Constancia volgend seizoen bij Goes Arjan Human speler en trainer bij Vlissingen SPORT 35 Terneuzense Boys gelooft er nog steeds in GPC Vlissingen vergeet trekker over te halen MAANDAG 25 MAART 2013 aarheid voor Hoek Kyle Doesburg is uitzinnig van vreugde nadat hij Hoek op aangeven van Thomas van Renterghem (rechts, nummer 3) op een 1-0-voorsprong heeft gezet. foto Mark Neelemans bij, waardoor het billenknijpen voor de blauw-witte aanhangers langer duurde dan gedacht. Verhoene: „We speelden niet goed. Toch maken we het onszelf weer onnodig moeilijk, net als vo rige week tegen Zwaluwen. Voor hetzelfde geld vliegt die gelijkma ker er nog in." Dat gebeurde niet en daardoor was Doesburg weer de gevierde man. Wanneer de ongepolijste spits zaterdag tegen RWH op nieuw scoort, evenaart hij het re cord van Sam Ysebaert. De Belg scoorde in het seizoen 2007-2008 zes keer op rij. Doesburg heeft nu vijf op een rij achter zijn naam staan. „Kyle heeft net als iedere speler sterke en mindere punten", zei Kenny Verhoene. „Natuurlijk maakt hij soms nog verkeerde keuzes en moet hij in sommige si tuaties wat rustiger worden. Maar volgens mij wordt een spits nog altijd afgerekend op zijn scorend vermogen. Daar is bij hem niets mis mee. En zijn snelheid is onge kend. Ik heb in mijn hele carrière als speler en trainer nooit een spe ler meegemaakt die sneller was dan Kyle. We werken er samen aan om hem optimaal te laten ren deren." De trainer maakt zich met zijn ploeg op voor de weken van de waarheid. Zaterdag gaat Hoek op bezoek bij nummer drie RWH. Twee dagen later (Tweede Paas dag) volgt op eigen veld de kwart finale van de beker tegen Baronie. „We willen allebei die wedstrij den winnen. Als we van Baronie winnen zijn we al geplaatst voor de KNVB-beker van komend sei zoen, met de profclubs. Dat vind ik heel belangrijk, want dat kan een leuk affiche opleveren." De nacompetitie, de KNVB-be ker; met elf spelers gaat Hoek dat niet redden. Dat weten ook de drie wisselspelers van zaterdag. GOES - Jonathan Constancia is aan zijn laatste maanden bezig bij zon dag-eersteklasser VC Vlissingen. Na vier seizoenen vertrekt de 27-jarige Terneuzenaar bij de Wal- cherse club, die hij verruilt voor Goes. „Het is een persoonlijke keuze", zei Constancia zaterdag. „Goès is met nog meer spelers be zig om de selectie te versterken." Zo voerde Goes al gesprekken met de Hoek-spelers Raymond Wolff en Lionel Fitsch. Ook Roy- sel James, die mag vertrekken bij Hoek, is in beeld bij Goes. De overgang van Constancia kan niet los worden gezien van de nieuwe hoofdsponsor die het te gen degradatie uit de hoofdklasse knokkende Goes heeft gestrikt. Dat is het bedrijf Rojas Tankers van Rob Vergouwen. De inwoner van Wemeldinge was medio 2010 één van de redders van VC Vlis singen, maar trad onlangs terug uit de stichting Ondersteuning Topsport Zeeland (OTZ). Die stichting ondersteunt de club en eerste selectie. Vergouwen en Constancia zijn bevriend, waar door al snel duidelijk was dat de toekomst van de aanvaller niet meer bij VC Vlissingen zou lig gen. Gérard de Nooijer wist dat er al enkele gesprekken waren gevoerd en werd zaterdagmiddag door voorzitter Henk Zwartelé per mail ingelicht over de komst van Constancia. „Het is één van de be tere aanvallers in Zeeland", zei de trainer. „Hij kan een meerwaarde zijn voor je elftal." Jonathan Constancia is na Tim van Hasselt (Breskens) de tweede speler die zijn vertrek bij VC Vlis singen aankondigt. