Man (70) verdachte misbruik kinderen Bestuur Orionis overlegt over uitspraak rechter Zoektocht naar explosieven Uw bedrijf beter vindbaar op Google? WALCHEREN 21 De rechter vindt 32 uur per week werken voor een uitkering te lang. Van wie wordt dit verlangd? ORiONIS WALCHEREN BESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012! ZATERDAG 23 MAART 2013 uitkering? door Theo Ciele VLISSINGEN - Orionis Walcheren voert namens de drie gemeenten een hele reeks sociale wetten uit Eén daarvan is de Wet Werk en Bijstand, in de volksmond de bij standswet geheten. De WWB is het financiële vang net voor mensen die geen inkom sten hebben uit bijvoorbeeld werk, via de sociale werkvoorzie ning of uit een andere uitkering. Gemeenten mogen sinds 2012 aan mensen met een bijstandsuitke ring een tegenprestatie vragen in de vorm van onbetaald werk. Die keuzevrijheid leidt tot grote ver schillen. Er zijn gemeenten die geen tegenprestatie vragen, maar er zijn er ook die van mensen ver langen dat ze bijna een volledige werkweek komen werken. Voor dat laatste hebben de drie Wal- cherse gemeenten gekozen. Orionis maakt onderscheid tus sen twee groepen. De eerste be- VLISSINGEN - Het dagelijks bestuur van Orionis bespreekt volgende week wat te doen met de uit spraak van de rechter dat 32 uur werken te veel gevraagd is als te genprestatie. Voorzitter Marin de Zwarte, wethouder van Vlissin- gen, heeft het vonnis nog niet on der ogen gehad. „Binnen Orionis wordt de uitspraak bestudeerd. Het is een nieuwe wet, waarmee we aan de slag zijn gegaan. Een wet waarin niet alles exact is om schreven. Rechterlijke uitspraken geven er vorm aan. Als we iets moeten wijzigen, doen we dat." staat uit mensen die weinig kans maken op betaald werk. Zij krij gen vrijwilligerswerk met be houd van uitkering aangeboden. De werktijd varieert van één uur per dag tot een paar dagen in de week. Zij zijn vrijgesteld van solli citatieplicht. Daarnaast zijn er mensen die alle kwalificaties hebben om betaald werk te doen. Als het na een paar maanden solliciteren niet gelukt is werk te vinden, wordt van hen gevraagd om 32 uur onbetaald werk te verrichten, bijvoorbeeld in een wijkteam dat buurten schoonhoudt, de kringloopwin kel, de was- en strijk- of de bood- schappenservice. De gedachte is dat mensen zo hun arbeidsritme behouden. Dat doel wordt voorbij geschoten als mensen veel min der zouden werken. Daarnaast ligt er de politieke opvatting aan ten grondslag dat iemand voor zijn uitkering wat terug moet doen voor de maatschappij. Orionis Walcheren voert voor de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen de volgende sociale wet ten en regelingen uit: WWB (Wet werk en bijstand) IOAW (Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeids ongeschikte werkloze werkne mers) IOAZ (Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidson geschikte gewezen zelfstandigen) BBZ (Besluit bijstandverlening zelf standigen) Schuldhulpverlening WSW (Wet sociale werkvoorzie ning) Bijzondere bijstand Langdurigheidstoeslag Minimaregelingen KRABBENDIJKE - Maandag begint een bedrijf met zoeken naar explo sieven bij de Oosterscheldedijk bij Krabbendijke. Een deel van de dijk moet wor den versterkt. Uit onderzoek is ge bleken dat er op een paar plaatsen langs het traject mogelijk niet- ontplofte munitie ligt uit de Twee de Wereldoorlog. Dat kan gevaar opleveren tijdens het werk. Als er iets verdachts gevonden wordt, wordt de Explosieven Op- ruimings Dienst gewaarschuwd. door Emile Calon OOSTKAPELLE - Een zeventigjarige inwoner van Oostkapelle is enige weken geleden opgepakt door de politie omdat hij verdacht wordt van seksueel misbruik van minder jarige kinderen. Een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) bevestigde vrijdag desgevraagd dat de man is aangehouden en dat hij momenteel in voorarrest zit. De rechter-commissaris heeft on langs besloten, op basis van de aangedragen feiten, dat het voorar rest van de verdachte verlengd mocht worden met negentig da gen. De man is eind februari aangehou den. Volgens de woordvoerder van het OM wordt de man ver dacht van 'forse seksuele delic ten'. Vooralsnog gaat het om sek sueel misbruik van twee minder jarige kinderen. Dorpsbewoners sluiten niet uit dat de man ook an dere minderjarige kinderen heeft misbruikt. Het onderzoek duurt nog voort. Het is nog niet bekend wanneer de man voor de rechtbank moet komen. Dat kan nog wel ruim een half jaar duren omdat het OM nog veel zedenzaken 'heeft lig gen'. Afhankelijk van de ernst van het misdrijf en de persoonlijke omstandigheden wordt bepaald of hij in voorarrest blijft of dat hij op enig moment geschorst wordt zodat hij in vrijheid zijn proces kan afwachten. Al 30 jaar een begrip in Middelburg en omgeving en niet meer weg te denken! In 1983 hebben de ouders van Daniel van Berkum de winkel op de Nieuwe Burg geopend. Sindsdien zet Daniel, inmiddels eigenaar van de zaak, zich elk seizoen weer in om de collectie af te stemmen op de nieuwste trends. Het voorjaar staat weer voor de deur, zo ook de nieuwe, kleurrijke collec tie. Een collectie die het team van De Blauwe Winkel weer met zorg heeft samengesteld! Met een uitgebreide dames-, heren- en jeanscollectie is het in De Blauwe Winkel op de Nieuwe Burg al volop lente!! Draagbaarheid en kwaliteit staat bij De Blauwe Winkel hoog in het vaandel, net als een gezellige sfeer en omgeving. Daniel en Wilma van Blerkum nodigen u van harte uit om een kijkje te komen nemen in de opgefriste winkel en de geheel nieuwe collectie. Alle klanten kunnen het jubileum meevieren, want zij krijgen elk 3e artikel voor de *helft van de prijs. Nieuwe Burg 27 Middelburg 0118-638478 *korting geldt op het laagst geprijsde artikel. Klanten die op zoek zijn naar uw product of dienst zoeken tegenwoordig eerst online, bijvoorbeeld via Google. Daarom is het van groot belang dat u hier goed vindbaar bent. DTG kan u daar uitstekend bij helpen. Wij zijn namelijk Premier MKB Partner van Google. Maandelijks starten wij meer dan 1.000 nieuwe advertentiecampagnes voor ondernemers. Al vanaf 50,- per maand regelen wij alles voor u en zorgen we ervoor dat u goed gevonden wordt op Google. Meer weten? Kijk op dtg.nl/SEA-Services Coogle PREMIER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23