WK afstanden in Sotsji The passion. Tv-regisseur David Grifhorst raast door medialand. Pas 34 jaar oud prijkt achter zijn naam al een indrukwekkende lijst tv-shows, live-spektakels, concerten én een eigen tv-spel. En voor de derde keer op rij: Ik heb wel eens moeite in slaap te komen, met al die ideeën in mijn hoofd KIJKTIP ZATERDAG EN ZONDAG 10.20 UUR/11.50 UUR -**■ m f ij n droom kunnen laten rijden. „Danny de Munk bovenop de Erasmusbrug. Live. Dat mensen vragen: 'hoe heb je dat toch gedaan?' Dat is kicken." Veel van die ingevingen heeft hij in de afgelopen jaren kunnen etaleren in grote shows als het Ju nior Eurovisiesongfestival 2012, De grote bijbelquiz, Missverkiezing, KRO kerststerren en programma's als Blauw bloed, Het familiediner en Tros vermist. Vorig jaar voegde Grifhorst een nieuwe, spannen de dimensie toe aan zijn drukke bestaan als regis seur. Het door hemzelf bedachte tv-spel The exit list, waarbij deelnemers zich in een geheugendool hof begeven in de hoop met een ton aan prijzen geld naar huis te keren, maakte een razende start. Het spel bedacht hij tussen de bedrijven door. Op de televisiebeurs in Cannes werden de rechten di rect verkocht aan Sony en zo aan tientallen ande David Grifhorst re landen. Onder meer het Amerikaanse ABC en het Britse ITV maakten haast met de productie: het Engelse tv-publiek sloot de show meteen in de armen met ruim 2,5 miljoen kijkers. Inmiddels hebben tachtig landen een optie genoj men. Grifhorst: „Ik ben niet bang iets nieuws uit te proberen en gelukkig krijg ik veel ruimte om dat te doen. Live eh semi-live door elkaar, ik vind het één grote speeltuin. Het enige nadeel is dat ik wel eens moeite heb in slaap te komen, met al die ideeën in mijn hoofd." The Passion is donderdag 28 maart (Witte Donderdag) in Den Haag. Uitzending: Nederland 1, vanaf 20.25 uur. reageren? media@depersdienst.nl door Evelien Baks Een wonderkind, zo wordt David Grif horst (1978) wel genoemd. Een bril jant en tomeloos enthousiast regis seur, die niet zelden zelf ook nog even de showdecors ontwerpt. Sinds vorig jaar wordt hij bovendien internatio naal geroemd als bedenker van het spectaculaire tv-spel The exit list, dat inmiddels de wereld over gaat. Grifhorst leeft daarmee zijn ei gen jongensdroom. En eerlijk gezegd is hij er nog altijd een beetje verbaasd over. Na zijn regiedebuut, tien jaar geleden bij Netwerk, ging het snel met de man die op Witte Donder dag, 28 maart, in Den Haag het live EO/RKK-spek- takel The passion onder zijn (camera)hoede neemt. Vorig jaar was het tv-evenement in Rotter dam - over de laatste uren van Jezus, verteld aan de hand van bekende popnummers - goed voor liefst 1,7 miljoen kijkers. In 2012 waren grote rol len weggelegd voor Danny de Munk en Frans Bau er. Dit jaar zijn behalve René van Kooten, die in de huid van Jezus kruipt, ook Renate Verbaan (verslaggeefster), Anita Meyer (Maria), Jim Bak- kum (Petrus), Daniël Boissevain (Judas) en Jörgen Raymann (verteller) te bewonderen. Komende week reist Grifhorst met zijn gehele team, inclusief circa twintig camera's bagage, af naar Den Haag, dat het stokje overneemt van Rot- terdam en eerder Gouda. Of hij zichzelf wat regie betreft met deze derde editie kan overtroeven, is ook voor hem een vraag. „De lat lag vorig jaar zó hoog, dat ik het al te gek zou vinden als we dat ni veau kunnen evenaren. Maar de maker in mij heeft absoluut de ambitie daar overheen te gaan." Dat hij met zijn team andermaal voor spektakel gaat zorgen, staat voor hem als een paal boven wa ter. „We komen op plekken vanwaar je nooit eer der shots hebt gezien. Complete tramleidingen worden omgelegd om mensen precies daar te kun nen zetten waar we ze hebben willen. En we krij gen een podium boven de Hofvijver. Dat op zich is al sensationeel", zegt Grifhorst, sinds enige ja ren de vaste regisseur op de maandagavond van Nederland 3-kijkcijferhit De wereld draait door. Aan ideeën zelden gebrek, grenzen-lijken er voor hem niet te zijn. Zo liet hij in The passion zanger Charly Luske liggend op de uiterste rand van een angstwekkend hoog flatgebouw zijn Judas-lied vertolken. Om speciale effecten te bereiken, zet hij wel vaker ongewone hulpattributen in. Zo liet hij in Gouda een Segway-karretje aanrukken om een camera met grote snelheid een steegje uit te 9 :^SSSkê '£êhêê&*- David Grifhorst regis seert voor de derde keer The passion. foto EO/RKK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 79