Het gaat in Sepang weer alleen over de banden Wust en Van Beek zijn toe aan vakantie Test je Toekomst 01 Scalda maak de juiste keuze 34 SPORT testjetoekomst.nl Dus ga snel naar: Open Avond 26 maart 2013 Wie bén je nu eigenlijk? door Koen Verhelst SEPANG - Giedo van der Garde rijdt dit weekeinde een week na zijn de buut in Australië de Grand Prix van Maleisië. Hij zal hopen de finish te halen in de thuisrace van zijn team Caterham. Zou het al door Giedo van der Gardes hoofd spoken? De Veenen- daler betaalt tien miljoen euro om uit te mogen komen voor het Caterhamteam. Een renstal die ge acht wordt beter te zijn dan Ma- russia, waar een stoeltje hem 6,5 miljoen zou hebben gekost Op pa pier is Marussia ook beter, maar in Australië finishten de Russi sche wagens nog voor die van Ca terham. Jules Bianchi, net als Van der Gar de een rookie, stal in Melbourne de show door als vijftiende te ein digen. Ook op het circuit van Se pang, nabij Kuala Lumpur, liep de Marussia prima. Bianchi was zelfs twee seconden sneller dan zijn teamgenoot in de twee trainin gen. Een paar uur eerder leidde juist Van der Garde de achterhoe derijders in de eerste training. Het is zondag hopen - niet alleen voor Van der Garde - op een auto die de banden ontziet. Het hete, drukkende weer en de snelle links-rechtscombinaties zijn fu nest voor het rubber. Giedo van der Garde heeft tijdens de eerste vrije training voor de Grand Prix van Maleisië niet voor een verrassing kunnen zorgen. De Nederlandse coureur zette de op één na langzaamste tijd neer. foto Srdjan Suki/EPA Sebastian Vettel en Mark Webber waren goed voor toptijden in de eerste twee vrije trainingen, maar in plaats van tevredenheid daar over te etaleren, mopperden de Duitser en de Australiër voorna melijk over de slijtage van de Pi- relli-banden. „Deze hele sport draait om de banden op dit mo ment", zei Webber, de snelste in de eerste training. „Banden, ban den, banden, het gaat nergens an ders meer over. door Rik Spekenbrink Van der Garde kent het Se- pang-circuit nog van de GP2 vorig jaar, wat in zijn voordeel kan wer ken. Maar de altijd op de loer lig gende regen kan Sepang (of slechts een paar bochten) verande ren in een spreekwoordelijke ijs vloer. Sepang is ook een baan die beter de pikorde in de Fi bloot kan leg gen, aangezien Melbourne een on gewoon snel stratencircuit is met gekke eigenschappen. SOTSJI - Ze nam maar even een fo to tijdens de persconferentie, Lotte van Beek. „Het is mijn eerste keer", lachte ze, de bidon nog maar eens vullend, want ook de doping controle wachtte nog. Voor haar op tafel lag een wel heel lullig bloe metje. Maar Van Beek vond het al lemaal even mooi vrijdag, na haar zilver op de 1500 meter van het WK afstanden. Achter Ireen Wüst, uiteraard, ver daarachter zelfs. Maar voor de Zwolse was dit het hoogst haalbare en een mooie af sluiter van een toch al geslaagd sei zoen. Want ze is pas 21 jaar. En om dan, in 'niet eens een goede race' da mes als Nesbitt en Valkenburg te verslaan, is niet mis. „Dit is een WK. Maar ik vond mijn tweede plek en pr bij de wereldbekerfina le in Heerenveen, met een uitzin nig publiek, misschien wel mooier. Ik dacht toen nog dat het mijn laatste race van het seizoen was, dus ik nam een beetje af scheid van het publiek. Toen kwam dit als toetje." In de stad Sotsji keek Van Beek haar ogen uit. „Je wordt hier na tuurlijk steeds geconfronteerd met de Olympische Spelen. Ik vind het wel bijzonder om vast sfeer te proeven." Zonder afmel dingen zit het toernooi er voor Van Beek nu op. „Ik ga zwemmen in de Zwarte Zee. Het gaat alleen regenen en afkoelen, maar als je hier bent moet je dat gedaan heb ben vind ik. En van de week ga ik op skivakantie." Voor Wüst was het na de 3 kilo meter het tweede goud. Voor haar zijn de plichtplegingen na een me daille gesneden koek. Het is haar vijftiende afstandsmedaille op een WK, voor de achtste keer goud. Waar iedereen klaagde over het zware ijs, was de tijd van Wüst (1.55.38) dik in orde. „Een gat van bijna drie seconden met de rest is eigenlijk wel belachelijk, ja. Hier moeten we ook niet ge wend aan raken. Ik ben me er heel goed van bewust dat dit heel bijzonder is, want ik heb ook min dere jaren gehad. Maar ik ben nu wel verliefd op deze baan. Laat ik dat nog maar een jaartje volhou den." Wüst baalde wel dat het in de Adler Arena nog rustiger was dan donderdag. Ze vindt dat de or ganisatie desnoods maar wat vrijkaarten had moeten wegge ven. „In een vol stadion geniet ik meer en publiek helpt je ook de race door." Vandaag mag Wüst voor de 1000 en 5000 meter de baan op, mor gen is er nog de ploegachtervol ging. „En dan zit het seizoen er op. Als ik op mijn telefoon zie dat het 22 maart is, vind ik dat maar raar. Het voelt als 22 februari. Ei genlijk is het zonde dat dit sei zoen er alweer op zit. Maar ik ga mooi op vakantie, wat dacht je daarvan." van 17.00 tot 20.00 uur kijk voor overige Open Avonden, de opleidingen en de locaties op: testjetoekomst.nl Daar kom je snel genoeg achter als je onze Toekomsttest doet. Belangrijk om te weten, want zo kun je de beroepsopleiding kiezen die helemaal bij je past. Eentje waarin je helemaal jezelf kunt zijn of juist kunt worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36