerst sinds geruime tijd tikte zijn productie weer eens de dubbele cijfers aan (tien treffers). Mede door zijn bijdrage bleven de bezoekers dicht bij HW'70. De subtopper probeerde van alles om de blauwhemden af te schud den. Maar de equipe van Rob de Vos was net als in eigen huis (20-24-verlies) niet echt onder de indruk. Ook na de pauze (13-12 achter) bleven de onderlinge ver schillen klein. „Jammer dat we net niet langzij konden komen", verklaarde de vertrekkende trainer Rob de Vos. In de spannende slotfase spurtte HW alsnog langs de bezoekers naar de volle buit: 31-27 Volgens De Vos wordt de strijd pas op de laatste speeldag beslist. „Als wij thuis van Helius winnen is alles nog mogelijk." KWADENDAMME In de derde divisie drieban den groot nestelde 's Lands Welvaren 1 zich stevig op een vierde plaats na de 6-2-overwinning op Mar keer MTS Trafïc Service uit Vlaardingen. Voor de pauze zorgden Sylvia Eckel en Ray mond Peeters voor een ge ruststellende 4-0 voor sprong. Na de pauze voegde Ronald van Geyt met 0.853 gemiddeld voor de teamze ge. Onur Can verloor als eni ge van zijn team. ZEVENBERGEN De driebanders van Koren beurs /Scheldeoord wonnen het vierpuntenduel in poule vier van de derde divisie te gen Stuc. Bedr. Kanters met 2-6. Met nog drie wedstrij den te gaan werd het gat met de degradatie-concur- rentie teruggebracht tot één punt. André Karelse, Jan Westdorp en Rinus Rijk zorgden voor de winstpar tijen. Alfred van den Dries verloor. MIDDELBURG Matthijs Eversdijk uit Wil- helminadorp, lid van het Cu be Nutswerkteam, eindigde zondag als tweede in de eer ste Bergrace van het sei zoen. De wedstrijd werd verreden in Wageningen. De Bevelander moest in de race over 105 minuten all- leen Frank Beemer uit Gar deren voor zich dulden. De volgende Bergrace is op 2 juni Oosterbeek. WOUW De zaalvoetballers van Sra nang 2 waren in hun voor laatste wedstrijd van dit sei zoen kansloos bij Lotus 1. In Wouw ging het duel met de middenmoter na een 4-0- ruststand met 5-1 verloren. De Goesenaren werden in de eerste helft afgetroefd maar herstelden zich daar na. Nadat Johnny Allemekin- ders voor 4-1 had gezorgd, slaagde de thuisclub er nog maar één keer in te scoren. BREDA De Zeeuwse turnsters heb ben sterk gepresteerd tij dens de regiofinale in Breda. VTV Vlissingen won goud en zilver, terwijl Turn'87 uit Oostburg goud haalde en MTV Middelburg zilver en brons pakte bij de senioren. Turn'87 had ook succes tij dens de tweede voorronde dubbele minitrampoline. In Den Bosch won Guitho de Wolff het goud, terwijl Lau ren Huisman de gouden plak pakte bij de pupillen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72