Onervarenheid en irritatie drijven dorpsraad van Oosterland uiteen Wij zien u graag! Al 112,5 Jaar- Zeventigjarige vast op verdenking seksueel misbruik minderjarigen ANBO SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Mosselzaadval stemt tot enig optimisme 29, 30 MAART iN2e PASEN €12,50 iPAC Zonweringen Deze zomer beperkte controle op alcoholgebruik Explosieven Uw veranda/zonwering specialist bij uitstek Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ZATERDAG 23 MAART 2013 BRUINISSE - Een voorzichtig optimis me was vrijdagavond te horen bij de jaarvergadering van Visserijver eniging Algemeen Vissersbelang in Bruinisse. Het afgelopen jaar was niet slecht. Er is veel mosselzaad gevallen en dat was voor het eerst in twee jaar. Het zaad lijkt de winter ook goed doorgekomen te zijn en kan nu gaan uitgroeien tot consump tiemosselen. Dat lag voor dit jaar iets anders. „We zullen het met een beperkte voorraad mzi-con- sumptiemosselen moeten doen", zei voorzitter Cees Otte. Hij con stateert ook dat de sector kwets baar is. Zorgen zijn er bijvoor beeld over de verdere omschake ling van zaadvissen op de bodem naar mzi's, invanginstallaties in het water. Dat moet de sector duurzamer maken. De omschake ling gaat met vallen en opstaan omdat de technieken nog volop in ontwikkeling zijn. Tijdens de omschakeling - die in fases plaats vindt - worden gebieden gesloten voor bodemvisserij en moeten er nieuwe gebieden komen om in vanginstallaties te plaatsen. door Ton van den Nouweland OOSTERLAND - Drie van de zes dorpsraadsleden in Oosterland zijn opgestapt. De overblijvende drie geven zichzelf een halfjaar de tijd nieuwe kandidaten te vinden. Lukt dat niet, dan wordt de dorpsraad opgeheven. Onervarenheid en irritatie over de bestuurscultuur van de ge meente Schouwen-Duiveland lig gen ten grondslag aan de crisis waarin de dorpsraad verkeert. De vertrekkers zaten nog maar en kele maanden in de raad. „Het is niet geworden wat ze ervan had den verwacht", verwoordt waar nemend secretaris Ramon Pelle de gevoelens. „De drie nu vertrok ken dames zitten ook in de stich ting Inloopactiviteiten, die leuke dingen voor het dorp organiseert. Daar zien ze meteen resultaat. Maar als dorpsraadslid moet je een lange adem hebben. En de sfeer is ook wat zakelijker. Neem nou de verkeerslichten aan de N59. Daar is twaalf jaar over ge praat." Pelle benadrukt dat er geen onenigheid heerst in de dorpsraad. „Het is meer onerva renheid. Petra Smid bijvoorbeeld, zei dat ze niet de indruk had dat zij het verschil kon maken." Voor de afgetreden voorzitter An- nemarie le Comte komt daar nog een brok ergernis bij: „Ik ben moe van het ontmoedigingsbeleid, dat de gemeente voert. Schrijf dat maar rustig op," zegt Le Comte. „De communicatie met de ge meente gaat slecht. Neem nou weer het gedoe rond de Krao- jedurpse Dag. Nu mogen we weer geen rommelmarkt houden om dat er die dag ook eentje is in Ren- esse. Kies je een andere datum, dan is er in Brouwershaven wel weer iets. Je moet gewoon alles een jaar van te voren opgeven en dan nog maar afwachten of het mag. Nee, als je iets van de grond wil krijgen moet je het gewoon helemaal zelf doen. Ik ben er klaar mee." De drie overgebleven raadsleden roepen inwoners van Oosterland op zich aan te melden voor een functie. Pelle: „Levert dat binnen een half jaar geen kandidaten op, dan betekent dat vermoedelijk het einde van de dorpsraad." Kan didaat-bestuurders kunnen zich aanmelden via www.dorps- raadoosterland.nl of per telefoon: 06-52637924. De drie overgebleven leden van de dorpsraad Oosterland. VInr.: Ramon Pelle, Cindy Roks en Leo van Lier. foto PZC ANBO jubileert en u profiteert! Word lid voor slechts Word nu ANBO-jubileumlid voor slechts €12,50 en kies uw cadeau! Ga naar www.anbo.nl/kortingjubileum of bel (0348) 46 66 66. 8 modellen op ware grootte in onze showroom! Zonweringen Marie Curieweg 15, Vlissingen Korijn.n-zonweringen- tuinmeubelen - raamdtcoriti* 0118 - 552010 horrtn - rolluiken gang.d.urtn - overkappingen veranda's WWW.paCZOnWeringen.nl door Emile Calon OOSTKAPELLE - Een zeventigjarige inwoner van Oostkapelle is enige weken geleden opgepakte door de politie omdat hij verdacht wordt van seksueel misbruik van minder jarigen. Een woordvoerder van het Open baar Ministerie bevestigde vrijdag dat de man is aangehouden en dat hij momenteel in voorarrest zit. De rechter-commissaris heeft on langs besloten, op basis van de aangedragen feiten, dat het voorar rest van de verdachte verlengd mocht worden met negentig da gen. De man is eind februari aangehou den. Volgens de woordvoerder van het OM wordt hij verdacht van 'forse seksuele delicten'. Vooralsnog gaat het om seksueel misbruik van twee kinderen. Dorpsbewoners sluiten niet uit dat hij ook andere kinderen heeft misbruikt. Het onderzoek duurt nog voort. Het is nog niet bekend wanneer de verdachte voor de rechtbank moet komen. Dat kan nog wel eens ruim een halfjaar duren om dat het OM nog veel zedenzaken 'heeft liggen'. Afhankelijk van de ernst van het misdrijf en de persoonlijke om standigheden wordt bepaald of hij in voorarrest blijft of dat hij op enig moment geschorst wordt zo dat hij in vrijheid zijn proces kan afwachten. Dé belangenorganisatie voor senioren MIDDELBURG - Deze zomer wordt in de gemeenten Goes, Middel burg, Schouwen-Duiveland en Veere toch gecontroleerd of jonge ren de regels naleven die gelden voor het drinken van alcohol. Volgens burgemeester Harald Bergmann (Middelburg) zullen medewerkers van de Voedsel- en Warenautoriteit samen met mede werkers van de gemeenten die controles uitvoeren. Ze zijn voor al bedoeld om de gemeentelijke medewerkers ervaring op te laten doen, aldus de burgemeester. Maar als tijdens die controles ge zien wordt dat verkopers en/of ko pers van alcohol de regels overtre den, dan wordt er volgens Berg mann wel actie ondernomen. Het aanbod voor de controle komt van de Voedsel- en Waren autoriteit, aldus Bergmann. De Zeeuwse gemeenten hebben mo menteel geen ambtenaren die be voegd zijn om te controleren of jongeren drank kopen en drinken. Het kan nog wel een half jaar du ren voor die speciale ambtenaren zijn opgeleid. Vanaf januari dit jaar is de wet op de verkoop van alcohol aan jongeren aange scherpt. Tegelijkertijd is de contro le op de naleving overgegaan van het Rijk naar de gemeenten. KRABBENDIJKE - Maandag begint een bedrijf met zoeken naar explo sieven aan de Oosterscheldedijk bij Krabbendijke. Een deel van de dijk moet worden versterkt. Uit onderzoek blijkt dat op een paar plaatsen langs het traject mogelijk niet ontplofte munitie ligt uit de Tweede Wereldoorlog. Dat kan ge vaar opleveren tijdens het werk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95