'Eén consultatiebureau voor hele gemeente' Legpenning oprichter watersportdub De Val Politie rukt uit voor filmers met nepwapens 16 BEVELANDEN en THOLEN Lintje voor brandweermannen Justin mag naar troonswisseling BOOMPLANTDAC Vrijwilligers en medewerkers van Natuurmonumenten voorzien Zwaaksedijk van nieuwe populieren. EF door Luc Oggel KRUININGEN - Gemeenteraadsfrac- tie Leefbaar Reimerswaal wil dat er één centraal gelegen consultatiebu reau voor de hele gemeente komt. De partij zal daartoe volgende week dinsdag een voorstel indie nen tijdens de raadsvergadering, waar het onderwerp op de agenda staat. Burgemeester en wethouders stel len de raad voor om de consulta tiebureaus in Kruiningen en Waarde te sluiten vanwege de kos ten. Zowel de gemeente als de GGD zit krap bij kas. Leefbaar Rei merswaal onderkent die situatie en vindt daarom dat er nu beter in één keer goede maatregelen kunnen worden getroffen dan eerst een aantal consultatiebu reaus te sluiten en over een aantal jaar, bij een volgende bezuini gingsronde van de GGD, uiteinde lijk ook te komen tot één consulta tiebureau voor de hele gemeente. De fractie verwacht met dit voor stel extra uitgaven ten bate van de gezondheidszorg vanuit de ge meente te kunnen voorkomen. Te vens blijft met dit voorstel deze voorziening voor alle inwoners ge waarborgd, voor nu en in de toe komst. De fractie ziet mogelijkhe den en voordelen in het werken vanuit één centrale locatie, omdat die kan worden ingericht voor ge bruik door het consultatiebureau maar ook voor de Periodieke Ge zondheid Onderzoeken (PGO's). Het organiseren van de consulta tiebureaus vanuit één locatie, maakt tevens de weg vrij om te komen tot een bredere visie met betrekking tot de gezondheids zorg, stelt Leefbaar Reimerswaal. De partij verzoekt het college van burgemeester en wethouders in samenspraak met de GGD tot een voorstel te komen. THOLEN - A. van Duuren (links), van 1980 tot januari 2012 lid van de vrijwilli ge brandweer van Tholen, blusgroep Sint Philipsland en J.M. Steijn, van 1976 tot 1981 en 1993 tot januari 2013 lid van de vrijwillige brandweer Tholen, blusgroep Sint Philipsland zijn zaterdag tijdens de jaarlijkse brandweeravond in Meulvliet in Tholen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De ko ninklijke onderscheidingen werden opgespeld door burgemeester Willem Nuis. De twee oud-brandweermannen kregen de onderscheiding vanwege hun langdurige bijdrage aan de openbare orde en veiligheid van de gemeente, foto Leo Adriaansen Bomen planten in Siberische omstandigheden door Luc Oggel KWADENDAMME - Een harde, gure oostenwind staat er zaterdagoch tend in de polder bij Kwadendam- me. Het sneeuwt ook nog. De ge voelstemperatuur is minstens vijf tien graden onder nul. In deze Si berische omstandigheden is een groepje mensen bezig populieren te planten op de Zwaaksedijk. Tweehonderdvijftig stuks, ga er maar aan staan. „Nee, dit hadden we ook niet voorzien", zegt ge- biedsmanager Hanneke Metsers van Natuurmonumenten, eige naar van de dijk. „Maar als je aan het spitten bent, gaat het wel." Er kon volgens Metsers niet langer worden gewacht met het planten van de bomen, want ze lagen na melijk al een tijdje te wachten. De Zwaaksedijk oogt door de weersomstandigheden nog troos- telozer dan hij is, sinds daar vorig jaar een ware kaalslag plaatsvond. Dat gebeurde door de eigenaar van de bomen en niet door de Stichting Beheer Natuur en Lan delijk gebied (SBNL), die eigenaar was van de ondergrond. Was, want naar aanleiding van de pro testen uit de omgeving en van de Stichting Behoud Zak van Zuid-Beveland over de kap is be sloten om een aantal dijken in de zak van Zuid-Beveland te 'ruilen'. Hierdoor krijgt Natuurmonumen ten drie nieuwe dijken in eigen dom: de Zwaaksedijk, de Vlieguit- sedijk en de Siguitsedijk. Deze lig gen vlak bij het reeds bestaande natuurgebied De Zwaakse Weel en het^daar gevestigde informatie punt. Dit zijn dijken met ecolo gisch goede