Volleybalsters Forza houden uitzicht op de tweede plaats TWeede zege op rij voor tafeltennissers Scaldina Jeugd trekt zich niets aan van kou Driebanders 3BSD zakken weg na verlies al BURGH-HAAMSTEDE - Ook op het Patrick Tolhoek Mountainbikeparkoers in de boswachterij van Westerschouwen was het zaterdag koud. De jeugd trok zich hier echter weinig van aan tijdens de landelijke jeugd wedstrijd van de Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme. De jongelui waren enthousiast en zorgden voor enkele aantrekkelijke wedstrijden waarbij er voor de leden van de organiserende club goede resultaten kon den worden genoteerd. Zo waren er overwinningen voor Dies Moelker (Kloetinge) en Mick van Dijke (Wissenkerke) bij de jongens, terwijl Em ma Verloop (Wissenkerke) en Zoë Mulder (Heinkenszand) bij de meisjes eerste werden in hun leeftijdscategorie. In Burgh-Haamstede was het alweer de derde landelijke wedstrijd van dit seizoen, foto Pieter van der Laan door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - Met het competitieslot in het verschiet zijn de volleybal sters van Forza in de promotieklas se nog altijd kansrijk in de strijd om de tweede plaats. Forza werd door een 4-0-zege bij Voltena vijf punten rijker, terwijl de concurren ten Spivo en Voleco elkaar punten afsnoepten. De mannen van Forza boekten bij het laaggeklasseerde Benevia een magere 3-2-zege, maar handhaaf den zich desondanks op de derde plaats. Voltena-Forza 0-4 (15-25, 10-25, 19-25, 15-25): De Schouwse vrou wen speelden in de eerste twee sets de pannen van het dak. De opslag was lastig, de spelverdeling erg goed en in aanvallend opzicht werden kansen netjes afgewerkt. Dat resulteerde in erg ruime setze ges. Met een io-20-voorsprong op zak liet Forza ongemerkt de touw tjes even vieren. De thuisploeg scoorde een aantal punten op rij, zonder echt gevaarlijk te worden. Verzekerd van winst stond er ook in de vierde set geen maat op het spel van Forza. Benevia-Forza 2-3 (25-19, 25-19, 14-25, 17-25, 12-15): Een wedstrijd met twee gezichten. De thuis ploeg was in de eerste twee sets de bovenliggende partij tegen een verre van compleet Forza, dat vooral tegen zichzelf speelde. Na het uitvallen van Guilio van Lint (enkelblessure) begon Forza plots vrijuit spelend te draaien. Het re sulteerde tegen een opgebrand ra kende opponent in drie setzeges op rij. Het invallen van Bart Ket ting, die als libero op papier stond maar als veldspeler erin kwam voor Van Lint, leidde achteraf tot protest van de thuisploeg. MIDDELBURG - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Scaldina heeft de goede lijn van vo rige week doorgezet. In de hoofd klasse won het Zierikzeese team met 6-4 van Middelburg 3. Hier mee verschaft het team zich een gunstigere positie in strijd tegen degradatie. Scaldina ï-TTC Middelburg 3 6-4: Koen van Velthoven ontpopt zich als een van de beste spelers in de afdelingscompetitie, daar hij er na vorige week ook ditmaal weer drie partijen won. Miquel de Witte en Kristian Davidse wer den zonder problemen aan de kant gezet en alleen tegen Jelle Versteeg ging het wat moeizamer met een nipte 11-8 in de vijfde ga me. Tristan Benschop verslikte zich hevig in dezelfde Versteeg, maar stelde orde op zaken door De Witte en Davidse met klinken de 3-0-cijfers te verslaan. Samen met Van Velthoven pakte hij ook het belangrijke punt van het dub belspel. Martijn Stouten kwam niet in de buurt van een zege. Kerkwerve 2-Kerkwerve 1 1-9: Stoffel van de Wekken, Bart de Bruine en Robin Kool namen het op tegen hun clubgenoten van Kerkwerve 2, Gerard Knol, Jos Lin deman en Daan van de Hoek die uitkomen. Aan ervaring was er geen gebrek bij de reserves, maar ze slaagden er niet in voor een ver rassing te zorgen. Alleen Gerard Knol won van Van de Wekken, die door een armblessure wed strijdritme miste. Robin Kool won van Knol in een cijfermatig bijzondere partij: de vijf games werden afwisselend met 7-11 of 11-7 afgesloten. De beslissende 7-ii was voor Kool. Hij won ook van Lindeman in een spannende partij. Na 15-13,11-7,11-13,13~15 en de beslissende vijfde game 4-11 was het punt voor Kool. Bart de Bruine klopte Jos Lindeman ook al in vijf games, en ook met 7-11. Van de Wekken won zijn vijfde game met 7-11 van Lindeman. KWADENDAMME - In de vierde divi sie verspeelden de driebanders van 3BSD Hydrozorg een plaats door een 6-2-nederlaag tegen Eek hoorn 5 uit Oosterhout. Enkele weken geleden waren de Schouwenaren nog even de trotse leider, maar na twee gelijke spe len en een nederlaag is nu de vijf de plaats hun deel. Door de neder laag zag de thuisploeg ook de te genstander voorbij komen dank zij een beter partij saldo. Voor de pauze stond het al 0-4 voor de Brabanders door nederlagen van Peter de Winter en Sjaak de Vis ser. Beide thuisspelers kwamen twee caramboles tekort. Sjaak de Visser leidde nog met 23-20, maar viel stil en zag zijn tegenstandster de partij in haar voordeel beslis sen. Na de pauze bracht Piet Kox met een degelijke 25-16-overwin- ning hoop in Schouwse harten, maar Jean Louis Smulder kon de verwachtingen niet inlossen. Na een tussenstand van 21-22 zag hij de partij uit zijn handen glippen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59