r* •>-A: Zeldzaam foutje kost Smeekens goud Klippel nestelt zich in middenmoot PZC-toto SPORT 39 MAANDAG 25 MAART 2013 aximaal haalbare Fatkulina. foto Jerry Lampen/ANP met die afstand en wil hem vol gend jaar ook graag rijden op de Spelen. Ik ga mijn focus nu alleen niet drastisch verleggen en alles op alles zetten voor goud op de vijf. Maar als ik me goed voel, kan ik meedoen voor een medaille. Dan ben ik toch gek als ik dat niet doe? Bovendien is het toernooi straks verspreid over twee weken in plaats van vier dagen. Dat zou het makkelijker moeten maken. Dit toernooi zag ik als een proef. En die is geslaagd." Wüst werd de vraag gesteld of ze nu denkt 'Sportvrouw van het jaar' te worden. „Ach, dat is een populariteitsprijs geworden. Ik heb met een paar wereldtitels al eens verloren van iemand met door Rik Spekenbrink SOTSJI - Jan Smeekens was zondag middag hard op weg om geschiede nis te schrijven. Hij kon met nog één goede 500 meter de eerste Ne derlandse wereldkampioen worden op het altijd door Aziaten (en Je remy Wotherspoon) gedomineer de sprintnummer. Zeven races op rij had Smeekens gewonnen, met de eerste omloop (in 34.80) meegerekend. Maar één misser bij de start van de tweede race kostte hem de kop. Brons bleef over. Smeekens toonde zich nog enigszins blij met de medail le, maar was dat van binnen niet. „Ik viel voorover bij de start. Dat kost je twee tienden. Ik wist dat meteen en dan voelt een 500 me ter aan als een vijf kilometer. Ex treem zuur is dit." Waar dat startfoutje 'ineens' van daan kwam, daar had de man uit Overijssel niet direct een ant woord op. „Natuurlijk was er druk en spanning als grote favo riet. Het is misschien beter om uit het tweede wiel weg te kun nen sprinten. Maar in de eerste ra ce reed ik wel iedereen aan gort. Ik voelde me gewoon comforta bel. Daar koop ik alleen niks voor." Wat overbleef was de con statering dat hij een sterk seizoen had gedraaid. „Maar het had mooier kunnen zijn. Ik ga nu niet met mijn hoofd tegen de muren slaan, want met zelfkastijding schiet je niets op. Leren moet ik hiervan. Ik was hier ook om beter te worden." De titel ging naar olympisch en meervoudig wereldkampioen Tae-Bum Moo uit Zuid-Korea. Ook Joji Kato, door Smeekens dit seizoen zo vaak geklopt, was nu over twee ritten sneller. Achter Smeekens kwamen de gebroeders Michel en Ronald Mulder op de plekken vier en vijf. Michel had met 34,82 een sterke tweede race gereden, maar was met 35,09 te langzaam in de eerste. „Die twee- door Koen de Vries MIDDELBURG - Niet goed en niet slecht. Dat is het resultaat van de voorspellingen van Marco Klippel voor de PZC-toto van het afgelo pen weekeinde. De speler van SC Stavenisse nestelde zich in de mid denmoot, met zes kruisjes op de goede plaats. Om te beginnen had hij het bij de wedstrijd van zijn eigen ploeg SC Stavenisse tegen Brouwershaven bij het goede eind: een overwin ning voor Stavenisse (3-0). Daar naast had hij een goede blik op het Zeeuwse gebeuren in de zater dag-hoofdklasse. Zowel bij Hoek-Heinenoord (een 1) als Alexandria-Kloetinge (een 3) had hij het bij het rechte eind. Bij de eersteklassers lag dat hele maal anders. Bij Ablasserdam-Ter- neuzense Boys en De Zwer- ver-GPC Vlissingen (beide een 3) noteerde Klippel zijn kruisje op de verkeerde plaats. Door het slechte weer moest de jury van cje PZC liefst vier vervan gende uitslagen bepalen. Bij twee daarvan was de PZC-denktank het eens met de speler van Stave nisse: Groene Ster-Goes kreeg een 1 mee en Zeeland Sport-FC Bergen een 3. Bij de enige wedstrijd die op het totoformulier stond vermeld en wel doorging, Sarto-Aardenburg, ging het fout. Sarto won het degra- Hoek - Heinenoord ||(x) Alexandria'66 - Kloetinge