Weer grote controle in Vlissingen Deze zomer beperkte controle op alcohol ml TEGENPRESTATIE WWB Krulbol Federatie houdt reünie in IJzendijke Drugsgeld terug 4 r Euregiotuinen kQ 20 WALCHEREN ZATER VLISSINGEN - Bij een grote controle op en rond het Baskensburgplein in Vlissingen zijn donderdag tussen 14.00 en 20.00 uur 29 bekeuringen uitgeschreven. Ook zijn achterstalli ge schulden geïnd en auto's in be slag genomen. Het was de zevende keer in enke le jaren dat in Vlissingen een gro te controle werd gehouden door het zogenoemde interventieteam. Diverse instanties doen mee: ge meente, politie, douane, Belasting dienst, Orionis, UWV, SVB, In spectie Sociale Zaken en Werkge legenheid en het OM. Tijdens de actie donderdag wer den ruim ïo.ooo auto's gescand. Daarvan werden 237 auto's door motorrijders van de politie naar het Baskensburgplein gestuurd, waar ze uitgebreid werden gecon troleerd. Bij 103 voertuigen was iets justitieel, strafrechtelijk of fis caal niet in orde. De bekeuringen werden gegeven wegens te veel geluid, gladde ban den en het niet kunnen tonen van het rijbewijs. De politie heeft in een auto softdrugs, munitie en namaak-merkkleding gevonden. Daarbij zijn twee verdachten aan gehouden. De Belastingdienst in de 6.500 euro aan achterstallige belastingschulden. Op 49 voertui gen werd door de dienst beslag ge legd, waarvan er vijf werden weg gesleept omdat de belasting schuld niet direct kon worden be taald. Orionis gaat voor 18 men sen onderzoeken of zij recht heb ben op de uitkering die ze krij gen. De gemeente heeft voor ruim 1.000 euro aan openstaande boetes geïnd. Van negen arbeids migranten wordt de woon-, werk- en leefsituatie onderzocht. IJZENDIJKE - De krulbolsport bevor deren en behouden, zeker nu de sport is uitgeroepen tot Nationaal Erfgoed. Met dat doel voor ogen hebben de krulbolverenigingen van Aardenburg, IJzendijke, Oost burg en Sas van Gent zich vere nigd in de Nederlandse Krulbol Federatie (NKF). Vrijdag passeer de de oprichtingsakte. Andere verenigingen wachten nog even af. Om hen 'over te ha len', houdt de NKF vrijdag 26 juli vanaf 20.00 uur tijdens het Mau- ritstoernooi in IJzendijke een gro te reünie. Aanmelden via het e-mailadres: krulbollen@live.nl. Wie werkt voor zijn Het kantoor van Orionis Walcheren aan de Oostsouburgseweg in Vlissingen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Een 70-jarige Aar denburger moet het geld dat hij met zijn drugsactiviteiten heeft verdiend, in de staatskas storten. De rechtbank in Middelburg heeft het te betalen bedrag is vast gesteld op 23.193 euro. Nieuw Middelburg Middelburg KIJKDAG 29 MAART Op vrijdag 29 maart a.s. van 14:30 uur tot 16:00 uur kunt u diverse woningen in Nieuw Middelburg vrijblijvend bezich tigen. U kunt zich melden aan de Koningin julianastraat 23 te Middelburg en van daaruit de andere woningen bekijken. Voor meer informatie tont u kijken op M2MakelaarsmiofJeStek.nl Prijzen vanaf I 16.100,- k.k. MIDDELBURG - In de gemeenten Middelburg, Veere, Goes en Schou- wen-Duiveland wordt komende zo mer toch gecontroleerd of jonge ren de regels naleven die gelden voor het drinken van alcohol. Volgens burgemeester Harald Bergmann van Middelburg is het de bedoeling dat medewerkers van de Voedsel- en Warenautori teit samen met medewerkers van de gemeenten die controles uit voeren. Ze zijn vooral bedoeld om de gemeentelijke medewerkers er varing op te laten doen, aldus de burgemeester. Maar als tijdens de controles gezien wordt dat verko pers en/of kopers van alcohol de regels overtreden, dan wordt er wel actie ondernomen. Het aanbod voor de controle komt van de Voedsel- en Waren autoriteit, aldus Bergmann. De Zeeuwse gemeenten hebben mo menteel geen ambtenaren die be voegd zijn om te controleren of jongeren drank kopen en drinken. Het kan nog wel een half jaar du ren voor die speciale ambtenaren zijn opgeleid. Vanaf januari dit jaar is de wet op de verkoop van alcohol aan jongeren aange scherpt. Tegelijkertijd is de contro le op de naleving overgegaan van het Rijk naar de gemeenten. OOSTBURG - Het gebouw en de grond van het voormalige Euregio- tuinencomplex bij Oostburg is te koop. De Rabobank had grond en gebouw aangeboden aan de ge meente Sluis, maar de raad ziet niets in aankoop ervan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22