Sterk slot in Normandiè van Nick van der Lijke Lands Welvaren haalt de bekerfinale Verbrugge herstelt zich van zeperd Verdurmen en De Klerk zijn de uitblinkers bij winnend SAR I I 42 SPORT RONDE VAN OUD-VOSSEMEER Ronald Roos (47) wint de ijskoude wielerronde van Oud-Vossemeer. In de sprint verrast hij Tom Vermeer. door Koen de Vries MIDDELBURG - Nick van der Lijke heeft de Ronde van Normandië uit stekend afgesloten. De 21-jarige wielrenner uit Middelburg hielp zijn ploeggenoot Rick Zabel zater dag in de vijfde etappe aan de over winning en finishte zondag in de af sluitende etappe als derde. Brian van Coethem uit Sluiskil legde zon dag beslag op de tweede plaats in de Meeus Race. Zaterdag hielp Van der Lijke zijn ploeggenoot Rick Zabel aan de overwinning door de sprint voor de Duitser aan te trekken. De Mid delburger finishte zelf als vijfde. Een dag later was het bedoeling dat de zoon van Erik Zabel Van der Lijke in de massasprint een wederdienst zou bewijzen, maar dat lukte net niet. Van der Lijke eindigde net buiten de top tien in het algemeen klasse ment. Marco Minnaard uit We- meldinge, die in Normandië een paar keer met het asfalt kennis maakte, werd 48e. Dylan van Baar- le, de Raborenner die dit seizoen al twee wedstrijden won, eindig de als derde in het algemeent klas sement. Dat werd gewonnen door de Zwitser Silvan Dillier van de BCM-formatie. Rabobank won het ploegenklassement. Brian van Goethem uit Sluiskil eindigde zondag als tweede in de Meeus Race, de eerste wedstrijd van het seizoen die meetelt voor de beloftencompetitie. De wiel renner die debuteert in de conti nentale ploeg van Metec, kwam in Lierop samen met teamgenoot Elmar Reinders aan de streep en gunde de Drent de zege. Reinders won de wedstrijd vorig jaar ook. Van Goethem kent een uitste kend voorseizoen. Na enkele goe de uitslagen won hij vorige week de Ronde van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Het podium in Lierop was geheel gevuld met Metec-renners, want ook de nummer drie was van die ploeg. Dennis Bakker won de sprint van de eerste achtervolgers. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Via een duidelij ke 8-0-overwinning op BC De Lief hebber uit Warmenhuizen heeft het driebandenteam van Lands Welvaren/Iets Anders de bekerfina le bereikt. De titelstrijd wordt van 12 tot en met 16 mei in Zundeft gespeeld. Er hebben zich acht teams geplaatst. Lands Welvaren deed wat Mar tens Cleaning afgelopen week na liet, oftewel pieken op het juiste moment. De uitwedstrijd was al met 2-6 en 4-8 in sets gewonnen dus was een gelijkspel genoeg om de finale te bereiken. Bij de pauze was al duidelijk dat de Zeeuwse ploeg het zou halen. door Joop van den Oudenhoven SINT OEDENRODE - Na de zeperd vo rige week herstelden de drieban- ders van Garage Verbrugge Hyun dai zich voorbeeldig in de eerste di visie. De Zeeuws-Vlaamse ploeg won met 8-0 van Melis Handelson derneming. De Sluiskilse formatie kwam veel beter voor de dag dan vorige week. Invaller Jean Paul de Kraker (hij verving Berry Dallinga) won van Frank Dielis en leverde zijn bijdrage aan het resultaat. Patrick Vasseur verbeterde zich op moyenne (van 0.906 naar 0.957) en won ook zijn partij. Bij Thérè- se Klompenhouwer was het ver schil opvallend. Vorige week was ze goed voor verlies en een gemid delde van 0.645, dit keer zegevier de ze en bedroeg het moyenne 1.097. Kopman Bart Ceulemans, vorige week niet van de partij, stal de show met een gave over winning op landgenoot Lesley van Neyen. De thuisspeler noteer de 1.125, maar het was niet