G£T OU-T OF CXJLfl C NOS mag item over moordzaak uitzenden Banksector hertogdom groter dan in Cyprus IN HET NIEUWS 3 Kamervoorzitter in The Passion Verwarde man richt ravage aan Boerderij door brand verwoest m Caljouw Rademaker VERHUIZINGEN Luxemburgse banken heb ben niet te maken met geld uit Rusland waarvan de herkomst niet duidelijk is LA "«mè* can Test je Toekomst maak de juiste testjetoekomst.nl MAANDAG 25 MAART 2013 van de afgrond Het leven gaat door in de drukste winkelstraat van Nicosia. In dezelfde stad blijven ook de demonstranten protes teren tegen Europa en dan vooral tegen Duitsland, foto's Nadeem Afzal en Filip Singer/EPA HILVERSUM - De NOS mag een nieuwonderwerp over de geplande herziening van vrijspraken uitzen den. De advocaat van een voormali ge moordverdachte had een kort geding aangespannen om te voor komen dat zijn cliënt wordt ge noemd. De rechter in Lelystad stel de de NOS gisteren in het gelijk. Het kabinet wil de wet verande ren, zodat voortaan niet alleen ver oordelingen kunnen worden her zien, maar ook vrijspraken. De Tweede Kamer stemde daar in ja nuari mee in. De plannen liggen momenteel bij de Eerste Kamer. De NOS wil de moord op Tamara Wolvers (28) noemen als een voorbeeld van een zaak die mis schien wordt heropend. Wolvers werd in 2006 vermoord in haar ouderlijk huis in Alphen aan den Rijn. Een man werd in deze zaak aange klaagd, maar hij werd vrijgespro ken door achtereenvolgens de rechtbank, het gerechtshof en de Hoge Raad. De NOS zou het item over de wetswijziging zondag uitzenden, maar dat is uitgesteld. Het is nog niet bekend wanneer het verslag wel op televisie te zien is. door Chris van Alem TILBURG - Cyprus is niet het enige land in Europa met een uit zijn voe gen gegroeid bankenstelsel. De bancaire sector van Luxemburg is 24 keer groter dan het bruto natio nale product. Wat in Cyprus fout ging hoeft in Luxemburg echter niet te gebeuren, legt Harald Be- nink, hoogleraar Banking en Finan ce in Tilburg uit. Wat is het verschil tussen de bankwe zens van Cyprus en Luxemburg? „Je kunt ze niet echt vergelijken. De banken in Luxemburg leggen zich vooral toe op het beheren van vermogens van beleggings maatschappijen, daar loop je so wieso geen risico mee. Dat geld is netjes belegd. Het gaat niet om kredieten. Cyprus heeft op eeïi agressieve manier deposito's aan getrokken en die grootschalig be legd in Griekse staatsobligaties waar vorig jaar 75 procent op moest worden afgeschreven. Luxemburgse banken hebben, in tegenstelling tot die van Cyprus, niet te maken met geld uit Rus land waarvan de herkomst niet duidelijk is." Maakt ze dat per se veiliger dan? „Het toezicht op de banken in Luxemburg is veel efficiënter dan het bankentoezicht in Cyprus. Luxemburg verdient heel veel geld als financieel centrum en die reputatie wil men beschermen." Waaruit blijkt dat betere toezicht? „Vermogensbeheerders uit Austra lië of Azië kiezen liever voor Luxemburg dan Nederland of Duitsland, omdat je toezicht op de banken daar net iets scherper is dan hier." Middelburg Burgh-Haamstede Goes Terneuzen 0118-626 649 www.caljouw-rademaker.nl HILVERSUM - De voorzitter van de Tweede Kamer, Anouchka van Miltenburg, en oud-vicepremier André Rouvoet spelen komende donderdag mee in het toneelstuk The Passion, over de laatste uren in het leven van Jezus Christus. Dat zei producent Jacco Doornbos zondag. The Passion wordt op Witte Donderdag, de dag voor Goede Vrijdag, opgevoerd in Den Haag en is rechtstreeks te zien op tv. Acteur en musicalzanger René van Kooten kruipt in de huid van Jezus, zangeres Anita Meyer ver tolkt de rol van Maria en cabare tier Jörgen Raymann presenteert het verhaal. Daniël Boissevain is Judas en Tom Jansen brengt Pon tius Pilatus tot leven. Üill Saartje in Veere zoekt per direct 2 studenten m/v Voor 3 of 4 doordeweekse dagen Leeftijd 17-20 jaar Tel. 0118- 501808 Markt 15 - Veere LEIDEN - Een verwarde man heeft zondag een spoor van vernielin gen aangericht in Leiden. De 43-jarige man sloeg met een honk balknuppel ruim vijftig woning ruiten in. Ook sloeg hij een paar autoruiten aan diggelen. Dat deed hij aan de Van Speykstraat, de Oosterstraat en de Evertsenstraat. De man is opgepakt, zo meldde de politie zondag. BERGSCHENHOEK - Een boerderij aan de Rottekade in Bergschen- hoek (Zuid-Holland) is zonda gochtend door brand volledig ver woest. De bewoonster is afgevoerd naar het ziekenhuis nadat ze onwel was geworden. „De vrouw zag haar huis in vlammen opgaan. Waarschijnlijk H dat de reden dat ze onwel werd", zo vertelde een woordvoerster van de veiligheids regio. Een pony overleefde de brand niet. Koeien en kalfjes kon den wel worden gered. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Het vuur kon zich snel uitbreiden, doordat de boer derij een rieten dak had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3