Marlies Kort favoriet voor Run into the Sea Go< dkoper kan écht niet! €15 25 SPORT 41 Zierikzeese handballers wacht over twee weken cruciale wedstrijd tegen concurrent Helius. Voor maar h II nds ni we. Bestel nu: www.hnvoordeel.nl Nederlandse titel voor Sjaak Luteijn Voetbalsters MZC'11 tonen veerkracht Ongelukkige duels Aardenburg en RCS Magere start breekt Ad van der Werf op WIK'57 incasseert zware nederlaag De Leeuw is dicht bij zilveren jubileum Apple iPhone 4 275 min/SMS/MB 50% KORTING een 5QöM[ MAANDAG 25 MAART 2013 VENLO Sjaak Luteijn is zondagmiddag in zijn leeftijdscategorie Neder lands kampioen geworden op de halve marathon in Venlo. De atleet uit Oostburg, die zijn winst in de Zeeuws-Vlaamse marathon niet zal verdedigen, liep bij de mannen boven de 55 jaar de Venloop in een tijd van 1.18,14 uur. Hij bleef de num mer twee een kleine drie minu ten voor. Anjolie Engels werd derde bij de vrouwen boven 35 jaar, Marianne de Kok vierde bij de veertigplussers. ZEVENHOVEN In de tweede klasse pakten de voetbalsters van MZC'11 op de valreep een punt tegen Zeven hoven. In Noord-Holland kwam de ploeg uit Zierikzee twee keer op achterstand, maar slaagde erin om twee keer terug te komen. Danielle Boogert (1-1) en Jaimy Van Leer- sum (2-2) waren de doelpun tenmakers. „Er zat niet meer in. Het is spannend onderin en het zal een zware taak worden om nacompetitie te ontlopen", aldus leider Hans Schreurs. MIDDELBURG Aardenburg en RCS beleefden een ongelukkige dag in de tweede klasse van het zondag voetbal. Aardenburg verloor met 1-0 bij Sarto, terwijl Niek van Sprundel in de eerste helft een strafschop onbenut liet. In Loon op Zand gaf RCS tegen Uno'Animo een 3-1-voorsprong uit handen (5-4). Uno Animo scoorde na rust vier keer op rij. RCS scoorde nog tegen, maar bleef met lege handen achter. Marlo Janisse en Mourad Azza- nagui scoorden elk tweemaal voor RCS. WAALWIJK In het gewestelijk kampioen schap bandstoten derde klasse is Ad van der Werf van Win denburg uit Noordgouwe vijf de geworden. Het toernooi be gon voor Van der Werf twee da gen te vroeg. Op de eerste speeldag ging hij erbarmelijk slecht van start. De tweede dag tekende zich een lichte verbetering af, maar stond hij nog altijd achtste. Op de slotdag won hij twee keer en werkte zich op naar de vijf de stek. GOES WIK'57 beleefde weinig plezier aan de uitwedstrijd tegen het derde elftal van SSV'65 uit Goes. In de reserve vierde klas se werd de ploeg uit Kerkwer- ve zaterdag op een 8-1-neder- laag getrakteerd. SSV'65 kwam op 2-0. Uit een corner van WIK'57 kopte een speler van de thuisploeg de bal achter zijn eigen doelman: 2-1. Nog voor rust tilde SSV'65 de stand naar 3-1. In de tweede helft, met de wind tegen, incasseerde WIK'57 nog vijf goals. AAGTEKERKE Voor de 24e keer heeft Johnny de Leeuw zich zaterdag in Aag- tekerke laten kronen tot beste sneldammer van Zeeland. De 47-jarige Goesenaar had na veertien ronden vier punten voorsprong op Henk Gunter en zes op Peter Schunselaar. Nadat de acht deelnemers in ca tegorie A een halve competitie hadden afgewerkt stond De Leeuw al vier punten voor op Daaf Kasse. In categorie B ging de titel al voor de zesde maal naar Aart Slager. Louis Keste- loo werd C- kampioen. RENESSE - Marlies Kort zal komen de zondag, op eerste paasdag, in ac tie komen tijdens de Run into the Sea. Het nieuwe hardloopevene ment in Renesse waarbij je de zee inrent zonder natte voeten te krij gen, mag zich verheugen op een grote belangstelling. De afgelopen week hebben zich naast de 410 voorinschrijvers ook enkele goede lopers aangemeld om deel te ne men aan de wedstijd over 10 kilo meter. Bij de vrouwen staat de tegen woordig op Curasao verblijvende Marlies Kort aafi de start. In 2012 won zij met overmacht de eerste editie van Trail by the Sea op Schouwen-Duiveland. Naast Kort nemen ook enkele an dere goede lopers uit Zeeland deel aan de eerste editie van Run into the Sea. Na zijn overwinnin gen in de Ropakustrun en Lepra loop komt Remy Vasseur uit Vlis- singen zijn geluk beproeven in Renesse. Uit Zierikzee is John Ra- Delta Sport blijft hoop houden door Wim Kakebeeke VOORSCHOTEN - Leven tussen hoop en vrees. De handballers van Bema Kunststoffen/Delta Sport zijn er na een zeer matig sei zoen inmiddels wel aan gewend geraakt. Nog drie weken tot het einde van de competitie en dan is er echt