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Arjan Human wordt volgend voetbalseizoen speler/trainer bij VC Vlissingen. De Middelburger gaat samen met zijn vader Kees als assistent van de nieuw te benoemen hoofdtrainer fungeren en blijft daarnaast voet ballen in het eerste elftal. „Ik roep al jaren dat ik ooit het trainersvak in wil", zegt Arjan Hu- man. „De kans doet zich nu voor. Het leuke is dat ik samen met mijn vader kan optrekken. We gaan beiden de cursus TC 2 vol gen." Human stopt nog niet definitief met voetballen. „Ik vind het spel letje nog hartstikke leuk, al merk ik wel dat het lichaam niet altijd meer mee wil werken. Ik heb ooit een zware knieblessure gehad en ben daarna nooit meer echt op ni veau gekomen. Spelers en trainers roepen al heel lang dat het trai nersvak iets. voor mij is. Ik hoop dat nu te ondervinden. Trainen is toch altijd nog iets heel anders dan in het veld staan." Arjan Human is al in het bezit van het TC3-diploma en gaat zich dus inschrijven voor de vervolg cursus, net als zijn vader. „Het is een ideaal instapmoment. We worden bij Vlissingen assistent van de hoofdtrainer en kunnen ons verder ontwikkelen. Ik heb er ook alle vertrouwen in dat er vol gend seizoen weer een goede se lectie staat bij Vlissingen." De leiding van de Walcherse eer steklasser is druk doende een hoofdtrainer voor volgend sei zoen te strikken. De club hoopt komende week de opvolger van Karl Vergouwen te presenteren. ALBLASSERDAM - Voor het eerst sinds begin november stapte Ter neuzense Boys zaterdag van het veld zonder nederlaag. In en tegen Alblasserdam werd het 1-1. Ande re staartploegen roerden zich eveneens in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Almkerk en Altena wonnen zelfs. Desondanks zei trainer Eddy van der Hooft dat het gelijkspel na zo veel nederlagen op rij goed voor het zelfvertrouwen was. „Het was in de kleedkamer luidruchtiger dan anders. Er zijn nog zeven wed strijden te gaan. We krijgen Alte na, Almkerk, Heerjansdam en De Zwerver nog thuis. Iedereen be seft dat we nog altijd op de twaalf de plaats kunnen eindigen." Die positie geeft recht op deelname aan de nacompetitie. Terneuzense Boys domineerde voor de rust „We waren rustig, lie ten de bal goed rond gaan, speel den verzorgd voetbal en zochten op het juiste moment de diepte", vond Van der Hooft. Frank van Kouteren schoot al vroeg in de wedstrijd op de paal. Marco Faas- sen kwam op slag van rust vanaf de zijkant in kansrijke positie, maar kwam evenmin tot scoren. Met de wind in de rug moesten de oranjehemden in de tweede helft het initiatief aan de thuisploeg la ten. Daley van der GraafF schoot een vrije trap achter de sterk keep ende Dennis Rijnberg binnen (1-0). Ruud Hoogesteger profiteer de niet veel later van een misser van de doelman van Alblasserdam en tekende voor de verdiende ge lijkmaker: 1-1. door Peter van Kouteren KINDERDIJK - Ondanks een gelijk spel (0-0) in Kinderdijk tegen De Zwerver namen de zorgen voor GPC in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal toe. De Vlissin- gers zagen Altena door een riante 6-1-zege op Sliedrecht tot op één punt naderen en moesten toe staan dat een winnend Altena ver der wegliep. Met het competitieslot in het voor uitzicht dreigt behalve voor Ter neuzense Boys ook voor GPC Vlis singen nog altijd rechtstreekse de gradatie. Trainer Michel Leonhart was niettemin tevreden met het gelijkspel in de uitwedstrijd. „Het was een terechte uitslag", vond hij. „Voor de rust drong De Zwer ver meer aan. In de tweede helft hadden wij* het initiatief. We zijn alleen vergeten om op beslissende momenten de trekker over te ha len." GPC kwam al vroeg in de wed strijd goed weg, toen een inzet van De Zwerver via de binnen-; kant van de paal het veld terug in sprong. Veel meer mogelijkheden gaven de Zeeuwen niet weg. Sven Ronde schoot bij één van de spaarzame uitvallen in de eerste helft voorlangs. Na de hervatting nam GPC het heft in handen. Het resulteerde in kansen voor Björn Ronde (kopbal) en Menancio Wee- da (schot). Leonhart: „We moeten elke week punten pakken. Dat kan met onze ploeg, maar dan moet je de kansen benutten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54