Nederlands kampioen Luteijn loopt geen marathon Zeeuws-Vlaanderen Goedkoper kan écht niet! 24e Sneldamtitel Johnny de Leeuw Degradatiespook duikt op voor Mytilus na verlies Drie nullen voor kaderteams Lands Welvaren 40 SPORT Voor maar L-ST k hollands nieuwe. Bestel nu: www.hnvoordeel.nl Motorcrosser uit Meliskerke wint wedstrijd op Sloehavencircuit in Vlissingen-Oost. Apple iPhone 4 275 min/SMS/MB door Mitchell Minnaard VENLO - Sjaak Luteijn is zondagmid dag in zijn leeftijdscategorie Neder lands kampioen geworden op de halve marathon in Venlo. De atleet uit Oostburg liep bij de mannen bo ven de 55 jaar de Venloop in een tijd van 1.18,14 uur. Hij bleef de nummer twee een kleine drie minu ten voor. „Ik had gehoopt op een podium plek, maar dat ik Nederlands kam pioen zou worden, had ik niet ver wacht", blikte Luteijn na afloop te rug. De atleet van loopgroep PK was tot op het bot gemotiveerd. „Ik heb vooraf lang getwijfeld of ik mee zou doen. Ik moest voor mezelf kiezen tussen het NK en de marathon van Zeeuws-Vlaan deren. Daar wilde ik m'n titel van vorig jaar verdedigen. Uiteindelijk door Daaf Kasse AACTEKERKE - Voor de 24e keer heeft Johnny de Leeuw zich zater dag in Aagtekerke laten kronen als beste sneldammer van Zeeland. De 47-jarige Goesenaar had na veer tien ronden vier punten voor sprong op Henk Gunter en zes op Peter Schunselaar. Toen het toernooi halverwege was, twijfelde niemand meer aan de titel voor de Goesenaar. Nadat de acht deelnemers in categorie A een halve competitie hadden afge- heb ik besloten om me volledig te richten op het NK. Ik zal 20 april dus niet aan de start verschijnen in Terneuzen." Luteijn: „Ik was niet meer gemoti veerd voor de marathon van Zeeuws-Vlaanderen en als de mo tivatie weg is, gaat het lichamelijk meestal ook wat minder." De snelste Zeeuw van de dag in Venlo was Tim Pleijte. De hardlo per uit Zoutelande kwam als 22e over de finish in een tijd van 1.08,13 uur. Bij de vrouwen kwam Anjolie En gels als eerste Zeeuwse atlete over de eindstreep. De Middelburgse hardloopster van Dynamica liep in Venlo 1.19,04 uur en dat was bij de vrouwen boven de 35 jaar goed voor de bronzen medaille. Marian ne de Kok uit Lewedorp kwam net naast het podium terecht bij de vrouwen veertig. De atlete van werkt, stond De Leeuw al vier punten voor op Daaf Kasse, die hij in de zevende ronde in een rechtstreeks duel had geklopt. Na de pauze deed De Leeuw het iets rustiger aan. Hij won van Kees Rijk en Danny Wattel en speelde zijn overige vijf partijen remise. Op eerbiedige afstand van de al leenheerser ontspon zich een inte ressante strijd om de overige ere plaatsen. Henk Gunter deed het in de tweede toernooihelft uitste kend. De man uit Sint Annaland pakte in zeven partijen tien pun- Voordeel voor lezers van de PZC Dynamica noteerde een tijd van 1.24,00 minuten. De Belg Tom van Driessche uit Zele liet in de Corn Boysloop in Sas van Gent een sterk optreden zien. Ondanks de lastige omstan digheden bereikte hij na 15,7 kilo meter de finishlijn in 53.51 minu ten. Nummer twee Sander Ver- minck kwam amper 33 seconden na zijn landgenoot bij de aan komst. Bennie Thuy uit Sint Jansteen ein digde als vierde, Erwin van de Broeke uit Axel werd zevende. Dennis Florussen uit Terneuzen klasseerde zich ook nog net bij de eerste tien. Trui Gonnissen uit Sas van Gent won in haar woon plaats bij de vrouwen. De voorma lige Terneuzense Esther Plat- teeuw was de snelste bij de vrou wen op de 6000 meter en finishte ook knap als vijfde overall. ten en eindigde onbedreigd als tweede. Peter Schunselaar uit Vlis- singen stelde in de slotronde met een gelijkspel tegen Rianka Rent meester de derde plaats veilig. In categorie B ging de titel al voor de zesde maal naar Aart Slager. De man uit Scherpenisse begon moeizaam aan de finale maar dankzij een stevige eindsprint bleef hij de concurrentie net voor. Jan Boone werd tweede, voor zijn clubgenoot Wim Koppejan. De Middelburger Louis Kesteloo werd Zeeuws kampioen in de C-categorie. