prikkelt de fantasie 'Bijdrage voor Waterdunen lost parkeerproblemen op' ANBO Wij zien €12,50. 22 ZEEUWS-VLAANDEREN U graag! Al 112,5 jaar. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl AN BO jubileert en u profiteert! Word lid voor slechts Word nu ANBO-jubileumlid voor slechts €12,50 en kies uw cadeau! Ca naar www.anbo.nl/kortingjubileum of bel (0348) 46 66 66. Dé belangenorganisatie voor senioren kerken"st Van de Schotse regen in door René Hoonhorst door Martijn de Koning OOSTBURG - Een prima deal, vinden de in Sluis 'regerende' partijen. De gemeente Sluis betaalt 1,4 miljoen euro aan de provincie en krijgt daar twee volledig ingerichte par keerplaatsen voor terug, bij Water dunen. Oppositiepartijen vinden het te veel geld en zien het als steun voor een natuur- en recrea tieplan waar ze tegen zijn. De deal ging door. De meerder heid in de Sluise gemeenteraad stemde donderdagavond voor. De 1,4 miljoen euro zit grotendeels in grond die aan provincie en water schap wordt overgedragen. Kust- versterking en Waterdunen wor den zo mogelijk gemaakt. Provin cie en waterschap leggen in ruil twee parkeerplaatsen aan: één aan de Nieuwesluisweg oostelijk van Waterdunen, en één vlakbij het naaktstrand, ten westen van het gebied. „Die parkings zijn niet in eerste instantie voor Waterdunen- bezoekers, maar voor strandbezoe- kers", benadrukte wethouder Con nie Almekinders nog eens. En dus zit Sluis voor een dubbeltje op de eerste rang, concludeerden de coa litiepartijen. 'Voor relatief weinig geld wordt een al jaren spelend probleem, een tekort aan parkeer plaatsen, opgelost'. Dat is wel erg simpel, vonden op positiepartijen Nieuw Gemeente belang, Helder Zeeuws en Lijst Ba- bijn. „We betalen hierdoor wel de gelijk mee aan Waterdunen", oor deelde Adri Rosendaal (Nieuw Ge meentebelang). „En dan nog: vol gens mij hadden de onderhande lingen met de provincie een stuk scherper gekund." Over een bijdrage van een half miljoen euro aan de provincie voor explosievenonderzoek in Wa terdunen deed de coalitie even min moeilijk. Sluis dient immers slechts als doorgeefluik: de ge meente krijgt voor het onderzoek van het Rijk 2.000 euro per te bou wen recreatiewoning. Recreatiebe- drijf Molecaten bouwt volgens de planning 400 huizen in Waterdu nen. Dat levert Sluis acht ton op, dus drie ton winst. Mocht Moleca ten niet bouwen en het Rijk dus niet uitkeren, dan betaalt Sluis ook niet aan de provincie. KLOOSTERZANDE - De Martinus- kerk in Kloosterzande kan worden gebruikt voor boeken- en bloemen markten, toneelvoorstellingen, mo deshows, concerten, disco's en als uitvalsbasis voor wandel- en fiets tochten. Ruim dertig kerkgangers en ande re betrokkenen spuiden vrijdag ideeën over het toekomstige ge bruik van de Martinuskerk aan Groenendijk in Kloosterzande. Door vrijuit te associëren en zich in eerste instantie niet te laten hinderen door praktische bezwa ren kwamen zij op een heleboel gebruiks- en besparingsmögelijk- heden. De ideeën waren vooral ge richt op alternatief gebruik van de kerk en mogelijkheden voor energiebesparing. Om inkomsten te genereren, kan het gebouw zelfs als gemeen schapscentrum fungeren om men sen nog meer bij de kerk te betrek ken. Voor dat doel kunnen work shops worden gegeven: van kerst stallen maken tot leren preken. Ook kan het kerkbestuur geld ver dienen door mensen de toren te laten beklimmen en door rondlei dingen te geven in de kerk. De Martinuskerk dateert uit de ne gentiende eeuw en is een rijksmo nument. De monumentenstatus laat niet toe dat er zonnepanelen op het dak worden gelegd. Op het par- keerplein kunnen wel panelen ko men. Ook het aanbrengen van een scherm of verwarming van een aantal banken kan energie be sparen. Iemand dacht zelfs aan een apart glazen gebouwtje in de kerk voor de vieringen. Komende maandag kunnen Huls ter parochianen vanaf 20.00 uur in de aula van het Reynaertcolle- ge, Gildenstraat, horen welke toe komst een gebouwencommissie ziet voor de diverse katholieke ker ken in het oosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 116