SPORT Oranje verslaat Estland met 3-0. Alle treffers vallen na de pauze. Zeeuwse artsen over dopinggebruik bij amateursporters wr ill. Komw* V»v i OM Aile uitslagen van het weekend, van basketbal tot voetbal België blijft meedoen voor WK-ticket Turkije heeft geen moeite met Andorra Broodnodige zege voor Denemarken Coentrao redt punt voor Portugal Zwak Spanje speelt gelijk tegen Finland PZC ZATERDAG 23 maart 2013 SPECTRUM wrvw.pzc.nl/sportuitslagen 5*** WVi** <1 7* ei H KI 9 \1 j Oranje pas na rust op stoom door Leon ten Voorde AMSTERDAM - Het Nederlands elf tal leverde vrijdagavond een 'brei werkje' uit grootmoederstijd af, maar uiteindelijk lanceerde Oran je zich wel naar de toekomst van het WK in 2014. Zoals verwacht leverde het duel tegen Estland de ploeg van Louis van Gaal de vijf de opeenvolgende zege op (3-0), waardoor het niet langer de vraag is of Oranje zich kwalificeert, maar wanneer. Dinsdag komt Roemenië naar Amsterdam en met een beetje ge luk kan Oranje dan al de klus na genoeg klaren. Van Gaal was in 2001 de laatste bondscoach die zich niet wist te plaatsen voor een eindronde, maar bij zijn terugkeer heeft hij de gewoonte van zijn opvolgers annex voorgangers moeiteloos overgenomen. Ondanks alle muta ties in de selectie heeft dit Oranje in de poule geen moment onder druk gestaan. Maar zo glans vol als de cijfers na vijf duels schitteren, zo dof kwam dit keer de zege tot stand. Uitgere kend op de avond dat het gouden drietal Sneijder/Robben en Van Persie weer eens een verbond vormde, bleef het beoogde spekta kel uit. Nederland-Estland was de wed strijd van het balbezit. Van Gaal verwachtte vooraf dat zijn ploeg zo'n 70 procent van de tijd aan de bal zou zijn, maar achteraf was Rafael van der Vaart zette Oranje vrijdagavond op 1-0 tegen Estland, foto Olaf Kraak/ANP dat een bescheiden inschatting van de bondscoach. Oranje had voortdurend een overwicht, maar wat koop je voor controle als er lange tijd geen enkele dreiging in het spel zit? Het duurde tot de 26e minuut voordat Nederland eindelijk eens voor het doel van de gasten op dook, maar de inzet van Wesley Sneijder miste precisie. Op voor hand was er met veel nieuwsgie righeid uitgekeken naar de ren tree van de spelmaker, die na een half jaar weer terugkeerde in de schoot van Oranje. Maar voor de aanvoerder was die ene halfslachtige poging zijn eni ge daad van betekenis, want na 35 minuten verliet de geblesseerde Sneijder ontgoocheld het veld. Sneijder werd vervangen door Rafael van der Vaart en hij was het die vlak na rust een einde maakte aan de stroperige zoek tocht naar die ene opening. Na goed voorbereidend werk van Da- ryl Janmaat nam Van der Vaart de bal knap aan om vervolgens met een uit te halen: 1-0. Die treffer in spireerde Oranje verder niet. Het elftal dat Van Gaal dit keer had gecomponeerd kende voor de verandering eens weinig verras singen, of het moet de basisplaats zijn voor Jermain Lens, die door de bondscoach werd binnenge haald als de vervanger van Klaas-Jan Huntelaar. Van Lens ging weinig uit en dat gold ook voor Arjen Robben, die te geforceerd het chagrijn over zijn bijrol bij Bayern München van zich af wilde spelen. De ande re vedette van de ploeg, Robin van Persie liet een paar mooie staaltjes voetbal zien, maar te vaak verloor hij zich in overbodi ge frivoliteiten. In de 72e minuut beleefde Van Persie dan toch nog zijn moment van glorie toen hij een voorzet van Janmaat binnem tikte: 2-0. Het was de tweede as- sist van de verdediger Janmaat, die daarmee meer dreiging in zijn spel had dan alle aanvallers bij el kaar. Het duel leefde daarna nog twee keer op. Eerst na een hilari sche misser van de Est Martin Vunk en daarna zorgde invaller Ruben Schaken voor de 3-0, waar door het duel ondanks alle manke menten de uitslag kreeg die past bij de onderlinge verhoudingen. Nederland - Estland 3-0 (0-0). 47. Van der Vaart 1-0, 72. Van Persie 2-0, 84. Schaken 3-0. Scheidsrechter: Mes- hkov (Rus). Aantal toeschouwers: 45.000. Gele kaart: Robben. SKOPJE LA VELLA Turkije heeft in Andorra in poule D, waar ook Nederland in zit, aansluiting gehouden met Roemenië en Hongarije. De Turken beslisten het duel al voor rust door goals van Selcuk Inan en Burak Yilmaz: 0-2. Tur kije komt door de zege op zes punten. Hongarije tegen Roe menië eindigde in 2-2, een gun stig resultaat voor Oranje. België blijft met Kroatië de rang lijst in groep A aanvoeren. Het elf tal van trainer Mare Wilmots won vrijdag bij Macedonië, 2-0. Eerder op de dag was Kroatië te sterk voor Servië (2-0). Na iets minder dan een half uur zette Ke vin De Bruyne de Belgen op voor sprong. Na 60 minuten zorgde Eden Hazard uit een strafschop voor doelpunt nummer twee. OLOMOUC Denemarken heeft eindelijk de eerste overwinning in de kwalifi catie voor het WK te pakken. De ploeg, die in drie eerdere duels pas twee punten pakte, won in Olomouc met 3-0 het uitduel met Tsjechië. Denemarken haakt door de zege aan bij Bulgarije, dat wel iswaar vier punten meer heeft, maar ook een wedstrijd meer heeft gespeeld. Italië is koploper. TEL AVIV Portugal heeft in een spectaculai re wedstrijd een puntje weten te redden in de WK-kwalificatie- wedstrijd in en tegen Israël. Fabio Coentrao tekende vlak voor tijd voor de gelijkmaker: 3-3. Door het gelijke spel heeft Portu gal nu een achterstand van vier punten op koploper Rusland. De Portugezen hebben ook een wed strijd meer gespeeld. GIJON Spanje heeft niet kunnen win nen van het veel lager inge schatte Finland: 1-1. De regerend Europees- en we reldkampioen kwam in Gijon nog wel op voorsprong via een knappe kopbal van de Sergio Ramos. Tien minuten voor tijd maakte de Finse aanvaller Teemu Pukki verrassend ge lijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35