Eenmalige luxe setaanbieding! molenaar Uitvoering overtuigt niet echt ZEELAND 19 Eerste schifting FilmstarZ 2013 Bel 0341 27 40 40 Toe aan een betere nachtrust? Elders TT90,- Molenaarprijs £90,- V.A. Bon voor gratis uitgebreide brochure! MAANDAG 25 MAART 2013 Filmmaakster Jeanette Parramore bij het beeldje van Job Baster, dat recht tegenover het voormalige woonhuis van deze geneesheer staat, tegenwoordig bewoond door voormalig huisarts Lex van Geer. foto Dirk-Jan Gjeltema ter zo omstreden drijf- of brakwa terslakje aan. De aanwezigheid van dat beestje belette in de jaren zeventig het gedeeltelijk dempen van het Kaaskenswater en de bouw van luxe villa's op die plek. Tot grote ergernis van de betrok ken plannenmakers destijds die Baster zachtjes en af en toe ook hard verwensten. In de tweede verhaallijn laat Par ramore de twee wetenschappers Peter van Bragt en Floris Benne- ma met elkaar in dialoog gaan. In hun gesprek worden de bevindin gen van Baster besproken. Ook on derzoeken zij of dezelfde insecten nog steeds in de Oosterschelde zitten en of Basters constaterin gen nog kloppen. De eerste opnamen staan gepland op 6 en 7 april. Bestuurslid Marcel van den Berge van de Rotary ver vult een figurantenrol. Hij gaf eer der gestalte aan Baster tijdens een zogeheten declamatorium in 2011 van de Rotary Club Zierikzee. Het streven is De Bijbel van Baster in september tijdens Film by the Sea 2013 in Vlissingen in première te laten gaan. Omroep Zeeland vertoont de documentaire op een later moment. Veel zal echter af hangen van de fondswerving, want het benodigde budget is nog niet bijeen. Parramore zegt bij haar research veel hulp te hebben gekregen van onder meer gemeentearchivaris Huib Uil. Verder toont de VW zich enthousiast voor een koppe ling met een educatief project. Rond Baster zweeft ook wat ge heimzinnigheid, zo heeft de film maakster inmiddels ontdekt. „Hij schijnt een opvliegend mannetje te zijn geweest. Als patiënten zijn adviezen niet opvolgden, kon hij bijvoorbeeld heel boos worden." Welke affiniteit heeft Parramore persoonlijk met de figuur Baster? „Zijn pionierschap en het feit dat hij zich in Zierikzee soms een zaam moet hebben gevoeld. In een van zijn brieven aan Linnae us schrijft hij bijvoorbeeld: Er ge beurt hier nooit wat." MIDDELBURG - Zes kandidaten zijn zaterdag geselecteerd voor de workshopronde van FilmstarZ 2013, de jaarlijkse Zeeuwse compe titie voor jonge filmmakers, geor ganiseerd door Stichting Cavak. In de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg presenteerden vijftien kandidaten hun filmplan aan de jury (Raimond van Soest, Escha Tanihatu en Rieks Soepenberg). Aan het eind van de dag kozen zij zes kandidaten die doorgaan naar de volgende ronde: Daphne Koel- ma (Middelburg), Levi Haers (Oosterhout), Vincent van den Ouden (Bergen op Zoom), Daniël Janssen (Alphen aan den Rijn), Tommie Knijff (Rotterdam) en Eline Somers (Vlissingen). Tim en Brian van Es uit Middelburg waren ai verzekerd van een plaats door hun overwinning vorige week tijdens de Kunstbende. Vanaf deze week gaan de geselec teerden aan de slag met hun sce nario en productieplan. Op 11 mei kiest de jury uit de kandidaten drie finalisten die hun filmplan in de zomer mogen realiseren. RECENSIE door Jeanette Vergouwen Het Orkest van de 18de eeuw moest het ook deze keer doen zonder de cha rismatische leiding van Frans Brüggen. Het Orkest is ondertus sen uitgegroeid tot een wereldor kest met grote kwaliteiten. Het waren die kwaliteiten die de uit voering in Vlissingen (tweede op treden in de grote concerttour 2013) glans gaven. Ik heb vooral ge noten van de instrumentale bij dragen, waaronder de knap ge speelde obligate partijen tijden de aria's en het Adagio (oboe d'amo- re) van het Paasoratorium. Toch bleef na afloop het gevoel van te leurstelling hangen. Waar lag dit aan? De balans tussen de verschil lende stempartijen van het koor was niet juist. Ik miste de helder heid en duidelijke structuur tij dens de koordelen. De fuga's wa ren niet spits en de akoestiek van de grote ruimte hielp niet mee. De Mis in F BWV 233 heeft Bach in 1730 met andere Missae breves, dus alleen een Kyrie en een Glo ria, geschreven voor hij zijn Hohe Messe componeerde. In het Gloria hoor je net als in de cantates aria's met obligate partijen. De solisten konden mij niet echt overtuigen, de timbres en volumes pasten niet bij elkaar en de interpretaties waren aan de eenzijdige kant. Na de feestelijk klinkende Sinfonia met kopers en het schitterende Adagio van het Paasoratorium BWV 249 klonken de recitatieven eerder mat en sprankelden de so listen niet in de aria's. Een derde optreden van dit orkest in Zee land is welkom, maar dan graag een puur instrumentaal concert. The Grand Tour Missa in F en het Oster Orato rium van J.S. Bach. Door Orkest van de Achttien de Eeuw Cappella Amsterdam o.l.v. Kenneth Montgomery. Solisten: Amaryllis Dieltiens (so praan), Michael Chance (alt), Thomas Walker (tenor) en David Wilson-Johnson (bas). Ge hoord zaterdag 23 maart in de Sint Jacobskerk in Vlissingen gjjjjijj Alles weten over comfortbedden? www.molenaarbedden.nl/film-bedden 3 zones elektrisch verstelbaar Voor een betere nachtrust Ideale instaphoogte matras met 5 comfortzones Hoogwaardig 1-persoons ledikant 'Windamere' Verstelbare 1-persoons 28- Hoogwaardig 1-persoons lats elektrische lattenbodem comfortschuim matras 'Adour' Veel 50-plussers hebben regelmatig slaap problemen. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Zonder dat u het weet, slaapt u misschien op een bed dat lichamelijke klachten veroorzaakt of versterkt. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeid heid 's morgens bij het opstaan. Niet fit dus! Een goed bed kan uw leven veranderen. Wilt u een gratis Molenaar thuisadvies? 490,- O Scootmobielen O Bedden Oïrapliften O Sta-op stoelen 0Fietsen NaamQ Mevr Qohr Adres Postcode Telefoon Plaats Vrijblijvend thuisadvies? Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Winkels bij u in de buurt Capelie a/d IJssel Hoofdweg 4 Goes Albert Plesmanweg 1c Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. E-mail wki3_Mi_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0341 27 40 40 info@molenaarwelzijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19