De Meeuwen komt goed weg in Axel Kampioen Luteijn niet in Zevla marathon Veere en Walcheren maken geen fout in titelrace vierde klasse 36 SPORT DERBY TWEEDE KLASSE Van de Kreeke sterkste in Lepraloop Oostkapelle verslaat Arnemuiden door Robin Hamelink MIDDELBURG - De spanning blijft zo wel bovenin als onderin om te snij den in de derde klasse A van het za terdagvoetbal. Koploper De Meeu wen won met 1 -0 bij AZW en nummer twee Nieuwdorp deed het zelfde bij De Noormannen. Beide ploegen hebben 39 punten, maar De Meeuwen heeft een wedstrijd minder gespeeld. Hekkensluiter Apollo'69 verloor met 4-0 van Nieuwland en de kraker tussen Arendskerke en Spui eindigde in 1-1. Kapelle boekte een 2-0-over- winning bij MZVC en Domburg en DFS speelden met 2-2-gelijk. AZW-De Meeuwen o-i: De Zeeuws-Vlamingen kwamen goed uit de startblokken. Sam Strijdonk schoot vanuit de twee de lijn op de lat. Na twintig minu ten kwam er een scherpe voorzet van De Meeuwen en Danny Magi- to werkte de bal ongelukkig in ei gen doel. Mustafa Yilmaz kreeg de kans op de gelijkmaker, maar miste oog in oog met doelman Dennie Oosse. door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de vierde klasse van het zaterdagvoetbal blijft Veere met een wedstrijd meer ge speeld bovenaan staan. Veere won met 3-1 van Wolfaartsdijk en num mer twee Walcheren versloeg Co- lijnsplaatse Boys met 5-3. Vlissin- gen versloeg Kruiningen met 3-0 en Bevelanders tegen Wemeldinge eindigde in de brilstand. Borsse- le-SVD eindigde in 1-1. Wolfaartsdijk-Veere 1-3: Na een onnodige handsbal mocht Ruben de Looff voor Veere vanaf elf me ter aanleggen en hij maakte geen fout. Safi Seighani zette Veere op een comfortabele o-2-voorsprong. Uit een counter kon Tom Kloet 1-2 maken en de spanning terug- OOSTKAPELLE - De Lepraloop in Oostkapelle kreeg zaterdag dezelf de winnaars als de Ropakustrun een week eerder: Remy Vasseur en Carolien van de Kreeke waren de snelsten. Remy Vasseur uit Vlissingen fi nishte na een kleine tien kilome ter in een ruime 38 minuten. Hij kwam solo over de finish. Bij de vrouwen was Carolien van de Kreeke uit Serooskerke de sterkste. Ze deed er 43.30 minu ten over. De Lepraloop, een initiatief van Hans Corbijn, werd voor de vijfde keetgehouden. Ook deze keer waren de omstan digheden zwaar, door de koude wind en een gevoelstemperatuur van ver onder nul. Er waren zes tig deelnemers. De opbrengst voor de Leprastich ting bedroeg ruim 350 euro. In het tweede bedrijf kreeg AZW volop kansen, maar zelfs voor een leeg doel werd er niet gescoord. De Noormannen-Nieuwdorp 0-1: Een flitsende start van de be zoekers in een verder barslechte wedstrijd. Niels Mulder schoot een vrije trap in het doel van De Noormannen en hier bleef het ook bij voor Nieuwdorp, want er werden amper kansen gecreëerd. De thuisploeg kwam nog twee maal voor de doelman, alleen een doelpunt werd er niet gemaakt. Apollo'69-Nieuwland 0-4: Voor rust waren beide ploegen aan el kaar gewaagd. Nieuwland was echter de overheersende partij in de tweede helft. Apollo werd van de mat gespeeld door een goed combinerend Nieuwland. Corné van Belzen opende de score voor de bezoekers. Richard Jacobs trok de stand naar 0-2 en Van Belzen maakte de 0-3. André Goedhart bepaalde de eindstand op 0-4. Arendskerke-Spui 1-1: Bij een ef fectief Spui was de eerste kans meteen raak. Johan Meulbroek maakte de 0-1. Op slag van rust raakte Michiel Bouwman de paal, brengen. Robin de Rijke maakte aan de spanning een einde door voor de 1-3-eindstand te zorgen. Walcheren-Colijnsplaatse Boys 5-3: In het eerste bedrijf was het eenrichtingsverkeer richting het doel van Colijn. Bart Chermin opende de score en Mark van der Eijk verdubbelde de stand. Tim Smulders zorgde voor 3-0 en Ste ve Schalkwijk bezorgde Walche ren een 4-0-voorsprong bij rust. 