RCS snakt naar een overwinning Pierre van Hooijdonk scoort uit vrije trap tegen MZC'11 SPORT 37 I MAANDAG 25 MAART 2013 dóór Jos van Belzen LOON OP ZAND - De voetballers van RCS snakken naar een over winning in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Zondagmid dag gingen de Souburgers met 5-4 onderuit bij Uno Animo. Eerder dit seizoen vertrok Uno Animo ook al na een doelpuntrij ke wedstrijd (2-6) met de punten uit Souburg. Ditmaal leek de wed strijd een heel andere kant op te gaan, nadat Marlo Janisse (2x) en Mourad Azzanagui een vroege 1-0-achterstand bij rust hadden omgebogen tot 1-3. „Op dat mo ment terecht, want we speelden de beste wedstrijd sinds de win terstop", aldus trainer Romeo van Aerde. „Tijdens de rust heb ik de spelers erop gewezen dat het be langrijk was om het eerste kwar tier van de tweede helft goed door te komen." De oefenmeester had echter zijn plaats in de dug-out nog niet ingenomen of hij zag de tegenstander de marge alweer terugbrengen tot één tref fer: 2-3. „Een fout bij ons achterin die op dit niveau niet mag plaats vinden." De bezoekers leken even aangeslagen, maar wisten de voor sprong in deze fase vast te hou den. Net toen RCS zich weer enigszins hersteld leek te hebben, kwamen de Brabanders langszij (3-3) en liepen vervolgens binnen vijf minuten uit naar 5-3. Kort voor het einde bracht Mourad Az zanagui met zijn tweede treffer (5-4) de moed weer terug bij de spelers van RCS. Ondanks fraaie acties van Len Eversdijk en Mo- rad Bobouh bleef de gelijkmaker uit. Naast de wedstrijd verloren de Souburgers ook Davy Ernest, die al na een kwartier met een naar het zich liet aanzien ernstige knieblessure het veld moest verla ten. „We deden vandaag bijna al les goed, alleen kwamen drie van de vijf tegentreffers voort uit per soonlijke fouten. Deze ploeg heeft een overwinning nodig", aldus Van Aerde na afloop. Aardenburg verloor in dezelfde klasse met 1-0 bij Sarto. Oostkapelie-speler Arjan Pattenier (rechts) gaat er met de bal vandoor in de derby tegen Arnemuiden. foto Ruben Oreel Zaamslag-SSV'65: «De conclusie van SSV-trainer Marco Groene- veld liet na de 5-0-nederlaag te gen Zaamslag niet aan duidelijk heid te wensen over. „Het was een smadelijke wanvertoning. We waren kansloos." Zaamslag zette vanaf het begin druk op de tegen stander. Dat resulteerde na vier minuten in een vrije trap, die door uitblinker Juriën Dam feil loos werd ingeschoten. Vlak voor rust tekende Dam na een vloeien de aanval voor de 2-0. In de twee de helft scoorde Peter Dieleman de 3-0. Een treffer, die vanwege vermeend buitenspel door de Goese ploeg werd aangevochten. SSV-verdediger Michel de Groote reageerde zijn frustraties af met een grove overtreding op Dam en kon met rood vertrekken. Daarna liep Zaamslag uit naar 5-0 via Die leman en Mario de Fouw. Bruse Boys - Zwaluwe 0-4: De an ders zo solide verdediging van Bruse Boys liet de nodige steekjes vallen en aanvallend gaven de Bruse spitsen ook niet thuis. Zwa luwe kreeg voor rust, na een goe de steekpass vanaf het midden veld, één kans en dat leverde via Mike van Eijk direct de 0-1 op. Na de pauze kreeg Bruse Boys een strafschop. Gerard Vogel ging on deruit. Thomas Groeneveld schoot de bal op de paal. Uit een achterbal trapte Johan Vroeginde- weij de bal, tegen de wind in, zo in de voeten van Maurice Spran- gers, die de 0-2 achter Mark Gil- jam schoot. Giljam deelde daarna mee in de Bruse malaise, door tot twee keer toe in de fout te gaan. Het leidde tot goals van opnieuw Sprangers en Tom van de Veeke. WC'68 - Duiveland 0-1 (0-0). We sley Goud 0-1. - m - i - v door Robin Hamelink MIDDELBURG - Noad'67 versloeg in de derde klasse B van het zaterdag voetbal overtuigend nummer twee Internos met 5-1. De ploeg uit Sint Philipsland krijgt hierdoor wat meer lucht in de strijd tegen degra datie. Bovendien bewees het Tho- lense Boys een goede dienst. Die ploeg zag een concurrent verliezen en blijft koploper De Fendert ach tervolgen dankzij de eigen 3-0-overwinning op Yerseke. Noad'67-Internos 5-1: De thuis ploeg begint steeds beter te voet ballen en kwam snel op voor sprong dankzij een doelpunt van Jeroen Verwijs. Lars Steijn maak te er 2-0 van en Verwijs 3-0. Noad ging vrolijk door en Frank den En gelsman prikte de 4-0 binnen. Bastiaan Delleman redde daarna de eer voor een onmachtig Inter nos. Steijn bepaalde de eindstand op 5-1. Tholense Boys-Yerseke 3-0: Tho- lense Boys had een overwicht. Yerseke was niet bij machte om het de thuisploeg lastig te maken. Na zes minuten opende Werner Marsman de score en niet veel la ter werd het 2-0 door een treffer van Matthijs van Stee. De vroege 3-0 van Hicham Benhamou in de tweede helft gooide de wedstrijd definitiefin het slot. Krabbendijke-WHS 4-2: Een gre tig Krabbendijke was beter en ef fectiever dan WHS. Danny Weber zorgde voor de openingstreffer en Armin de Bat zorgde voor een 2-0-tussenstand. Patrick van Schetsen bracht de spanning te rug door 2-1 te maken, maar dat duurde maar even. Al snel was het verschil weer twee door een doelpunt van Weber. Richard Do- misse maakte de 4-1 en Arvin de Witte de 4-2. Beek Vooruit-MZC'n 2-2: De ploeg uit Zierikzee kreeg legio mogelijkheden. Net zoals vorige verleerd: 1-1. Frank van der Helm zorgde voor een nieuwe voor sprong, 1-2. Johan Gabriels kopte daarna een vrije trap van Van Hooijdonk in het doel: 2-2. MZC'11 kan zich gaan richten op het binnenhalen van de tweede- periodetitel. Het gat met koploper De Fendert bedraagt inmiddels vijf punten en de ploeg uit Fij naart heeft ook nog eens een wed strijd minder gespeeld. DHV-Rillandia 3-1: Een slechte wedstrijd van beide kanten. Ril- landia-goalie Lars van de Griek redde tot vier keer toe op een in zet van een DHV-speler. Dat bleek niet genoeg. Van de Griek moest uiteindelijk drie keer de bal uit zijn doel halen. Dennis Kortsmit maakte de 1-0 en Jan Willem Meeuwsen trok de stand weer in evenwicht. Hawar Mou- haddine schoot DHV weer op voorsprong en Kortsmit maakte zijn tweede van de middag en dus de 3-1. Krabbendijke-speler Jordi van Koeveringe (midden) maakt het een speler van WHS lastig, foto Willem Mieras week was het maken van een doel punt echter een moeilijke taak. Remon de longe lukte dat wel, maar good-old Pierre van Hooij donk bewees daarna dat hij ne men van vrije trappen nog niet is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38