genoeg om de kleinzoon van Raymond Ceulemans van de winst af te houden. Integendeel. De jongste Ceulemans liet een gemiddelde van 1.406 aantekenen. Door de zege is Verbrugge terug aan de leiding. De stand is wel ver tekend, omdat BC Capelle welis waar een iets minder partijsaldo heeft maar wel evenveel punten bezit en nog een wedstrijd tegoed heeft. Teamcaptain Patrick Vas seur: „Deze wedstrijd was niet te vergelijken met die van vorige week. Deze tegenstander staat voorlaatste en dus was de druk minder. Maar het is weer wel goed voor ons vertrouwen." De oudste is ook de beste door Koen de Vries Het stond 4-0 na overwinningen van Ronny Daniels en Kees Wit- tens. Daniëls pakte uit tegen de jeugdkampioen van Nederland Raymon Groot (2-1). Dit ging ge paard met een moyenne van 1.750. Wittens won met 3-0 van een an dere jeugdspeler Jim Anneveldt. De laatste had weinig in de pap te brokkelen. Na de pauze onderstreepten Fran cis Forton (1.354) Henk Habra- ken (1.323) nog eens het verschil tussen de eerstedivisionist en de thuisspelende eredivisieploeg. Sponsor en lokaalhouder Nico Peeters was na afloop van de wed strijd opgetogen. „Dit is een mooi resultaat. Gezien de indeling van de finalepoules hebben we wel een kans een eind te komen." OUD-VOSSEMEER - Voor de start van de Ronde van Oud-Vosse meer werd er door sommige ren ners een beetje lacherig over ge daan: iedereen had zich dik inge pakt voor de ijskoude koers over tachtig kilometer, behalve die ene jongen in dat zwartwitte shirt. Die ging gewoon in z'n korte broek van start. Dat zou natuur lijk niets worden. Z'n benen zou den er onderweg wel afvriezen. Bovendien was die jongen al lang geen jongen meer. Hij was al opa. Z'n vrouw liep rondjes rónd het parkoers om warm te blijven, met in de wandelwagen hun eerste kleinkind. Al snel werd echter duidelijk dat met de 47-jarige Ronald Roos niet viel te spotten. De Nederlander die met vrouw en zeven kinderen in het Belgische Merksplas woont, vertoonde gelijkenissen met The leeman. Met een groot verzet reed hij steeds in de voor ste linies mee. Hij was attent bij de vroege ontsnapping en zorgde vijftien kilometer voor de finish ook voor de beslissende slag. Toch was er toen nog één renner die het nog niet helemaal door had. Dat was Tom Vermeer, de se- mi-professionele renner van het Jo Piels-team, die samen met Lars van de Vall uit Ouderkerk aan de Amstel de enige was die de de marrage van Roos kon beantwoor den. „Ik heb de zaak een beetje onderschat", erkende hij na de huldiging. „Natuurlijk was ik de beste van de drie vluchters. Ik had in de finale nog een keer moe ten demarreren maar liet het op de sprint aankomen. En daarin pakte Roos het heel slim aan", al dus de nummer twee uit Leus den, met z'n 27 jaar twintig jaar jonger dan de winnaar. Zoiets kun je natuurlijk ook wel overlaten aan een 47-jarige. Roos nam als eerste de laatste bocht en gooide daarna de deur voor Ver meer dicht door even naar links te sturen. Vervolgens gooide hij het grote mes erop: de 55-11, het zwaarste verzet dat hij op z'n fiets kon vinden. „Ik dacht, die jongen klop ik nooit in de sprint", keek Roos terug. „Maar hij kwam er niet meer langs. En van de kou heb ik geen last gehad, hoor. Je fietst jezelf warm." De kansen voor Lars van de Vall waren toen allang verkeken. Hij werd derde. Wat het geheim van Ronald Roos is? „Hij laat alles voor zijn sport en is gewoon een krachtmens", legde zijn vrouw Ingrid (53) uit. „En om nu te zeggen dat hij al veel getraind heeft. In de winter heeft hij wat gemountainbiked