'Colijn' herpakte zich door de 4-1 van Sebastiaan Verburg en de 4-2 van Yoeri Visser. Smulders mikte de 5-2 binnen en Joeri Goulooze bepaalde de eindstand op 5-3. Kruiningen-Vlissingen 0-3: Een zwak Kruiningen was niet opge wassen tegen een goed combine rend Vlissingen. Na een fout ach terin kon Kalias Parker voor 0-1 in de tweede helft maakte hij de gelijkmaker. In de slotfase had Spui recht op een penalty, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Spui staat voorlaatste met dertien punten en Arendskerke tiende met vijftien punten. MZVC-Kapelle 0-2: De bezoekers zetten hun goede reeks voort door ook in Middelburg te win nen. Het was een wedstrijd waar in de ploeg die het eerst zou sco ren er met de drie punten van door zou gaan. Na zeventig minu ten schoot Robin Boogaard een vrije trap binnen voor Kapelle. Tien minuten later kreeg Hans Tolhoek een vrije doortocht en zette de 0-2-eindstand op het sco rebord. Domburg-DFS 2-2: Een wedstrijd waar het eerder spannend dan goed was. Met een mooi schot zet te Martin Boot DFS op voor sprong. Uit een vrije trap prikte Chiel Maranus de gelijkmaker bin nen. Na een goede aanval was Ro bin Geelen het eindstation om de 2-1 te maken. Niet veel later zorg de Lennart Padmos voor de te rechte 2-2-uitslag. zorgen. Na zeventig minuten on derschepte Hans ten Broeke een bal en schoot de 0-2 op het bord. Het slotakkoord kwam op naam van Aziz El Hasschi. Hij schoot vanaf veertig meter de bal over de doelman van Kruiningen." Bevelanders-Wemeldinge 0-0: Een weinig enerverende wed strijd tussen de nummer voor laatst Bevelanders en de nummer drie Wemeldinge. Beide ploegen kregen wel wat mogelijkheden, maar konden het net niet laten bollen. Waarde-Hoedekenskerke 3-2 (2-2). Emiel Almekinders 0-1, Jawad Samiky 1-1, Richard Uitterhoeve 1-2 (straf schop), Valon Mehmeti 2-2 (straf schop) en Miro Monteiro 3-2. Borssele-SVD 1-1 (1-1). Jasper Huele 1 -0 en Ewout de Graaf 1 -1 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal ver hardt de degradatiestrijd. Oostka pelle drukte met een 2-0-overwin- ning op Arnemuiden die ploeg dieper in nood en Serooskerke ging op eigen veld met dezelfde cijfers onderuit tegen Dinteloord. Dauwendaele verloor de topper te gen Klundert met 2-1 en VCK won met 4-1 bij Heinkenszand. Oostkapelle - Arnemuiden 2-0: Een feller Oostkapelle boekte een verdiende zege. In de 25e minuut onderschepte Arjan Pattenier een pass in de verdediging van Arne muiden en met een schot in de bovenhoek zorgde hij voor de 1-0. De tweede helft was meer span nend dan mooi. Er lukte weinig bij Arnemuiden en Oostkapelle vocht voor de punten. In de 70e minuut schoot Robbie de Nooijer Oostkapelle uit een vrije trap naar de bevrijdende 2-0. Dauwendaele - Klundert 1-2: Alle doelpunten vielen voor rust. Christian Fuanani zette met twee frommelgoals de koploper op 0-2. „Twee momenten en je loopt ach ter de feiten