SPORT Jorrit Bergsma brengt Sven Kramer een zeldzame nederlaag toe op de tien kilometer tijdens WK afstanden. Eerzuchtige Vettel 'steelt' de zege in GP van Maleisië Peter Sagan maakt faam waar in Gent-Wevelgem Veldkamp mikt op eigen schaatsploeg Hiensch coacht via hotline in kantine Oranje onder 17 al uitgeschakeld Van Wolfswinkel naar Norwich FORMULE 1 &V - 3 - MAANDAG 25 maart 2013 SOTSJI Bart Veldkamp is druk bezig met het optuigen van een in ternationale schaatsploeg. De voormalige topschaatser wil voor mei duidelijkheid hebben over de samenstel ling en de sponsoring van het team. Dat liet Veldkamp, coach van de Belgische troef Bart Swings, zondag op de laatste dag van de WK af standen in Sotsji weten. Veldkamp denkt een mil joen euro nodig te hebben. ROTTERDAM De 250e wedstrijd van trai ner Diederik Hiensch in de hoofdklasse kreeg een bij zonder tintje. De oefenmees- ter coachte Kloetinge tegen Alexandria'66 (0-0) vanuit de kantine. Door een kaak- operatie voelde Hiensch zich nog niet in staat langs de lijn te staan, maar vanuit de kantine had hij telefo nisch contact met assistent Johan de Goederen. pagina 6: Kloetinge voelt zich bestolen ECHT Het Nederlands elftal voor spelers tot zeventien jaar heeft zich niet weten te plaatsen voor het EK. Na het gelijkspel van donderdag te gen Noord-Ierland (2-2), ging Oranje onder 17 zater dag onderuit tegen Italië. Het kan daardoor geen pou lewinnaar meer worden. De Zeeuwen Augustine Loof (PSV) en Bart Nieuwkoop (Feyenoord) kwamen niet in actie tegen de Italianen. LONDEN Norwich City heeft de trans fer van de Nederlandse aan valler Ricky van Wolfswin kel afgerond. De 24-jarige spits van Spor ting Portugal verhuist ko mende zomer voor een af koopsom van 8 miljoen pond (ongeveer 9,4 miljoen euro) naar de Engelse club uit de Premier League. Hij te kent een contract voor vier jaar bij Norwich. WIELRENNEN Sven Kramer (links) feliciteert Jorrit Bergsma tijdens de medailleuitreiking van de 10 kilometer op het WK afstanden in de Adler Arena in Sotsji. foto Jerry Lampen/ANP Verlies doet Kramer weinig door Rik Spekenbrink SOTSJI - Ondanks het totaal ont breken van internationale tegen stand, was de tien kilometer zater dag één van de interessantste af standen op het WK. Konden de BAM-mannen van Jillert Anema de daad bij het woord voegen en de grote Sven Kramer verslaan? Ja dat kon. Althans, Jorrit Bergsma lukte dat, Bob de Jong werd der de. Maar gek genoeg heette de mo rele winnaar toch Sven Kramer. Nog nooit won een niet-Nederlan- der de langste afstand op het WK. Andere landen nemen de tien ki lometer niet serieus, maar in ons land werd het een prestigekwes tie. Bij de wereldbekerwedstrijd in Erfurt, waar De Jong in een mooie race Bergsma versloeg, lie ten vooral De Jong en Anema stoe re taal horen. De strekking: Kra mer verstopt zich al jaren op de 10 kilometer. En op het WK gaat hij eraan. „Mijn mannen hebben meer snelheid", speelde Anema blufpoker. Alles was zaterdag ook in het voor deel van Bergsma en De Jong. Ze reden na Kramer, en hadden dus een richttijd. En ze schaatsten te gen elkaar, dus met serieuze te genstand, waar die bij Kramer ont brak. Kramer reed tot 6800 meter voorzichtige rondjes 31, omdat hij niet precies wist hoe zwaar het ijs was en hij ook niet al te veel tien kilometers heeft gereden de laat ste jaren. Met een knappe versnel ling kwam hij alsnog onder de 13 minuten uit: 12.59.71. „Maar als je laatste rondje het snelste is, klopt er natuurlijk iets niet. Je moet na de race gereanimeerd worden en dat hoefde ik niet. Dus de versnel ling kwam te laat." Bergsma had in de volgende rit maar weinig aan ploegmaat De Jong, die ook te lang wachtte met versnellen. Tot 6800 meter bouw de Bergsma de marge op Kramer uit tot maximaal 5,5 seconden, maar hij moest in de resterende acht rondes daar weer drie tellen van inleveren en kwam uit op 12.57.69 minuten. En dat maakte dat Kramer er toch veel minder de ziekte in had, dan je misschien zou verwachten. „Als me dit vol gend jaar gebeurt, breek ik hier de hele tent af. Nu heb ik wel even gevloekt, maar ik baal niet gigan tisch. Ik moet weer terug naar het topniveau op deze afstand en hier kan ik mee verder." Zijn coach Gerard Kemkers stelde dat Kramer had gewonnen als hij in een rechtstreeks duel tegen Bergsma had gereden. „Daar doe ik geen uitspraken over. Ik had ge woon harder moeten rijden", zei Kramer daarover. Maar aan zijn hele houding was te merken dat hij dat ook zo had gevoeld. Dat het gat maar twee seconden was, zal hem steunen in de gedachte dat hij volgend jaar op de Spelens wel kan winnen. Bergsma duwde de hem door Kramer met een knipoog toegespeelde favorieten- rol ook snel van zich af. „Als ik hier nu met tien seconden had gewonnen, dan had ik er niet onderuit kunnen komen. Nu wel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30