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Kevin Spruijt uit Me liskerke toonde zich de beste in de sterk bezette MX 2-klasse viertak- ten tijdens de motorcrosswed strijd op het Sloehavencircuit in Vlissingen-Oost. De wedstrijd tel de mee voor het kampioenschap van district West. Daarnaast wa ren er punten te verdienen voor de clubtitel bij de organiserende vereniging MSV de Uitlaat. Zo'n tachtig rijders hadden de kou de getrotseerd om aan de start te komen. Het was de eerste wed strijd in Zeeland boven de Wester- schelde. Het seizoen begon stroef, want alleen Axel bleek in staat om een paar wedstrijden te organise ren. Rilland zag zich twee zaterda gen op rij genoodzaakt om de eer ste wedstrijd af te gelasten. Ook in Vlissingen waren de weers omstandigheden slecht maar de baan lag er perfect bij. Het begon 's morgens al bij de training en daarna waren er nog regelmatig winterse buien. Het ergste voor de rijders en voor de mensen die de wedstrijd draaiende moesten hou den was de snijdend koude wind. Alleen de kantine kende een goe de dag. „De opkomst viel mij nog alleszins mee", liet voorzitter René de Nood weten. Spruijt was in zijn nopjes met zijn ETTEN-LEUR - Voor de volleyballers van Mytilus is rechtstreekse degra datie plots weer akelig dichtbij. De Goese formatie verloor kans loos met 4-0 (25-19, 25-13, 25-15, 25-18) van Rowi en werd op de ranglijst achterhaald door hekken sluiter Voko, dat met 3-2 won. Bei de ploegen delen met nog vier wedstrijden voor de boeg de laat ste plaats. Bij Rowi incasseerde Mytilus de zevende verliespartij, zonder een set te winnen. In alle voorgaande wedstrijden lukte het de Zeeuw en wel om ten minste meer dan 65 punten tegen te scoren. Zo ver kwam het zaterdag niet. Rowi, dat eerder dit seizoen in Goes met 3-1 verloor, had voortdurend het initiatief. Mytilus had passend geen antwoord op de opslag van de thuisploeg en bezweek vervol gens onder de aanvalsdruk. zege. Sinds kort berijdt de student bouwkunde een Kawasaki. „Het was de tweede wedstrijd met deze motor en dat bevalt uitstekend", liet hij weten. Beide starts kwam de negentienjarige coureur goed weg en raakte niet meer in de pro blemen. Achter zijn rug kwamen in beide manches dezelfde rijders aan de finish. Gian Scheele uit Zaamslag werd telkens tweede ter wijl de Oost-Souburgers Gian Car lo Buijs en Björn Oreel op de der de en vierde plaats beslag legden. Om in aanmerking te komen voor de titel van het district moet je dit aangeven en mag je niet in een bond rijden. Oreel nam daardoor de leiding in deze titelstrijd in de ze klasse. Bij de MX 2 tweetakten was Guido Boone uit Oost-Souburg de sterk ste. De Yamaha-rijder won beide manches voor Brent Vanhulsel en Andre Voogd. Bij de gemixte klas se MX 1 en veteranen was Joost Serrarens uit Lamswaarde de sterk ste bij de veteranen en Marco de Feijter uit Heinkenszand bij de MX 1. Bij de jeugd waren er over winningen in de 65CC grote wielen voor Joris Lampio uit Vlissingen. In de 85CC won Jayden Hoek uit Oost-Souburg bij de kleine wielen terwijl Troy van de Ketterij uit Vlissingen de sterkste was bij de grote wielen. KWADENDAMME - Voor de beide ka derteams van 's Lands Welvaren viel dit weekeinde weinig eer te behalen. Het eerste team moest buigen voor BV De Ram, 1-7. Het tweede team verloor twee keer met 6-2. Het eerste team was volstrekt kansloos tegen titélkandidaat BV De Ram uit Roosendaal. Jaap Ha- meling verweerde zich voorbeel dig maar was niet opgewassen te gen Frans van Hoeij. Danny Wal- hout en Jan Goudzwaard verloren ook, al was het eervol. Sjaak Wal- hout redde de eer door gelijk te spelen. Het tweede team verloor zaterdag in Brielle van Honky Tonk 2. Al leen Phuc Nguyen won. Zondag werd met dezelfde cijfers verloren van HWA Boel uit Alblasserdam. Dit keer redde Pierre van den Berg de eer. Korting op Sim Only 275 Gratis aansluitkosten twv Totaal voordeel SO% «korting OP tSN 500MB p/mnd €30.- €10,- €40,- Samsung Galaxy 53 Mini 275 min/SMS 500 MB Voor maar HTC Desire C 275 mm/SMS 500 MB Daarom hollandsnieuwe: Bij hoSlandsrweuwe hefo je altijd één (vast laag) tarief voor belten, sms'en internetten. Binnen èn buiten jjé tmndei. Je kan dus noort meer zomaar bwïen je bundei beSen. Bovendien is je bundel drie maanden houdbaar. Spruijt in Vlissingen ij skonij n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71