aan", verzuchtte Mar cel Lourens. De Dauwendaele-trai- ner zag zijn ploeg het beste van het spel, het meeste balbezit en de meeste kansen hebben. Na een halfuur spelen kwam Dauwendae le via Pëter van Gorsel terug tot 1-2. In de tweede helft voerde Dau wendaele de druk op en volgde er een belegering op het doel van Klundert. Ondanks een aantal goede mogelijkheden bleef de door Mitchell Minnaard VENLO - Sjaak Luteijn is zondagmid dag in zijn leeftijdscategorie Neder lands kampioen geworden op de halve marathon in Venlo. De atleet uit Oostburg liep bij de mannen bo ven de 55 jaar de Venloop in een tijd van 1.18,14 uur. Hij bleef de nummer twee een kleine drie minu ten voor. „Ik had gehoopt op een podium plek, maar dat ik Nederlands kam pioen zou worden, had ik niet ver wacht", blikte Luteijn na afloop terug. De atleet van loopgroep PK was tot op het bot gemotiveerd voor het NK. „Ik heb vooraf lang getwijfeld of ik mee zou doen. Ik moest voor mezelf kiezen tussen het NK en de marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Uiteindelijk heb ik besloten om me volledig te meer dan verdiende gelijkmaker uit, waardoor Dauwendaele geen loon naar werken kreeg. „Dit zijn gestolen punten", gaf Klun- dert-leider Ad van Wingerden ook toe. Serooskerke - Dinteloord 0-2: Een dramatische vertoning van Serooskerke. Dinteloord maakte de schifting al in de eerste helft. Via Willem van de Wegen kwa men de Brabanders op 0-1 en via Jacco de Gast werd het 0-2. In de tweede helft kreeg Dinteloord de nodige kansen om de score op te voeren. Serooskerke-verdediger Renco Francke veroorzaakte met een handsbal nog een strafschop, maar ook de inzet van Danny Ver hoeven leverde geen derde treffer meer op. Heinkenszand - VCK 1-4: Stefan Wielemaker zette VCK al na vijf minuten uit een vrije trap op de 0-1. Daarna kregen beide ploegen wat goede kansen. In de tweede helft kwam Heinkenszand 'via Martijn Simonse aan de gelijkma ker en even gloorde er hoop op het eerste punt voor de thuis ploeg. Uit een vrije trap in de zes tigste minuut kwam VCK echter opnieuw aan de leiding. Pieter Ha- ge maakte zichtbaar hands, mocht ondanks dat doorgaan van scheidsrechter Van Drunen, en zorgde voor de 1-2. Het was een keerpunt in de wedstrijd. Alex van Dongen schoot namens Hein kenszand nog wel via de lat over, maar uit twee afgeslagen corners tilden Merijn Dek en Richard Dek de stand in de slotfase nog naar 1-4. richten op het NK. Ik zal 20 april dus niet aan de start verschijnen in Terneuzen", aldus de winnaar van 2012. „Ik was niet meer gemo tiveerd voor de marathon van Zeeuws-Vlaanderen en als de mo tivatie weg is, gaat het lichamelijk meestal ook wat minder." De snelste Zeeuw van de dag in Venlo was Tim Pleijte. De hardlo per uit Zoutelande kwam als 22e over de finish in een tijd van 1.08,13 uur. Bij de vrouwen kwam Anjolie Engels als eerste Zeeuwse atlete over de eindstreep. De Mid delburgse hardloopster van Dyna mica liep in Venlo 1.19,04 uur en dat was bij de vrouwen boven de 35 jaar goed voor de bronnen me daille. Marianne de Kok uit Lewe- dorp kwam net naast het podium terecht bij de vrouwen veertig. De atlete van Dynamica noteerde een tijd van 1.24,00 minuten. Carolien van de Kreeke won zaterdag de Lepraloop in het bos van Oostka pelle. foto Arjan Schotanus/fotorunner.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37