'Mooi, ze halen boven de hele boel uit elkaar* 30 jaarlü. Politie rukt uit voor filmers met nepwapens DE WALCHEREN 17 Wij bes-taan 3e ar+ikel BLAUWE WINKEL Daarom nu elk voor de hel-P+ vnn de prijs!* Zwaargewonde bij ongeval Stille week in Ontmoetingskerk Stallandse musici in de prijzen Nieuwe populieren voor Zwaaksedijk Cursus moet vallen voorkomen Pieter Zeeman weer bij 'Over de streep' MAANDAG 25 MAART 2013 1 blij met dooie mus Preparateur Arjan Veenendaal laat belangstellenden zien hoe hij een reebok opzet, foto's Ruben Oreel oostkapelle - Het prepareerweek end in museum voor natuur en landschap Terra Maris trok beide dagen veel publiek. Onder de be langstellenden Jan en Martje Heerssema uit het Drentse Bei- len, voor familiebezoek op Wal cheren. Ze verblijven in het Stayo- kay hostel in het naastgelegen kas teel Westhove en belandden zater dag toevallig bij de preparateurs. „Mooi om dit allemaal te zien." Ze hebben net boven op zolder ge keken, bij het villen van de vo gels. „Heel interessant. Ze halen daar de hele boel uit elkaar." Ook opa en oma Van der Ven en hun kleinkinderen Jasmijn en Juus (beiden 5) uit het Brabantse Sint Agatha zijn een weekendje weg in het Stayokay hostel. De kinderen vinden het leuk en niet eng om naar het opzetten van de dieren te kijken. Jasmijn aait de opgezette mol van preparateur Han Manteiro. „Lekker zacht." „Maar waar is z'n brilletje?", vraagt haar oma. „Ja, die zijn heel moeilijk te prepareren", zegt Manteiro. Het mooist vindt Jas mijn toch de pluche panter, die ook op de tafel ligt. „We gaan maar niet naar boven", zegt opa. „Dit is al spannend genoeg." Betty Ras, biologe bij het mu seum, preparateur en organisator van het weekend, is tevreden over de goede opkomst. Het was de zes de keer dat het museum het jaar lijkse prepareerweekend hield. GOES - Een groepje Goesenaren dat een filmpje aan het maken was met nepvuurwapens heeft vrijdag middag voor opschudding gezorgd. Een voorbijganger zag rond 14.50 uur aan De Tol een jongeman, met brommerhelm op, met een vuurwapen lopen. Naast hem reed een tweede jongeman op een scooter. Na de melding zijn meerdere agenten met kogelwe rende vesten met spoed uitge rukt. Bij een woning in de directe omgeving zagen agenten een scoo ter staan en belden aan. In de wo ning bevonden zich meerdere jon geren en film- en fotoapparatuur. De jongeren verklaarden inder daad op een brommer te hebben gereden en met een (nep)vuurwa- pèn te hebben rondgelopen. Ze waren een filmpje aan het maken. In de woning zijn twee, niet van echt te onderscheiden, nepvuur wapens in beslag genomen. De 18-jarige bewoner van het pand, tevens eigenaar van de wapens, is aangehouden. Hij mocht vrijdag avond, met een bekeuring van 250 euro op zak, het bureau verlaten. Aan de andere jongens is door de agenten uitgelegd wat voor im pact hun acteerkunsten hebben gehad op de melder. Zij zijn ge waarschuwd. JEi INS A CASUALS Nieuwe Burg 27 4331 AG Middelburg T. 0118 63 84 78 De Blauwe Winkel Middelburg Deze actie geldt op het laagst geprijsde artikel. AAGTEKERKE Bij een ongeval met twee au to's en drie fietsen op de Pe- kelingseweg, tussen Aagte- kerke en Grijpskerke, is gisteravond een fietser zwaargewond geraakt. Deze persoon is per ambulance naar een ziekenhuis in Rot terdam gebracht. De twee anderen zijn ter observatie naar het ADRZ-ziekenhuis vervoerd. Het ongeluk ge beurde rond 21.20 uur. De au to's belandden in de sloot. MIDDELBURG In veel kerken worden deze week voor Pasen speciale diensten gehouden. In de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat in Mid delburg zijn morgen en don derdag diensten. Aanvang 19.30 uur. Morgen wordt de cantate 'Sei getreu bis in den Tod' uitgevoerd. VLISSINGEN Muzikanten van de Konink lijke Fanfare Accelerando uit Sint-Annaland hebben zater dag tijdens het solistencon cours in Vlissingen 14 keer een ie prijs en twee keer een 2e prijs in de wacht ge sleept. Deelname aan het so listenconcours is vast onder deel van de muziekoplei ding van de vereniging. KWADENDAMME Vrijwilligers en medewer kers van Natuurmonumen ten hebben zaterdag op de Zwaaksedijk bij Kwaden- damme zo'n 250 populieren geplant. Op de dijk heeft-vo- rig jaar een ware kaalslag plaatsgevonden. Natuurmo numenten plantte daarom bomen terug. VLISSINGEN In Ter Reede in Vlissingen wordt in april een cursus valpreventie gegeven. De wekelijkse bijeenkomsten vinden plaats op woensda gochtenden: op 3,10,17 en 24 april van 10.00-12.00 uur. Meer informatie en aanmelden via MarjanSchot.nl ZIERIKZEE Arie Boomsma van het KRO-programma 'Over de Streep' was weer even terug op de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. De nieuwe se rie gesprekken met de leer lingen wordt dinsdag 26 maart om 21.20 uur uitgezon den op Nederland 3. Booms- ma maakte eerder al het pro gamma op de school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17