'Het houdt niet op met aandoen steunkousen' het heden en verleden ^mmslSSSIïKyHGrH Bru in race voor titel 'Leukste Dorp' Uw bedrijf beter vindbaar op Google? Garden Life Style «Pres. Rooseveltlaan 745 rr: BESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012! SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Woning volledig in de as na brand Lezing over Kustiab bij de Vogelwacht Goeree-Overflakkee subsidieert Dam7 TUINMEUBELEN - ,-n N^AttieftHeijRXL www.gdrdcnlifostylo.nl ZATERDAG 23 MAART 2013 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een openbaar debat over de toekomst van de zorgverle ning op initiatief van de WMO- raad levert een volle tribune op in het Zierikzeese gemeentehuis. Blijkbaar begint de ernst van de zaak door te dringen. Gespreksleider Dirk van Dorsse- laer spreekt in zijn openings woord over 'nieuwe ideeën voor integrale bestuursfunctie van de WMO'. Een man op de tribune springt op en roept: „Waar hebt u het over? Ik zou hier toch horen dat ik voortaan mijn buurvrouw moet helpen met het aantrekken van steunkousen? Maar ik vind het een naar mens en ik houd he lemaal niet van voeten. En wat komt er daarna nog meer? Gaat straks de buurman vragen of ik zijn naad wil schoonmaken. Dat wil ik niet, want ik werk mij de hele dag al uit de naad. Ik maak me hier heel veel zorgen over." Het publiek houdt de adem in: de ze man verwoordt wel heel erg bot de gedachten die wellicht bij vele aanwezigen leven. De lach klinkt bevrijdend als blijkt dat het een act betreft van trainingsac teur Edwin van den Berg. Maar de boodschap lijkt duidelijk: van avond geen wollige welzijnstaal maar concrete zaken aan de orde stellen. Dat willen de aanwezigen wel. De inleiders krijgen dan ook kritische vragen te verwerken. „Mensen zijn zelf verantwoorde lijk voor hun eigen welzijn en dat moeten we ook willen", voert Co- rina van der Vliet van het Wel zijnshuis aan. Als stelling poneert zij: „Professioneel welzijnswerk wordt overbodig omdat we straks zelf in eigen welzijn en dat van de ander kunnen voorzien." Zover is het volgens velen nog niet. „Ik heb een heleboel telefoon nummers van mensen op wie ik een beroep kan doen, maar de meesten zijn aan het werk of heb ben het druk met andere dingen", luidt een van de reacties. Vanuit de zaal komt de roep naar een hel dere definitie wat 'vrijwilligers werk' inhoudt. „Helpen bij het aantrekken van steunkousen is één ding, maar hoe moet het als je buurvrouw uit het ziekenhuis komt en haar infuus moet om de twaalf uur worden verwisseld?" Marlys Schild, ambtenaar bij de gemeente, benadrukt dat het be leid kantelt van de vraag 'wat kunt u niet meer?' naar 'wat kunt u nog wel?'. Haar stelling luidt: „U bent uw eigen verzorgingsstaat." Vanuit de zaal komen twijfels over de bewering dat de huidige zorg onbetaalbaar wordt. „Hoe zit het dan met de hoge bedragen die omgaan bij de zorgverzekeraars?" Of: „Is het geld op? Waarom is het geld op? Verandert daardoor de mensvisie. Ooit was de behoefte aan zorg het uitgangspunt, wordt dat nu de hoeveelheid geld die nog beschikbaar is?" En ook: „Heeft de gemeente wel deskundi gen in huis om een zorgvraag goed te kunnen beoordelen?" Ad Vermue van MEE Zeeland kreeg de meeste bijval op zijn stel ling: „Bezuinigingen zijn de mo tor voor de kanteling." Voorzitter Ron de Kan van de WMO-raad mist tijdens het debat constructieve ideeën van de bur gers voor aanpassing van het zorg beleid. „Ik hoop dat die nog ko men. Wij zullen er graag mee aan de slag gaan." NIEUWERKERK Een woning aan de Sluis- weg in Nieuwerkerk is vrij dagavond volledig in de as gelegd. De brand ontstond rond 20.00 uur op de begane grond. Op dat moment wa ren de bewoners niet thuis. De brandweer, die met vijf auto's was uitgerukt, richtte zich al gauw op het behoud van de schuur op het erf. De oorzaak is nog niet bekend. RENESSE Gert-Ian Buth en Nanda van den Berg van stichting Het Zeeuwse Landschap houden vrijdag 5 april een lezing over het Kustlaboratorium dat in Burghsluis nabij de Meeldijk wordt aangelegd. De openbare lezing vindt plaats na de pauze van de jaarvergadering van de Na tuur- en Vogelwacht, die om 19-45 uur begint in het Eco- scope in Renesse. MIDDELHARNIS De gemeente Goeree-Over flakkee steunt het festival Dam7, dat van 7 tot 14 sep tember wordt gehouden op de Brouwersdam. Het festi val draait om de World Cup Windsurfing. In overleg met de vereniging van recreatie- ondernemers, trekt het col- lerge 12.500 euro uit. Het geld komt uit de opbrengst van de toeristenbelasting. Kirreweie Oud-onderwijzer David Vos en directeur Birgit de Ruiter van openbare ba sisschool De Kirreweie. foto Dirk-Jan Gjeltema heeft talenf in de school. Vrijdag 12 april: Leerlingen be zoeken in groepen museum 'De Burghse Schoole' om kennis te ma ken met het onderwijs in vroeger tijden. Vrijdag 12 april 17.00 - 20.30 uur: Reünie voor oud-leerlingen en ouders, die in de afgelopen 40 jaar bij De Kirreweie betrokken zijn geweest Met welkomstdrankje en (tegen betaling) barbecue. Leerlin gen verzorgen een disco met mu ziek uit de jaren '70. In de school zijn oude foto's en een power- pointpresentatie te zien over sportdagen, toneelvoorstellingen en eindejaarsfeesten. Aanmelden voor deelname aan de reünie: info@dekirreweie.nl Nadere informatie: www.dekir- reweie.obase.nl BRUINISSE - Bruinisse maakt kans op de titel 'Leukste dorp van Zee land'. De wedstrijd wordt gehou den door 3FM-dj Giel Beelen die maart heeft uitgeroepen tot de maand van Zeeland. Luisteraars konden de afgelopen weken een mail sturen om hun dorp te nomi neren. Bruënaren hebben dit mas saal gedaan, want het dorp eindig de in de top 5. Tot donderdag kan behalve op Bruinisse, ook op We- meldinge, Kloosterzande, Ovezan- de en Groede worden gestemd. Klanten die op zoek zijn naar uw product of dienst zoeken tegenwoordig eerst online, bijvoorbeeld via Google. Daarom is het van groot belang dat u hier goed vindbaar bent. DTG kan u daar uitstekend bij helpen. Wij zijn namelijk Premier MKB Partner van Google. Maandelijks starten wij meer dan 1.000 nieuwe advertentiecampagnes voor ondernemers. Al vanaf 50,- per maand regelen wij alles voor u en zorgen we ervoor dat u goed gevonden wordt op Google. Meer weten? Kijk op dtg.nl/SEA-Services Goéde PREMIER f-A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 93