Alblasserdam - Tern. Boys 0 X De Zwerver - GPC Vlissingen X Oostkapelle - Arnemuiden <s> Stavenisse - Brouwershaven Groene Ster-Goes (x) Vlissingen - Halsteren 0 X Sarto - Aardenburg X 0 Biervliet - Oostburg ]xl Zeeland Sport - FC Bergen II® x juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling aantal goed Klassement Alex Andeweg (SKNWK) 8 Corné Langendoen (AZW) 8 Hilbert Brinkman (Smerdiek) 7 Reinbert Broos (Koewacht) 7 Marcel Rooze (Lewedorpse Boys7 Marco Klippel (Stavenisse) 6 Ned de Looze (Breskens) 6 Thijs Roovers (Arnemuiden) 6 Alexander Bom (MZVC) Olaf Willemse (Bruse Boys) Meivin van Ast (Brouwershaven) Willem Bierens (Volharding) Jorn Elenbaas (SPS) Jimmy Fens (Kruiningen) Sander Ouwerkerk (Zeelandia M'burg) Mare Raas (Luctor'88) datieduel, Klippel had gehoopt op een gelijkspel. één Europese titel. We zien wel." Schaatsprijzen tellen. Behalve een stuk of wat gouden medailles over elf maanden in hetzelfde Sotsji heeft Wüst nog meer wen sen. „Ik wil ooit nog eens wereld kampioen sprint worden op een laaglandbaan. En wereldrecords rijden. Maar wereldrecords raak je kwijt en titels niet." de rit was kamikaze: alles of niets in de laatste bocht. Misschien moet ik dat bij de eerste ook gaan doen. Maar je ziet het ook aan Jan, zo makkelijk is het allemaal niet." Hij had wel genoten van winnaar Moo. „Als je perfectie wil zien, moet je naar hem kijken. Tech nisch is hij zó goed." Bij de vrouwen ging het goud ook naar Zuid-Korea, Sang-Hwa Lee was oppermachtig. Tijsje Oenema stond nog derde na de eerste ron de, maar kroop niet onder de 38 seconden en viel daardoor terug naar de vijfde plek. Laurine van Riessen (13e) en Margot Boer (16e) kwamen er niet aan te pas. Nederland greep op het WK zes gouden medailles. Een record. Ireen Wüst pakte twee gouden medailles (1500 en 3000 meter). Sven Kramer bracht de vijf kilo meter op zijn naam en Jorrit Bergsma won de tien kilometer. De achtervolgingsploegen zorg den zondag voor de vijfde en zes de gouden plak voor Nederland. Eigenlijk moet je altijd kunnen lachen en plezier kunnen hebben. Ook als je pijn hebt. Ik vind het trainen mooier dan de wedstrijden zelf. Lekker buiten, in de zon. Dat vind ik prachtig. Schaatser Sven Kramer in Trouw. Voordat de wereld bestond, was Louis er al. Als je zoals hij alles vanuit dat perspec tief beziet, weet je niet hoe de wereld in elkaar steekt. Van Gaal is een goede voetbalcoach, die de erfenis van zijn slechte voorganger Jürgen Klins- mann heeft opgeruimd voor ons. Maar verder gaat zijn verantwoordelijkheid voor het huidige succes niet. Bayern-preses Uli Hoeness in De Telegraaf. Dankzij de veranderde puntentelling zou ik met één tweede plaats al de succesvolste Nederlandse Formule 1-coureur aller tijden zijn. Formule i-coureur Giedo van de Garde in NRC Handelsblad. Ik ben van huis uit al geen prater, maar nu was ik helemaal stil in de kleedkamer. Wat dat betreft heb ik veel aan Maxwell gehad. Die sprak tenmin ste Engels. Fransen doen dat niet. PSG-verdediger Gregory van der Wiel in het Algemeen Dagblad. Vroeger wilde ik altijd een snorretje, maar de haren kwamen nooit. Nu ik eindelijk een snor heb, laat ik die staan. Niet om stoer te doen, ik vind het gewoon mooi. Club Brugge-verdediger Ryan Donk in Het Laatste Nieuws. Het is niet altijd makkelijk om geen vaste uitvals basis te hebben. Daarom wil ik niet langer meer zwerven. Ik wil me nu voor een aantal seizoenen binden op één plek en wat mij betreft wordt dat Swansea. Oranje-middenvelder Jonathan de Guzman in het Algemeen Dagblad. Je eerste interland is misschien wel je mooiste, maar ook je moeilijkste. Oranje-international Ola John tegenover NUsport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70