Schietgebedjes moeten Cent-Wevelgem redden SPORT 37 Mellaard krijgt hulp van Kranendonk Parisien wint in Catalonië Broers Weever naar Terneuzen Eerste overwinning 's Lands Welvaren 2 Van der Lijke nu 15e in Normandië ZATERDAG 23 MAART 2013 Peter Lefèvre kreeg bij zijn afscheid van zijn teamgenoten een fotocollage en ingelijste shirts, foto Dirk-Jan Gjeltema keepers anticiperen daarop. Ik keek altijd wat de doelman deed en kon de bal op het laatste moment nog een andere kant op du wen. Bij veel schutters van nu, ook bij Delta Sport, mis ik dat." Wat Holle Bolle Gijs - zijn andere bijnaam - in het veld deed, oog de heel makkelijk. Hij hobbelde mee naar de andere kant van het veld („Ik was niet de snelste en was bij een break-out nooit voorin te vinden"), kreeg de bal, sprong op en loste een schot. „Maar zo een voudig was het toch allemaal niet, hoor. Er zat een systeem achter onze aanvallen. Ik scoorde wel veel, maar werd dan ook per fect gelanceerd doormijn teamgenoten." Van Het Kanon zijn een paar mooie wapen feiten bekend. Zo gooide hij de bal tijdens een duel zo hard tegen de muur, dat die bal lek ging. Nog meer tot de verbeelding spreekt het moment waarop hij met een ka nonskogel een doel deed instorten. „Dat was in Vlaardingen tegen WIK. 'Hé boer, ze noemen ons weer boeren', zei Bert Nuyens tegen me. Hij motiveerde me daardoor extra. Bij één van mijn schoten raakte ik het doel zó hard, dat ze die daarna met tape weer moesten repareren." En goede herinne ringen bewaart Lefèvre ook aan een duel met Sittardia, waarbij Dick Mastenbroek on der de lat stond. „Die speelde op dat mo ment in Oranje, maar het lukte mij er toch dertien tegen hem in te leggen. Zulke din gen blijven je altijd bij." Delta Sport hield het overigens, zoals Lefèvre toen ook al had verwacht, maar één seizoen vol op het hoogste niveau. Na de promotie in 1992 volgde de degradatie in 1993. „Daarna kwamen we in een neer waartse spiraal terecht", weet Lefèvre. „Som mige jongens stopten, anderen gingen terug naar EMM. Dan loopt het ineens niet meer zoals je gewend was. Zelf stopte ik zo'n ne gen jaar geleden bij het eerste team. Tot een paar jaar geleden viel ik nog wel eens in, maar dat was ook niet alles. Ik heb wel aan kracht moeten inleveren. Het schot was niet meer zo hard als het geweest was." Nu Peter helemaal gestopt is, moet zijn zoon Roy de naam Lefèvre hooghouden bij Delta Sport. De twee speelden afgelopen seizoen samen in het tweede team. Peter zag de nu negen tienjarige Roy de laatste jaren groeien. „Als je nu ziet hoe hard hij er al durft in te gaan... Hij is een andere speler dan ik. Hij is cirkelloper. Hij heeft niet zo'n schot als ik. Maar hij is wel net zo gek van het spelletje als ik. Roy heeft soms ook oogkleppen op en gaat maar door. Dat herken ik van me zelf. Dat uitdelen en incasseren, dat is zo mooi." De kans is groot dat Roy Lefèvre volgend sei zoen bij het eerste team zit. Vanwege een leegloop bij de Zierikzeese club worden de eerste twee teams waarschijnlijk samenge voegd. Peter Lefèvre: „Je krijgt dan een selec tie van veertien a vijftien man. De concur rentie is dan heel groot. Daar zullen die jon gens niet slechter van worden." Het clubicoon zal zich af en toe wel tegen de ploeg aan bemoeien. Hij zal de schutters van Delta Sport tips blijven geven. Maar een rol als coach, nu bekend is dat Rob de Vos vertrekt, ziet Peter Lefèvre niet zitten. „Ik moet eerst maar eens een beetje afstand nemen. Laat iemand anders deze ftinctie maar invullen." Roeland van Vliet door Ad Pertijs WEVELGEM - De Vlaamse weerman Frank Deboosere heeft de wieler- wereld opnieuw de stuipen op het lijf gejaagd. Hij voorspelt voor zon dag, de dag van de World Tour-klas sieker Gent-Wevelgem, ijskoud sneeuw, vorst en een snijdende