met de kinderen en pas eind ja nuari is hij op de racefiets ge stapt." De 65e editie van de Ronde van Oud-Vossemeer kreeg ondanks de kou en de sneeuw een topbe- zetting. De verwachting was dat maar een klein deel van de 124 renners die zich ingeschreven had den naar Tholen zouden afreizen. Het waren er uiteindelijk toch 92, waaronder een flink deel van de nationale baanselectie van Duits land en Nederlands kampioen bij de eliten zonder contract Koos-Jeroen Kers uit Amstelveen. Het publiek liet het echter afwe ten. Langs de finishstraat stonden heel veel eenzame dranghekken. ZEEUWSE RENNERS De Zeeuwse renners konden geen hoofdrol spelen in de Ronde van Oud-Vossemeer. Michel Stroosnijder uit Hansweert handhaafde zich van start tot fi nish in de voorste gelederen en werd achttiende. Bij Raoul Poortvliet uit 's-Heeren- hoek ging in de slotfase het lamp je langzaam uit. Hij werd 28e. Mi chel Jumelet uit Bruinisse was de derde en laatste Zeeuw die geklas seerd werd. Hij finishte als 40e. Pieter Vette reed sterk bij de Ama teurs A. De 21-jarige inwoner van Heinkenszand die dit seizoen over kwam van TMZ, zat in de kop groep van vier die ging strijden om de hoofdprijs. In de slotkilome- ters demarreerde hij en greep de overwinning. Als beloning selecteerde Middel kamp-ploegleider Adrie Bruinooge Vette voor de Omloop van de Braakman, die zaterdag wordt ver reden. door Kristian Davidse Op het landelijk C niveau speelde ook TTC Middelburg 2 gelijk: 5-5 tegen The Backhands. Levi Cal- jouw en Yolinda Davidse behaal de twee overwinningen. Louden Kremer zorgde voor het gelijkma kende punt. Yerseke kwam in de zelfde klasse tot een 5-5-gelijkspel tegen Amsterdam 3. Man van de wedstrijd was Jurian de Kraker. Hij pakte drie overwinningen. Corné Steketee haalde ook één punt binnen. Het vijfde kwam via de dubbel tot stand. TTC Middelburg 3 boekte in de landelijk C een 6-4-overwinning op Taverzo. Wilmer Jacobs en Vic tor Burger waren beiden goed voor twee punten. Benjamin Claus pakte een vijfde punt voor Middelburg. De overwinning werd binnenge haald door de winst in het dubbel spel van Wilmer en Victor. MIDDELBURG - De tafeltennissers van SAR/Neckermann.com boek ten in de tweede divisie een belang rijke zege. De Zeeuws-Vlaamse ploeg won in Leiden met 6-4 van degradatiekandidaat Scylla 3. Dennis Verdurmen en Simone de Klerk waren bij SAR de uitblin kers. Samen waren ze goed voor zes punten. Johan 't Hooft kon hier geen overwinning aan toe voegen. Door de 6-4-overwin- ning gaat de ploeg uit Klooster- zande Scylla 3 op de ranglijst voor bij. Wel staat SAR nog steeds in de degradatiezone. In de derde divisie ging Arnemui- den zwaar onderuit tegen Berge- ijk. Het werd 9-1. Alleen de dub bel ging naar Arnemuiden. Inmid dels heeft Furst/Lybrae uit Heer len zich uit deze klasse terugge trokken. Derdedivisionist TTC Middelburg 2 leed in eigen huis een 6-4-neder- laag tegen De Sprint uit Brielle. William Marinissen won twee wedstrijden. Jeroen Louws had in zijn tweede partij een lastige start. Toch zette hij een 2-ó achter stand nog om in een 3-2-overwin- ning. Samen met William pakte hij ook de dubbel. Patrick Vroomen moest drie keer zijn meerdere erkennen in de tegen standers. Bij de jeugd speelde het landelijke A-team van TTC Middelburg in Ede gelijk tegen BIT.NL: 5-5. De Walcherse formatie staat nu op de vierde plaats. Mathijs Claus ver overde twee punten. Jordin Hei- jens en Julian Flamman wonnen beiden één enkelpartij. Samen wonnen ze ook de dubbel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43