duidelijkheid over het lot van de blauwhemden. Tot die tijd wordt het hard werken naar de clash met Helius, over twee we ken. Want zondag liep het voor de zes tiende keer dit seizoen spaak. Ruim 56 minuten hing een goed resultaat in de lucht. Maar op het moment suprème gaven de Schouwse bezoekers tegen HW'70 even niet thuis en verlo ren met 31-27. Helius verloor zater dagavond met 23-38 van Volen- dam 4. De 'Hellenen' hebben nog steeds één punt voorsprong en één duel minder gespeeld. De gedreven hoekspeler Guust Sluijs zal er geen nachtje minder meer om slapen. De nederlagen- reeks is inmiddels zo hoog opge stapeld dat hij zich ook heeft neer gelegd bij de moeizame strijd die maar voortwoekert in de hoofd klasse D. „Het doet minder zeer dan in het begin", vertelde de rechterflankspeler van Delta Sport gelaten. „Elke keer probeer je het wel. Maar ik heb zoiets van: het zal wel. Het is niet leuk, maar vorig jaar liep het soepeler. Dat hoort nu eenmaal bij de sport." Ook bij sluitpost Jacco de Loof kwam de klap niet harder aan dan anders. „Het is al een heel seizoen hetzelfde liedje. We spelen best goed, maar blijven uiteindelijk weer met lege handen achter. Dat is best zuur, want we hebben de punten zo hard nodig." Echt gelukkig tussen de palen was de sluitpost van de Zierikzee- ënaars zondag niet. Veel ballen uit de tweede lijn van HW'70 vlo gen binnen. „Elk scherp schot lag erin. Wat er met die verlichting aan de hand was, weet ik niet. Maar ik kreeg geen vat op de bal len van afstand." De linkshandige Sluijs had het af gezien van de uitslag prima naar zijn zin op de rechtervleugel. Voor het eerst sinds geruime tijd tikte zijn productie weer eens de dubbele cijfers aan (tien treffers). Mede door zijn bijdrage bleven de bezoekers dicht bij gastheer HW'70. De subtopper probeerde van alles om de blauwhemden af te schudden. Maar de equipe van Rob de Vos was net als in eigen huis (20-24-verlies) niet echt on der de indruk. Ook na de pauze (13-12 achter) bleven de onderlin ge verschillen klein. Delta Sport hobbelde vaak achter de gastheer aan. Maar dankzij de veerkracht (van 24-19 naar 24-23) kwam de ploeg telkens weer in de buurt. „Jammer dat we net niet langzij konden komen", verklaarde de vertrekkende trainer Rob de Vos. „De uitslag is niet verkeerd, maar op sommige momenten werden te moeilijke keuzes gemaakt. Maar ja, dat hoort nu eenmaal bij een ploeg die onderin speelt." In de spannende slotfase spurtte HW alsnog langs de bezoekers naar de volle buit: 31-27. Voor hek kensluiter Coventus is degradatie naar de afdeling een feit. De ploeg op de voorlaatste plaats (nog steeds Delta Sport) speelt een pro- motie-/degradatieduel. Volgens De Vos wordt de strijd pas op de laatste speeldag beslist. „Als wij thuis van Helius winnen, is alles nog mogelijk." Delta Sport rondt de competitie over drie weken af bij HWC. Scores Delta Sport: Guust Sluijs 10, Guido de Graaf en Koen de Bruin 4, Ruben Bos en Tijs de Vos 3, Jimmy Niemans 2, Tim Vleeshouwer 1 Voordeel voor Ie2ers van de PZC via van de partij. In de loodzware onder winterse omstandigheden gelopen Trail by the Sea van vori ge maand werd hij eerste Zeeuw. Waarschijnlijk zal op eerste paas dag ook Tommy Staal uit Nieuw-Haamstede meedoen, mits hij toestemming krijgt van zijn trainer. De naam van de loop Run into the Sea moet letterlijk genomen worden. Voor de kust van Renes se ontstaat er, gedurende een kor te periode bij eb, een landtong die circa twee kilometer uitsteekt in zee. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Stichting Sportpromo- tion Zeeland. De start is bij strandtent Zuidzuidwest ter hoog te van camping Julianahoeve in Renesse. Na afloop is er ook nog een Paasduik. De deelnemers moeten verzamelen bij camping Julianahoeve, waarna gezamenlijk naar de startlocatie wordt gelo pen. De start van de tien kilome ter is om 11.45 uur. Korting op Sim Only 275 Gratis aansluitkosten twv Totaal voordeel Samsung Galaxy S3 Mini 275 min/SMS 500 MB Voor maar ICÜöl HTC Desire C 1 275 min/SMS 500 MB Voor maar 1 J p/mnd Daarom hollandsriieuwe: Bij hoilandsnieuwe heb je altijd één (vast laag) tarief voor bellen, sms'en internetten. Binnen èn buiten je bundel. Je kan dus nooit meer zomaar buiten je bundel bellen. Bovendien is je bundel drie maanden houdbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60