Andere plek, nieuw logo Wij zien €12,50 u graag! Al 112,5 Jaar* Parkeren blijft een zoektocht in Goes ANBO Tractor rolt haven in en beschadigt sloep WALCHEREN 23 voor slechts Misa Criolla in Onze Lieve Vrouwekerk Vijf Zeeuwse dorpen in de race bij 3FM Lezing over eenzaamheid Gratis test en advies voor tuingrond Henk Ton houdt weer lezing over heelal Geld voor surffestival op Brouwersdam 29, 30 MAART EN 2e Uw veranda/zonwering specialist bij uitstek PAC Gratis dv« ZATERDAG 23 MAART 2013 li John Wijkhuijs (I) en Ruben de Bree van aannemingsbedrijf Poelman ma ken wanden in de filmzaal, foto Lex de Meester Cinema Middelburg heeft een nieuw logo. Gister avond is het gepresenteerd in filmzaal Schuttershof. Het logo is ontworpen door vormgever en Cinema-vrijwilliger Marden Lu- teijn. Ook de website is ver- A i* nieuwd. Het nieuwe lo go verwijst naar het principe van filmprojectie, zegt Cinemadirec teur Simon Blaas. „Duizenden spiegeltjes in een projector projec teren de rgb-kleuren; rood, groen en blauw." Deze kleuren zijn in het logo gebruikt in de letters van Cinema. Door de drie kleuren deels over elkaar te gebruiken, ontstaan andere kleuren. Het 'kleurige, vrolijke en frisse' logo past goed bij de herstart die Cine ma Middelburg komende zomer maakt in de Kloveniersdoelen, vindt Blaas. „Een „ecu nieuwe Cl lente, een nieu we jas. Dit is al vast een stap naar de opening toe. We beginnen ook met een nieuw kassasysteem. Straks kunnen ook online de filmkaartjes worden ge reserveerd. We willen fris begin nen in de Kloveniersdoelen. Het programma wordt ook uitge breid." ANBO jubileert en u profiteert! Word lid Word nu ANBO-jubileumlid voor slechts €12,50 en kies uw cadeau! Ga naar www.anbo.nl/kortingjubileum of bel (0348) 46 66 66, 'Topvermaak' van diverse Nederlandse artiesten voor de eerste i.ooo aanmeldingen. Dé belangenorganisatie voor senioren door Luc Oggel GOES - Het parkeerrouteinforma- tiesyteem (pris) in Goes komt er zeker niet voor het einde van het jaar. Dat antwoordde wethouder Loes Meeuwisse donderdagavond op vragen van de CDA-fractie. Die zou graag zien dat het systeem vóór het toeristenseizoen gereed is, maar dat lukt dus niet. Het college besloot vorig jaar een parkeerverwijssysteem aan te schaffen, zodatautomobilisten kunnen zien op welke parkeerter reinen of in welke parkeergarage er nog plaatsen leeg zijn en hoe veel er nog beschikbaar zijn. Het was de bedoeling dat de aanbeste ding eind vorig jaar zou plaatsvin den en dat het systeem in de loop van dit jaar werd geplaatst. Het CDA wilde weten hoe het er voor staat, want volgens raadslid Ad de Wit zijn sommige gebie den, zoals de Oostwal, vaak over vol, terwijl de parkeergarage op hetzelfde moment maar matig be zet is. Ook zijn er sinds begin dit jaar veel minder parkeerplaatsen in de binnenstad, waardoor het nog lastiger zoeken is. Volgens Meeuwisse is er vertra ging ontstaan door de aanpassing van de parkeerzonering en het plaatsen van de nieuwe parkeer- meters. „We willen binnenkort gaan aanbesteden, maar we heb ben nog wel wat bezettingscijfers nodig. Want ook wij zien dat er behoorlijke verschillen zijn tus sen de parkeerterreinen." Goes gaat uit van twee typen syste men, namelijk drie tot zes led-pa nelen bij de entrees van de stad en traditionele 'vol-vrij'-verwij zingsborden in de stad zelf, in to taal een stuk of honderd. De CDA-fractie deed de suggestie om de garage Westwal aan te dui den met de toevoeging 'Centrum' en dat neemt het college ter har te. VEERE - In Veere is gisteren rond 17.45 uur een tractor de haven in gereden. De tractor stond gepar keerd aan de Kaai, ter hoogte van de jachtclub. Er zat niemand in. De tractor rolde achteruit de ha ven in. Het voertuig is uit het wa ter getakeld. Op de plaats waar de tractor te wa ter raakte, lagen drie sloepen van de Zeevaartschool klaar voor de sloeproeiwedstrijd Stortemelkra- ce, die vandaag op het Veerse Meer wordt gehouden. Door het incident met de tractor raakte de sloep 't Zeepaard dusdanig bescha digd dat team MIR II niet mee kan doen aan de wedstrijd. De Stortemelkrace begint vanmid dag om 13.00 uur voor de Camp- veerse Toren. De finish wordt ver wacht tussen 14.00 en 14.30 uur. Er doen, 't Zeepaard niet meegere kend, 26 sloepen mee. VLISSINGEN Ter gelegenheid van Palmpa sen is er morgen vanaf 13.00 uur een Misa Criolla in de On ze Lieve Vrouwekerk aan de Singel in Vlissingen. Er is een koor aanwezig, dat voor de La tijns-Amerikaanse sfeer zorgt. De Misa Criolla is tweetalig. Al les is ook nog te volgen met een boekje. OVEZANDE Ovezande, Wemeldinge, Brui- nisse, Kloosterzande en Groe- de maken kans op de titel 'Leukste dorp van Zeeland'. De wedstrijd wordt gehouden door 3FM-dj Giel Beelen. Bee- len heeft de maand maart uitge roepen tot de maand van Zee land. MIDDELBURG loelle Kooman, pastor in Ou- werkerk, spreekt dinsdagoch tend in de Ontmoetingskerk te Middelburg vanaf 9.15 uur over het thema 'Eenzaam maar niet alleen'. De bijeenkomst staat in het teken van vorming en toe rusting. De koffie staat klaar vanaf 8.45 uur. Er is een crèche voor de kleine kinderen. GRIJPSKERKE Bij Zeelandplant aan de Rave- steinweg 3 in Grijpskerke kun nen tuinliefhebbers vandaag, zaterdag, gratis een grondtest laten doen en advies krijgen. Daarvoor moeten ze ongeveer 250 gram grond (een jampotje vol) meenemen. www.zeelandplant.nl MIDDELBURG Medewerker Henk Ton van Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg houdt maand zijn lezing over het ontstaan van het heelal. Hij deed dat ook al eerder, maar toen was de belangstelling gro ter dan het aantal plaatsen. Aan vang 20.00 uur, toegang 2 euro. GOEREE-OVERFLAKKEE De gemeente Goeree-Over- flakkee steunt het festival Dam7, dat van 7 tot 14 septem ber wordt gehouden op de Brouwersdam. Het festival draait om de World Cup Windsurfing. De gemeente geeft 12.500 euro subsidie. Het geld komt uit de opbrengst van de toeristenbelasting. i 9 smto SBHBK* 8 modellen op ware grootte in onze showroom! 2' pasen geopend wan 11:00 tot 16:00 UUT Marie Cuneweg 15, Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 Zonweringen ah.iV' Kozijnen zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie 161.. Ullö - DJCUIU horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's WWW.paCZOnWeringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25