Topvoordeel MAROKKO Marokko lijkt WK al te kunnen vergeten KRAS.NL Maher traint met fitte selectie van Nederlands elftal SPORT 31 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 INCLUSIEF 5-/8-/15-daagse vliegreizen MAANDAG 25 MAART 2013 ndeerde vertrekdata MAROKKO Zie www.kras.nl/stedentrip-marrakech Zie www.kras.nl/74728 vliegreis l/ verblijf div. maaltijden l/ bij stedentrips: transfers bij rondreizen: excursies NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/74727 hoogste versnelling Daryl Janmaat (links) duelleert tijdens het duel met Estland met Sander Puri. foto Jasper Ruhe/ANP ker van. Ik heb geleerd met tegen slagen om te gaan. Ik ben blij dat de bondscoach me nog een twee de kans heeft gegeven. Die heb ik wél gegrepen." Maar Janmaat weet ook dat in de regeerperiode van Van Gaal de houdbaarheidsdatum van een spe ler beperkt kan zijn. Janmaat kijkt ook wel eens naar de loopbaan van Gregory van der Wiel, die voorbestemd leek om voor jaren de rechtsback van Oranje te wor den, maar na zijn overgang naar Paris St. Germain volledig uit beeld is verdwenen. Door zijn goe de prestaties bij Feyenoord beseft Janmaat dat er vroeg of laat inte resse voor hem gaat komen. „Ui teraard speelt geld een rol bij je keuze, iedereen liegt als hij dat zou ontkennen. Maar ik beoor deel wel het totaalplaatje. Een club moet een bepaalde gedachte met me hebben, anders hoeft het niet." Wie Janmaat is huis haalt, krijgt een verdediger in de ploeg die houdt van demarreren, van rus hes naar voren in vliegende vaart. Dat aanvallen lijkt soms nog wel eens ten koste te gaan van zijn de fensieve arbeid. Hij is nou een maal niet de verdediger die zich- vastbijt in een tegenstander. Jan maat vindt die twijfels over zijn verdedigende capaciteiten echter niet terecht. „Van aanvallende backs wordt altijd gezegd dat ze verdedigend minder zijn, ik ben het daar niet mee eens. Zo'n goal als tegen Ajax (toen hij Viktor Fischer binnendoor liet komen) mag me niet overkomen, maar ik ben dit seizoen nog door geen en kele buitenspeler weggespeeld. Ik vind mezelf verdedigend ook niet minder dan Ricardo van Rhijn." Van Gaal hoeft voor morgen avond tegen Roemenië in elk ge val geen lastige knoop door te hak ken. Janmaat is de rechtsback van Oranje. „Al moeten we de presta tie van Daryl tegen Estland ook weer niet overdrijven, dat is ty pisch iets voor de media", trapt de bondscoach toch nog maar even op de rem. „Hij speelde een goede wedstrijd, maar had ook geen directe tegenstander. Laten we eerst eens afwachten hoe hij zich straks houdt als hij tegen over echte buitenspelers komt te staan." waarom zou je meer betalen Stedentrips MARRAKECH 5 dagen v.a. 449 Vertrek: 4/4 t/m 24/10, incl. transfers en ontbijt met verblijf in een 3-/4-sterren hotel naar keuze! ontdek deze fascinerende koningsstad op eigen gelegenheid! Red Hotel of Hotel Opera Plaza, nieuwe, moderne en centraal gelegen hotels met o.a. een lift, restaurant, bar, nachtclub, well ness, buitenzwembad, bowlingbanen en comfortabele kamers Rondreis KONINGSSTEDEN MAROKKO 8 dagen v.a. 549 Vertrek: van 24/4 t/m 27/10, incl. ontbijt, '1 lunch en 6x diner de allerlaatstse plaasen in april en mei! verlenging in Marrakech mogelijk o.l.v. Nederlandssprekende reisleiding bezoeken we o.a. Ca sablanca, de hoofdstad Rabat, Meknès, de vroegere Ro meinse stad Volubilis, Fès en het fascinerende Marrakech Rondreis HIGHLIGHTS VAN MAROKKO 15 dagen v.a. 889 Vertrek: van 19/4 t/m 25/10, incl. ontbijt, lx lunch en lOx diner zeer complete rondreis tegen zéér scherpe prijzen en met vele gegarandeerde vertrekdata! o.l.v. Nederlandssprekende reisleiding bezoeken we o.a. de vier koningssteden, Casablanca, oasestad Erfoud, Taourirt, de Dadèskloof, het Midden-Atlasgebergte en Essaouira Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ALKMAAR - Adam Maher is zon dagmiddag aangesloten bij de eer ste groepstraining van het Neder lands elftal in de aanloop naar het duel met Roemenië. Louis van Gaal voegde de middenvelder van AZ toe aan zijn selectie omdat Wesley Sneijder dinsdag niet in zetbaar is in de Arena. Maher keerde zaterdagavond te rug van een oefenduel van Jong Oranje bij Jong Israël. Van Gaal oe fende zondag achter gesloten deu ren in Alkmaar. Oranje traint maandag nogmaals bij AZ, omdat de velden van Quick Boys en ADO Den Haag afgelopen week niet in goede conditie waren. Wesley Sneijder liep vrijdag te gen Estland een liesblessure op. Nadat hij contact had gehad met zijn club Galatasaray besloot de aanvoerder het trainingskamp van Oranje te verlaten. De mid denvelder keert terug naar Istan bul om zich daar te laten behande len. Sneijder ging vrijdag na 35 mi nuten naar de kant met liesklach ten. „Ik heb een scan laten maken en het is niet ernstig", vertelde Sneijder. „Het gaat om een verrek king, maar dinsdag is gewoon kort dag. Ik wil ook niet het risico lopen dat alles scheurt." DEN BOSCH - Marokko is vrijwel uitgeschakeld voor de eindronde van het WK voetbal in 2014. In de Afrikaanse zone verloor het land in Dar es Salaam met 3-1 van Tan zania. De kloof met koploper Ivoorkust in groep C lijkt niet meer te overbruggen. De Marok kanen hebben nog maar twee punten na drie duels. In deze fase van de kwalificatie plaatsen de tien groepswinnaars zich voor de play-offs die in okto ber en november gehouden wor den. De winnaars daarvan gaan naar het eindtoernooi in Brazilië. De vrijwel zekere uitschakeling van Marpkko volgt op het teleur stellend verlopen toernooi om de Afrika Cup. Marokko werd in ja nuari al in de eerste ronde uitge schakeld. Bondscoach Rachid Taoussi moest zich toen al uitge breid verantwoorden. Dat zal nu niet anders zijn. Van de spelers met de Nederland se achtergrond kwam alleen Nor- din Amrabat in actie. Hij viel een kwartier voor tijd in. Mounir el Hamdaoui van Fiorentina was - net als Oussama Assaidi van Liver pool - niet opgeroepen. Marokko kwam met 3-0 achter. Pas in de laatste minuut deed El Arabi wat terug. Marokko plaatste zich in 1998 voor het laatst voor een WK. In groep C gaat Ivoorkust met ze ven punten aan de leiding. Door doelpunten van Vitesse-spits Wilfred Bony (strafschop), Yaya Touré en Salamon Kalou won het land met 3-0 van Gambia. Tlinesië, Zambia en Congo steve nen in de Afrikaanse zone recht streeks op de play-offs af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32