18 REIZEN Warm COLOFON ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt Eindredactie: Marcha van Schijndel reizen@depersdienst.nl Vormgeving: Marietta de Boer, Gemma Kessels Advertentieverkoop: Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt zij soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. Vanuit de Indonesi sche tropen terugrei zend naar de matige vorst in Nederland, is het erg moeilijk 'in te voelen' hoe het ook alweer was, die koude. Je gaat aan boord bij 37 graden, dus je bent geneigd lek ker luchtig gekleed te gaan. Er is immers nog niets aan de hand, warme truien en jassen zijn ver weggestopt in de koffers in het laadruim van het vliegtuig. Maar de Boeing is nog geen half uur onderweg of ik zit al te snak ken naar die fijne warme jas. Bib berend in het stoeltje bij het raam, trek ik een blauwe deken over me heen, maar echt aange naam wil het niet worden. Geluk kig is de purser bereid om de klachten aan de captain door te ge ven. Het resultaat mag er zijn. Een uur later weet ik niet waar ik moet blijven van de hitte. Het zweet klotst onder de oksels, een benauwd gevoel nestelt zich in de borstkas. De vraag rijst of ik weer moet gaan klagen, of dat ik ge woon zoveel mogelijk kleding uit zal trekken. Maar wanneer het zelfs in slechts een T-shirt nog te plakkerig aan blijft voelen, wend ik me op nieuw tot de purser. Uiteraard met als gevolg dat ik een half uur later weer zit te bevriezen. Andere passagiers zijn nog slech ter af Zij volharden in het dragen van hun tropenoutfit. Een paar stoelen verderop zit een man in korte broek met de voeten in plas tic slippers. Aan het bovenlijf een mouwloos khaki jasje. Tijdens de door mij aangevraagde koudepe- De schatkisten van h

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72