schiet met scherp I I Wilmar van de Sande heeft gelukkige hand ZSC'62 36 SPORT VIERDE KLASSE B KARAKTERISTIEK r~ MA door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal boekte ZSC'62 een eclatante 9-0-overwin- ning op een onthutsend zwak Chrislandia. De ploeg van trainer Bram Kot heeft de tweede plaats weer volop in het vizier. Dat geldt niet voor Brouwerhaven, dat uit bij Stavenisse met 3-0 op de broek kreeg. ZSC'62-Chrislandia 9-0: ZSC'62 scoorde negen keer in 82 minu ten, want scheidsrechter Saritas uit Terneuzen «floot - mede door de tussenstand en de striemende kou - acht minuten te vroeg af. Met B-junior Joost Bouwman als vervanger voor de geschorste doel man Raymon Bodbijl kwam ZSG'62 via Robin Provoost op 1-0. Uit een vrije trap tekende los Era des voor de 2-0 en nog voor rust kwam de thuisploeg door goals van Arjan Smalheer en Provoost op 4-0. In de tweede helft ging het doelpuntenfestijn door. Martin van der Schee zorgde voor de 5-0 waarna Smalheer er met zijn tweede goal 6-0 van maakte. Provoosts derde treffer betekende de 7-0. Christian Verhoek en Michiel Schipper deden daarna ook nog een duit in het zakje, waardoor de teller op 9-0 kwam. Stavenisse-Brouwershaven 3-0: De thuisploeg boekte een verdien de overwinning. Lange tijd werd er niet gescoord in Stavenisse, maar daar bracht Jos van der lagt in de tweede helft verandering in. Uit een vrije trap schoot hij de bal langs de muur in het doel: 1-0. Na een onoverzichtelijke situatie 'zorgde Reinier Prins even later voor de 2-0. Na een kanonnade op het doel van Brouwershaven schoot Lorenzo van Haaften de 3-0 achter doelman Meivin van Ast. Brouwershaven kwam niet verder dan één klein kansje en leed op Thoolse bodem de twaalf de nederlaag van het seizoen. SPS-Kogelvangers 0-2 (0-0). Mark Gorter 0-1 (strafschop), Mark Gorter 0-2. SKNWK'er Wilco de Valk (tweede van links) vecht een duel uit met een speler van Smerdiek. foto Leo Adriaansen door Klaas Verspoor HALSTEREN - De goal die in de slot fase van het duel tussen WC'68 en Duiveland in de lucht hing, viel uit eindelijk ook. Vier seconden in bles suretijd schoot invaller Wesley Goud Duiveland naar de 0-1 en was het feest voor de mannen van Wilmar van de Sande, de nieuwe eindverantwoordelijke in Ooster- land. Van de Sande was zichtbaar opge lucht na de late treffer. Op 2 juni 2012 trok hij tegen Altena voor het laatst zijn kicksen uit als spe ler van Duiveland. Ruim negen maanden later is hij als inte rim-trainer terug op het kraaien nest, want Van de Sande werd de afgelopen week aangesteld als op volger van de tussentijds vertrok ken Ko Stoutjesdijk. Van de Sande stopte vorig seizoen omdat hij voetballen bij Duive land niet meer kon combineren met zijn werk en trainerscursus. Hij is in Rotterdam docent aan een mbo-opleiding Sport en Be weging en volgt de cursus 'Trai ner-Coach II'. Hij loopt tot het ein de van dit seizoen, onder Jurriaan van Poelje, stage bij Sparta. Van de Sande: „Ik ben assistent-trai ner bij 'onder de zestien'. Bij Sparta is alles top geregeld. Alles is in goed overleg gegaan. Ze heb ben mij ook gezegd: weet waar je aan begint, maar ik heb er goed over nagedacht. Het is een wel overwogen besluit." Hij stelde één belangrijke voor waarde aan zijn aanstelling bij Duiveland. „Ik wilde dat de com plete spelersgroep achter mijn aanstelling zou staan." Van de San de stond donderdagavond voor het eerst als trainer voor de groep. „Dat was best apart. Het grappig ste was tijdens een positiespel: er was een stopmoment en op een gegeven moment vroeg Barry (Steenpoorte) 'Hé Wil, of is het nu trainer?' Dat is wel het grote verschil ten opzichte van vorig jaar." Van de Sande lijkt, met Shariq Bhageloe als assistent, de juiste man op de juiste plaats maar staat sneller dan verwacht als hoofdtrai ner voor een groep. „Het kan ver keren. De mogelijkheid dient zich nu voor acht wedstrijden aan. Ze zeiden bij Duiveland ook tegen me: je kent de groep en je weet wat voor vlees je in de kuip hebt." Van de nieuwe spelers stelde hij Julius Bliek, René Verschoor en Thijs Rentier in de defensie op. Met Marcel Zwager vormde het viertal de laatste linie, die een ge middelde leeftijd van nog geen 21 jaar telde. Leen IJzelenberg schoof op naar het middenveld en Ro nald Zwager, die niet getraind had, bleef op de bank. Voor rust had Duiveland de zaak jes verdedigend op orde. WC'68 was een paar keer gevaarlijk, maar de beste kansen waren toch voor Duiveland. IJzelenberg schoot na een prima actie net over en in blessuretijd was Steenpoorte voor de goal niet zelfzuchtig genoeg. Dennie le Comte miste in de 54e minuut een grote kans op de 0-1. WC'68 kreeg via Pieter de Graaff en Joeri Malinka kansen. Naarma te de tweede helft vorderde, werd Duiveland, mede door de inbreng van Ronald Zwager en Wesley Goud, sterker. Pogingen van Zwager, Rentier en Robbert de Bruine misten doel, maar in de extra tijd kwam het toch nog goed. „Ik kreeg de bal op het middenveld en speelde Ro nald in. Hij schoot op goal. In tweede instantie kwam de bal voor mijn voeten en had ik hem maar voor het intikken. Dit had den we nodig", reageerde Goud. „Dit zou een mooie ommekeer kunnen zijn", vulde Ronald Zwa ger aan. Van de Sande kende met 'drie uit één' een bliksemstart: „Een com pliment aan het team. We hebben laten zien dat we in de tweede klasse willen blijven." WC'68-Duiveland 0-1 (0-0). 91. Wesley Goud 0-1. Scheidsrechter: C.W. Bos (Vlissingen). Gele kaart: René Verschoor (Duiveland). Aan tal toeschouwers: 85. Duiveland: Leon Weeda, Marcel Zwager, Thijs Rentier, René Ver schoor (79. Albert Verhoek), Julius Bliek, Marcel de Bruine, Leen- dert-Jan IJzelenberg, Robbert de Bruine, Wouter de Jonge (58. Ro nald Zwager), Barry Steenpoorte (73. Wesley Goud) en Dennie le Comte. 3 D< ne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55