Kiwanis herstelt gebruik grenslinde in ere Preparateurs zijn blij met een dooie mus BEVELANDEN en THÓLEN 17 Te koud voor patrijzen Stallandse musici in de prijzen Cursus moet vallen voorkomen Beurs kleding en speelgoed in De Pit Biesheuvel op bijeenkomst WD Cum laude afgestudeerd MAANDAG 25 MAART 2013 In Ter Reede in Vlissingen wordt in april een cursus valpreventie gegeven. De wekelijkse bijeenkomsten zijn op woensdagochten den: op 3, ïo, 17 en 24 april van -10.00 tot 12.00 uur. Meer informatie en aanmelden via MarjanSchot.nl of 0118-476949. NIEUW-NAMEN VLISSINGEN Muzikanten van de Konink lijke Fanfare Accelerando uit Sint-Annaland hebben zater dag tijdens het solistencon cours in Vlissingen 14 keer een ie prijs en twee keer een 2e prijs in de wacht ge sleept. Deelname aan het so listenconcours is vast onder deel van de muziekoplei ding van de vereniging. VLISSINGEN Een patrijzentelling van Stichting Landschapsbeheer Zeeland is zaterdag in Nieuw-Namen en Zaamslag door het slechte weer niet echt geslaagd. Zo'n dertig mensen telden slechts zes patrijzen. Bij beter weer gaan de deelnemers op nieuw het veld in om te tel len. GOES In buurthuis de Pit aan de Appelstraat 2a in Goes wordt morgen en woensdag een zomerkinderkleding- speelgoedbeurs gehouden. Verkoop op dinsdag van 19.00 uur tot 20.30 uur. Verkoop op woensdag van 9.00 uur tot 10.00 uur. Er is kleding maat 86 tot en met 176, schoenen en speelgoed. THOLEN Hans Biesheuvel, voorzitter MKB Nederland, is dinsdag gastspreker bij de Onderne mersbijeenkomst van de WD Tholen. Die vindt plaats bij Rombouts Kunst stof Techniek in Tholen. Biesheuvel geeft zijn visoe op het MKB in relatie tot Tholen en de regio. Inloop vanaf 16.45 uur. door Carla van de Merbel OOSTKAPELLE - Voor sommigen is het toch even schrikken. Op de zol der van natuurmuseum Terra Maris in Oostkapelle zitten zaterdag drie preparateurs vogels te villen. Met scherpe mesjes ontdoen ze de do de dieren van hun vel met veren. Beneden in de hal van het mu seum gaat het er minder bloede rig aan toe. Hier werken vijf pre parateurs met schone materialen aan het opzetten van dieren en het in elkaar zetten van een vogel skelet. Arjan Veenendaal en Isabel Leu- UTRECHT Marc van Zee uit Oudelan- de, oud-leerling van het Ostrea Lyceum in Goes, is cum laude afgestudeerd aan de Universiteit van Utrecht in de richting kunstmatige intelligentie. Van Zee zet zijn loopbaan voort aan de universiteit in Luxemburg als PhD-student om te kun nen promoveren. Vrijwilligers en medewerkers van Natuurmonumenten voorzien de Zwaaksedijk van nieuwe populieren, foto's Willem Mieras 'S-HEERENHOEK - Ook Kiwa- nis-club Goes-de Bevelanden trot seerde zaterdag de snijdende kou om bomen te planten. Zij voorza gen twee historisch markante plaatsen in Kapelle en de Zak van Zuid-Beveland van grenslindes. Historisch gezien is het planten van grenslindes een eeuwenoude traditie voor Zuid-Beveland en uniek in Nederland. Sinds de eer ste inpolderingen in het begin* van de Middeleeuwen werden op Zuid-Beveland al lindebomen ge plant als begrenzing van een pol der of scheiding van een am bachtsheerlijkheid. Nergens an-k ders buiten Zuid-Beveland zijn plaatsen bekend waar in het verle den ooit een linde als grensboom is geplant. Hèt samenspel van mens en na tuur is kenmerkend geweest voor de opbouw van Zuid-Beveland: de mens die bedijkte, waarna de natuur weer zand en slib aanvoer de voor de volgende bedijking. De lindeboom markeerde de grens tussen de bedijkingen en werd zo tot een symbool met een diepere betekenis voor dit land. Sinds haar oprichting in 1986 houdt Kiwanis Goes-de Bevelan den zich onder meer bezig met het in ere herstellen van dit histo risch gebruik. Door de jaren heen zijn er namelijk veel van deze bomen verdwenen door ziekte, verkavelingen en aanleg van we gen. In samenwerking met natuurorga nisaties wordt gekeken naar ver antwoorde en passende locaties om te planten. Het kruispunt Bernhardweg-Rietveldweg in de omgeving van 's-Heerenhoek is een voorbeeld van zo'n plek: ooit stond hier een oude grenslinde, die in 1972 geruimd is vanwege de aanleg van de Bernhardweg West. Door de aanleg van een fietspad naast de weg is hier nu weer ruim te ontstaan en dus ging daar zater dag de spa de grond in voor een nieuwe grenslinde. Ook in Kapel le werd er één geplant. pen uit Herveld zetten samen de kop en hals van een reebok op. De schone vacht van de ree, mét oren, ligt te wachten om over een kunststof mal te worden getrok ken. Het is belangrijk dat de biolo gische materialen die gebruikt worden, helemaal schoon zijn, zegt Leupen. „Anders gaat-ie stin ken." De preparateurs vertellen graag over hun hobby. Veenendaal vindt het belangrijk om op dagen als deze zijn hobby" aan het pu bliek te tonen. „Mensen zijn altijd zo sceptisch over wat wij doen. Als ze zien hoe we het doen, wordt dat minder." Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratle horren - rolluiken garagedeuren - overkappingen/veranda's l'iai ic CUI ICTfCg XJ, V M33II Igci 1 Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64