ZEELAND 25 Maandag Dinsdag Woensdag Klanten laten zich niet uit het veld slaan. Niet door de weersomstandigheden en ook niet door werkzaam heden op het Havenplein ZATERDAG 23 MAART 2013 van Van Kooten hebben Ooster vy/oor»plaats- Samenwonend burgerlijke staat: Boekhandelaar beroep V. Leien, fietsen hobby Met Kees Slager vanmorgen afgesproken dat hij naar Zierikzee komt voor een lezing over zijn boek Ver jaagd door vuur en water. Op donderdag 4 april is hij 's avonds te gast in De Driehoek. Hij vindt het zelf ook belangrijk om over zijn boek te vertellen. Het zijn verhalen van ontheemden die anders nooit ge hoord en opgetekend zouden zijn. Om 11.00 uur ben ik te gast in de studio bij Omroep Schouwen-Duiveland. Elke maandag tussen elf en twaalf uur is er een uitzending getiteld Schouwse Vrouwen. Natuurlijk mag ik over de Boekenweek ver tellen en over het programma van de boekhandel. Els de Haan en Lieke Bosveld zorgen ervoor dat alles gesmeerd verloopt. Ze hebben elke week leuke gas ten in de studio. Na de lunch thuis aan de slag voor Boekenpraat voor de Wereldregio. Ook nog mails sturen naar uitge vers voor de Maand van het Spannende Boek. Die is pas in juni, maar een goede voorbereiding is het hal ve werk. Vanavond nog herhalingscursus van BHV. Dit jaar lijks opfrissen is geen overbodige luxe en Marianne Maaskant maakt er een vrolijke avond van. Dinsdag is altijd een dag waarop er veel telefoontjes zijn voor mij. Ook deze dag is het raak. Ondanks de Donderdag vele mails die er dagelijks worden verstuurd, blijft de telefoon belangrijk. Met het personeel even de stand van de boekenweekgeschenken doorgenomen. Klanten komen wel heel bewust een boek kopen en willen graag het boek De verrekijker van Kees van Kooten hebben. Om 16.00 uur is schrijfster Saskia Goldschmidt al in de boekhandel. Zij heeft haar dochter Kim als gezel schap mee en ze overnachten bij Klaas Vaak. Zij gaan een wandeling door de stad maken en zorgen dat alles al klaar staat bij café De Biet voor van avond. Om 18.00 uur spreken we af wat te gaan eten. En dat doen we bij het Poortuus, waar we allerlei kleine gerechten kiezen. Heerlijk! De schrijversontmoeting begint stipt om 20.00 uur. Het geheel ziet er gezellig uit. Saskia vertelt over de ontstaansgeschiedenis van De Hormoonfabriek en leest voor uit het boek. De ambiance in café De Biet is absoluut sfeervol. Dit draagt ertoe bij dat iedereen na afloop lekker blijft hangen en kletsen. Precies waar deze avonden voor bedoeld zijn. Als ik wakker word en naar buiten kijk, sneeuwt het dikke vlokken. Heb niet gehoord dat Ruud al is opge staan en naar de boekhandel is vertrokken. In de boekhandel blijft het steeds druk. Klanten laten zich niet uit het veld slaan. Niet door de weersomstandig heden en ook niet door werkzaamheden op het Ha venplein, nu zelfs vlak voor de deur. Vanavond hebben we de stadswandeling met Huib Uil, waar mensen zich nog steeds voor aanmelden. Als we om zeven uur samenkomen, zijn we met ruim dertig man/vrouw. Huib vertelt eerst over de ontstaansgeschiedenis van Zierikzee, voordat we naar buiten gaan. Als we de boekhandel verlaten, is het een heuse sliert mensen door de stad. Doordat het donker is, heeft de stad een heel andere sfeer. Iedereen heeft na afloop zin in lekker warme koffie of thee met een Zeeuws Profetenbroodkoekje erbij. Daarna be antwoordt Huib nog een aantal vragen. We zijn er van overtuigd dat, ondanks de kou, dit een leerzame wandeling is geweest langs monumentale gevels. Anne de Jager In tegenstelling van gisteren is het 's morgens erg zonnig. Aan het eind van de ochtend pak ik de fiets en ga richting Zierikzee. Donderdag is over het alge meen een drukke dag. Maar vanwege de herinrich ting van het Havenplein en de verplaatsing van de weekmarkt is het momenteel wel rustiger. Maar ook vandaag zijn er klanten die speciaal op pad zijn om het felbegeerde geschenk van Kees van Kooten te pakken te krijgen. Willem van Dam heeft een column in de PZC over de column van Nico Dijkshoorn in de Volkskrant. Nico schreef een gedenkwaardig stuk over zijn be vindingen in Zierikzee. Betere promotie van Zee land en Zierikzee kun je niet hebben. Zondag sluiten wij de Boekenweek af. Op vertoon van het boekenweekgeschenk kun je gratis het Stad huismuseum in Zierikzee bezoeken. En om 15.00 uur vertelt Jopie Minnaard in de trouwzaal haar ver halen in Zuid-Bevelands dialect. Dan kunnen we te rugkijken op een zeer geslaagde Boekenweek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27