noordoostenwind. „Ik wist niet wat ik hoorde", zei de verrassende Rolf Aldag gister morgen. Ook de Duitse ontwikke lingsmanager van Omega Pharma Quick Step dacht dat het peloton na Milaan-Sanremo alle winterse ellende achter de rug had. Zijn kopman Tom Boonen stapte daar na een barre tocht in een sneeuw bui hoofdschuddend af. Hoewel er critici zijn die zeggen dat hij daarmee ploeggenoot Mark Cavendish in de steek liet, kreeg de Belgische kampioen er vooral de handen mee op elkaar. Waarom het risico het hele voor seizoen letterlijk te verzieken? Veel renners de dagen erop de re kening gepresenteerd. „Ik denk dat renners niet meer zo gemakke lijk in die omstandigheden gaan koersen", is volgens teambaas Mare Sergeant van Lotto de les die het peloton heeft getrokken uit de Primavera. Of de renners zondag massaal aan de kant blijven als de omstandig heden erger zullen zijn dan in Mil aan-Sanremo is echter maar de vraag. In het peloton regeert het eigenbelang. Er is geen sterke 'ren nersvakbond' die de coureurs be schermd tegen even egoïstische organisatoren. Sergeant verwacht dat Gent-We- velgem vandaag de teambazen bij elkaar roept. „Maar of dat wat uit haalt?" Organisator Luc Gheysens van Gent-Wevelgem ziet de bui wel hangen, maar maakt zich maar om één ding zorgen: het door gaan van zijn koers. Hij stuurt sneeuwschuivers naar alle hellin gen, heeft alternatieve parkoersen achter de hand en wil de wed strijd desnoods verschuiven naar maandag. Daarnaast heeft hij zijn vrouw opdracht gegeven een dik ke kaars op te steken bij de Maria- grot in Wevelgem. „Als iedereen dat doet wordt het misschien ook wat warmer", voegt hij er gevat aan toe. Zoals hij alle wielerfans ook vraagt te bidden voor zijn koers. „Wie weet zijn al die schiet gebedjes onze redding." GOES Vanwege het grote aantal aanmeldingen voor de clinic in Goes van voormalig Euro pees kampioen verspringen Emiel Mellaard, zal de atleet vandaag ondersteund wor den door Marius Kranen donk. De 25-jarige Kranen donk is Nederlands kam pioen verspringen en ook een talentvol hordenloper. Hij wordt getraind door Mel laard (46). De clinic begint vandaag om 9.00 uur. LLEIDA De Canadees Francois Pari sien heeft zijn Nederlandse ploeg Argos-Shimano vrij dag de zege in de vijfde etap pe van de Ronde van Catalo nië bezorgd. De dertigjarige renner was de snelste in de sprint in de straten van Llei- da. De Fransman Samuel Du- moulin werd tweede, voor zijn landgenoot Stéphane Poulhiès. De leiderstrui van de Ier Daniel Martin kwam niet in gevaar. TERNEUZEN Zondag-tweedeklasser Ter- neuzen heeft de selectie voor komend seizoen uitge breid met de broers Jozué en lohnathan Weever, jozué speelde eerder voor RBC en Hoek, lohnathan komt nu uit voor Vogelwaarde. Ze speelden eerder ook al bij Terneuzen. De club heeft in Patrick Sutin ook een nieu we trainer voor de tweede selectie vastgelegd. Sutin is nu aan zijn vierde seizoen bij Hoofdplaat bezig. KWADENDAMME Het tweede team van 's Lands Welvaren boekte in poule vijf van de vierde divi sie een verrassende over winning tegen titelkandi daat J. de Laat Keukens uit Tilburg (6-2). Daarmee werd tegen de nummer twee van de ranglijst de eerste zege van het seizoen geboekt. Voor de thuisploeg wonnen Wim Walraven, Rinus Ver beek en Wim Smid. Nico Peeters verloor, als enige. MIDDELBURG Nick van der Lijke heeft in de vierde etappe van de Ron de van Normandië twee plaatsen moeten inleveren in het algemeen klassement. De wielrenner uit Middel burg finishte als 19e op 43 se conden van winnaar Antho ny Charteau (Frankrijk) en staat nu vijftiende. Marco Minnaard uit Wemeldinge werd 59e op 48 seconden en staat 46e in het klassement. Rabobank gaat aan kop in het ploegenklassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39