Kandidaat-kopers laten Malta in de kou staan Dijk Bruinisse wordt gescand op explosieven SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Pieter Zeeman weer bij 'Over de streep' Paaslunch en lezing in de Schutse Annah Kooman mag kroning bijwonen Paasmiddag op de kinderboerderij Onrust door filmers met nepwapens Nieuwe werkgroep 'Gay op Flakkee' MAANDAG 25 MAART 2013 te Marion Meerman en Gérard van Wanrooij wachtten zaterdag vergeefs op deelnemers aan de Maltatour. foto Pieter van der Laan ZIERIKZEE - Zodra de lente aan breekt, gaat het kriebelen bij wo ningzoekenden, weten ze bij Zeeuwland. „Daarom hadden we dit weekend een Maltatour ge pland. Helaas laat het weer het nu afweten", zegt Gérard van Wan rooij van Zeeuwland. In het eerste lenteweekend van 2013 laten kandidaat-kopers Malta dan ook letterlijk in de kou staan.- Van Wanrooij en zijn college Ma rion Meerman zijn echter niet te beroerd om de PZC mee te ne men op Maltatour. Want ondanks dat alle vijf Zeeuwlandwoningen die in de wijk te koop staan dezelf de indeling hebben, zijn er toch duidelijke verschillen, betogen de wooncoaches van Zeeuwland. Zo is het eerste huis op de tour, aan de Caustraat, bijzonder van wege z'n ligging. Vanuit de woon kamer is er zicht op een autovrij pleintje met wat speeltoestellen en in de verte het vernieuwde Ca- landplein en de Zuidhavenpoort. Binnen zijn pluspunten dat de keuken opnieuw is betegeld met moderne, brede tegels. Ook de badkamertegels zijn een paar jaar geleden vernieuwd. „Als je hier een douchecabine in zet, ben je helemaal het mannetje", prijst Van Wanrooij het huis aan. Alle huizen staan leeg en zijn ont daan van stoffering. „Dit is what you see is what you get." Volgens Meerman gaat het de kopers ook vooral om de ruimte. „Soms wit ten we een wandje, maar aan kleu ren in de woonkamer doen we niets. We gaan er vanuit dat ko pers toch alles opnieuw verven of behangen", zegt ze. Zeeuwland mikt vooral op jonge starters. Zo is het volgende huis op de rou te in de De Cranestraat nog voor zien van schrootjes, waarschijn lijk niet echt aantrekkelijk voor de jonge starters waar Zeeuwland zich op richt. „Maar hier is weer extra licht doordat het een hoek huis is", zegt Van Wanrooij. Dwars door de brandgangen manoeuvrerend wil hij nog één woning aan de Fokkerstraat laten zien. „Bij dit huis kan eventueel een dubbele garage worden gekocht. Dat is een voormalig stookhok voor de blokverwar- ming van de wijk en is later omge bouwd tot garage. Ideaal voor een ZZP'er", vindt Van Wanrooij. door Joeri Wisse BRUINISSE - Voordat de dakwerk zaamheden bij Bruinisse starten, wordt deze week het traject eerst nauwkeurig gescand op de aanwe zigheid van explosieven. Omdat in de Tweede Wereldoor log bij Bruinisse veel bombarde menten en beschietingen plaats vonden, bestaat de kans dat er nog explosieven in om de haven en de zeedijk te vinden zijn. Bodemonderzoeksbureau T&A Survey begint daarom maandag in opdracht van projectbureau Zeeweringen met het detecteren van de dijk. Medewerkers van het bureau gaan hiervoor de dijkvak ken af met speciale apparatuur. Zodra het bureau op iets ver dachts stuit, wordt de Explosie ven Opruimingsdienst Defensie (EOD) ingeschakeld. Vanaf maandag 1 april, wanneer het stormseizoen is afgelopen, kan de aannemer beginnen met de graafwerkzaamheden aan de dijk bij Bruinisse. De afgelopen weken zijn al wel voorbereidin gen getroffen. Zo ligt op de dijk langs de Stoofpolder en in de Vluchthaven breuksteen dat door de aannemer op locatie is ge bracht. Zonweringen Kozijn» - zonweringen - tuinmeubelen reamdecoratle horren - rolluiken - garagedeuren - overkapplngen/veranda'e Marie Lurieweg lb, vnssingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl ZIERIKZEE Arie Boomsma van het KRO-programma 'Over de Streep' was weer even terug op de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. De nieuwe se rie gesprekken met de leer lingen wordt dinsdag 26 maart om 21.20 uur uitgezon den op Nederland 3. Booms- ma maakte eerder al het pro gamma op de school. BURGH-HAAMSTEDE De Vrouwen van Schouwen houden morgenmiddag in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede een Paas lunch. Aansluitend geeft Renée Korbee van bureau Artvision een lezing met de titel 'Food and Alt'. De bij eenkomst van de Vrouwen van Schouwen begint om 12.00 uur. ZIERIKZEE Kinderburgemeester Annah Kooman uit Zierikzee mag de troonswisseling in Am sterdam bijwonen. Ze was door burgemeester Gerard Rabelink voorgedragen als kandidaat. Commissaris van de Koningin Han Polman be sloot dat Annah en haar Goe- se collega-kinderburgemees ter aanwezig mogen zijn. ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zie rikzee staat woensdag in het teken van Pasen- Kinderen kunnen van 14.00 tot 16.00 uur terecht om eieren te ver sieren. Ook wordt er ge schminkt en kan er geknut seld worden. Kosten bedra ge 2,50 eur. Opgave via knutselpunt@zeelandnet.nl GOES Een groepje Goesenaren dat een filmpje aan het maken was met nepvuurwapens heeft vrijdagmiddag voor op schudding gezorgd. De poli tie rukte met kogelwerende vesten uit nadat voorbijgan gers alarm had geslagen. De eigenaar van de nepwapens is beboet, de anderen kre gen een waarschuwing. MIDDELHARNIS Op Goeree-Overflakkee is een werkgroep opgericht die ijvert voor een aan spreekpunt en een ontmoe tingsplaats voor homo's, les biennes en bi's op het ei land. Ook wil de club bevor deren dat op scholen voor lichting wordt gegeven over homoseksualiteit. Meer info op www.gayopJlakkee.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52