1000 30 ZEELAND VAKANTIE li I m f De chalets op de Julianahoeve krijgen weer een grote beurt voordat het zomerseizoen begint, foto Dirk-Jan Gjeltema C halet verdringt de door René Schrier De camping is aan het veranderen. Het chalet neemt de plaats in van de traditionele caravan of tent. Luxe optrekjes die meer weg heb ben van een huisje dan van een ca ravan. Oké, er zitten wielen onder, maar erg ver rijden zullen de chalets niet. De afmeting is 4,5 bij 10 meter. Mensen willen meer luxe, ook op vakantie. Een eigen toilet en badkamer is heel wat prettiger dan in de rij staan bij de gezamenlijke douche gelegenheid. En daar hebben ze best wat voor over. Steeds meer Zeeuwse campings laten chalets neerzetten. En de service voor de gasten gaat ver. Als ze 's morgens vers brood willen kan dat aan het chalet geleverd worden. Wifi is natuur lijk standaard, evenals kabeltelevisie en er zijn zelfs campings waar je een boodschappenlijstje naartoe kunt mailen, zodat de spullen klaar staan als je in het chalet aankomt. De camping heet niet langer camping, maar voortaan vakan tiepark. Eigenaar René Melis van Vakantiepark de Meer paal te Zoutelande heeft de stap gezet. Hij heeft gebruikgemaakt van de laatste ruilverkaveling op Walcheren om de camping te kunnen uitbrei den. Een jarenlang durend proces was dat. Sinds zijn vader met de camping begon zat die als het ware opgesloten, omdat rondom terrei nen en bossen van Staatsbosbeheer lagen. Na grondruil in het kader van de ruilverkaveling kon aan die situatie een eind worden gemaakt en ontstond ruimte voor uitbreiding. En de her inrichting van de camping is nog niet helemaal klaar. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de inrichting van het oude campinggedeel te. Melis liet in 2008 in één keer 74 chalets neer zetten. „Het was een gok, een miljoeneninveste ring. Maar ik ben blij dat we dat toen gedaan hebben. Nu zou de bank misschien niet meer zo makkelijk meewerken. En er op terugkijkend kan ik wel zeggen dat het een goede stap is ge weest." Niet dat de traditionele kampeerder niet meer Een chalet in vakantiepark De Meer man in Zoutelande kost in het hoog seizoen 1000 euro per week; in het na seizoen ligt de huurprijs rond de 300 euro. welkom is op de Meerpaal. Ongeveer eenderde van de camping is ingericht voor deze categorie, het zogenaamd toeristisch kamperen. Daarbij is het wel zo dat deze kampeerders kunnen kiezen uit een traditionele staanplaats of een zogenaam de comfortplaats. Dat laatste wil zeggen: een plaats voorzien van een eigen toilet- en bad- ruimte waar ook afgewassen kan worden. Melis: „Jaren geleden, zo rond 2006, hebben we eens nagedacht over de toekomst. Ik zag vooral op Walcheren het kamperen bij de boer enorm opkomen. En zeker toen die kampeerboeren toe stemming kregen het aantal staanplaatsen uit te breiden dacht ik: dat gaat de verkeerde kant op. Straks hebben we op Walcheren een overcapaci teit. Na veel wikken en wegen hebben we toen voor de chalets gekozen, vanuit de gedachte dat de minicampings ons daarmee niet konden be concurreren." Met hun 55 vierkante meter hoeven de chalets van Melis niet onder te doen voor kleine huis jes. Qua prijs liggen de grootste chalets (zesper- soons) op rond de 300 euro in het naseizoen tot 1000 euro per week in het hoogseizoen. Een flin ke stacaravan kost nu ongeveer 800 euro per week aan huur in het hoogseizoen, schat Melis in. Bij de keus voor het ontwerp is geprobeerd de chalets zo veel mogelijk een landelijk, liefst Zeeuws karakter te geven. Zo kwam Melis op ge- potdekselde chalets met rode daken. En een beetje op aandringen van zijn vrouw -f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30