eigenschappen, om omgevormd te worden tot bloem- dijk. SBNL wordt eigenaar van de Westeindsedijk. Deze ligt meer aangesloten bij de terreinen die SBNL al beheert. Natuurmonumenten is van plan om van deze zo snel mogelijk een bloemrijke, met fraaie populieren begroeide dijk te maken, zegt Met sers. „Want hoewel wij niet ver antwoordelijk waren voor de kap, blijft dat toch een beetje aan je kleven." Op een andere dijk in de Zak van Zuid-Beveland, de Oudekamerse- dijk bij Nisse, werden zaterdag ook bomen geplant, al gebeurde dat om een verdrietige reden. De dijk is precies vijftien jaar geleden in gebruik genomen als herinne- ringsdijk voor kinderen die zijn overleden aan de gevolgen van een stofwisselingsziekte. Er werd een speciaal ontworpen informa tie-zuil onthuld, met daarop het 'Verhaal van de oude linde' van theatermaker Kees van der Zwaard dat hij vijfjaar geleden maakte. Ook werden drie nieuwe bomen geplant. Voor de deelna me aan de dag hadden zich ruim honderd mensen uit het hele land aangemeld. De Kiwanis-club Goes-de Bevelanden plantte zaterdag een grenslinde op de kruising Bernhardweg-Rietvelddijk. HOEDEKENSKERKE - Oprichter Wies Burgel (58) van watersportvereni ging De Val in Hoekenskerke is za terdag onderscheiden met een bronzen legpenning van de ge meente Borsele vanwege zijn in spanningen voor de vereniging. De Val is opgericht in 1978. Burgel zette zich onder meer in voor de baggerwerken en voor het op slaan van materiaal van de vereni ging. Hij werd vervolgens pen ningmeester en ook was hij de stuwende kracht om deel te ne men aan de havenfeesten, zowel in Ellewoutsdijk als bij De Griete. Dat leidde tot meerdere prijzen. Zijn inzet bij de havenfeesten in Hoedekenskerke heeft geleid tot goede opbrengsten, waardoor de vlottende toegangsbrug tot de vlonders kon worden aangeschaft. Ook diverse andere materialen, zo als de drijvende steigers die door de vereniging, konden zo worden aangeschaft. Burgel heeft veel ervaring met di verse schepen, onder meer op de 'Blubberboy', de eigen baggerboot van de vereniging en ook op de overzetdienst Hoedekenskerke- Terneuzen. Volgens de leden van de watersportvereniging was het tijd dat Burgel in het zonnetje werd gezet voor zijn verdiensten. KLOETINGE - De Goese kinderbur gemeester Justin Reijerse is één van de genodigden die aanwezig mogen zijn bij de kroning van Willem-Alexander, op 30 april in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Justin kreeg zaterdag een brief van de Staten Generaal van de Eerste Kamer dat hij tot de geno digden behoort. Justin, die in Kloetinge woont, was door het Goese college van burgemeester en wethouders van Goes voorgedragen als kandidaat om bij de kroning aanwezig te zijn. De commissaris van de Ko ningin heeft vervolgens een keu ze gemaakt uit mensen die waren voorgedragen uit alle Zeeuwse ge meenten. GOES - Een groepje Goesenaren dat een filmpje aan het maken was met nepvuurwapens, heeft vrijdag middag voor opschudding gezorgd. Een voorbijganger zag rond 14.50 uur aan De Tol een jongeman, met brommerhelm op, met een vuurwapen lopen. Naast hem reed een tweede jongeman op een scooter. Na de melding zijn meerdere agenten in kogelweren de vesten met spoed uitgerukt. Bij een woning in de directe om geving zagen agenten een scooter staan en belden aan. In de wo ning bevonden zich meerdere jon geren en film- en fotoapparatuur. Zij verklaarden inderdaad op een brommer te hebben rondgereden en met een (nep)vuurwapen te hebben rondgelopen. Zij waren een filmpje aan het maken. In de woning zijn twee niet van echt te onderscheiden nepvuurwapens in beslag genomen. De 18-jarige bewoner van het pand, tevens ei genaar van de wapens, is aange houden. Hij mocht vrijdagavond, met een bekeuring van 250 euro op zak, het bureau verlaten. Aan de andere jongens is door de agenten uitgelegd wat voor im pact hun acteerkunsten hebben gehad op de melder. Zij zijn ge waarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63