Opheffen Autricheweg en Axelstraat mag nu al Overleg herstel kerkhof Hond krijgt chemotablet die voor mens is bedoeld 20 ZEEUWS-VLAANDEREN FARO GREENPARK 9 door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand geven artsen, specialisten, assistentes én baas jes wekelijks een kijkje in de wereld van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaande- ren. In deze aflevering: een hond die meedoet aan een testbehandeling. Zelfs isolatie in Uit het exploot dd. 21-03-2013 van ge rechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de stichting Stichting Clavis, gevestigd en kantoorhoudend te Terneuzen, aan Sonja Gertrud Haase en Wilhelm Schauff, beiden thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het vonnis dd. 06-03-2013 gewezen door de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Kanton en Zittingsplaats Terneuzen, in de zaak van requirante als eiseres en gerequireerden als gedaagden en waarbij deze laatsten zijn veroordeeld tot betaling van een geldsom. Van dit exploot kan belanghebbende af schrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Adri Klinkenberg WESTDORPE/DEN HAAG - De Raad van State vindt het geen punt dat de gemeente Terneuzen alvast de len van de Autricheweg en de Axelsestraat in Westdorpe aan de openbaarheid heeft onttrokken. Hoewel het glastuinbouwgebied Kanaalzone nog verder moet wor den ontwikkeld, is de gemeente niet te vroeg met opheffen van de wegen, zegt de hoogste bestuurs- rechtbank. De wegen blijven voor lopig gewoon toegankelijk voor ie dereen, maar op papier is de open baarheid definitief opgeheven. Havenschap Zeeland Seaports had de gemeente Terneuzen hier om gevraagd om de handen vrij te hebben bij de verkoop van de kavels aan glastuinders. Zeeland Seaports meent dat de kavels be ter verkoopbaar zijn als zwart op wit staat dat de wegen verdwij nen. Terneuzen vindt het ook een voordeel dat geen tijdrovende pro cedure meer hoeft te worden ge voerd als het gebied verkaveld gaat worden. Bewoners van de Au tricheweg stapten naar de Raad van State tegen het onttrekkings- besluit. Ze zijn bang dat een nieuw aan te leggen kavelpad een sluiproute wordt. Pieter de Keuninck geeft uitleg over het interieur van één van de woningen, foto's Peter Nicolai Ellie en Peter Vaes uit Goes zagen in een 'trial' de allerlaatste mogelijkheid om het leven van hun hond Frodi te redden. SLUIS - De toekomst van het Sint Janskerkhof in Sluis blijft nog even onduidelijk. De gemeenteraad zou donderdag een voorstel van het college van B en W behandelen om 200.000 eu ro uit te trekken voor een opknap beurt, maar de raad besloot het onderwerp door te schuiven op initiatief van Chris van de Vijver (Nieuw Gemeentebelang). Het verbaasde haar dat de werkgroep Sint Janskerkhof, die al jarenlang ijvert voor restauratie, niet in de planvorming betrokken is. B en W moeten van de raad eerst in overleg met de werkgroep. Het Sint Janskerkhof wordt gevormd door de resten van de Sint lans- kerk, die in 1811 afbrandde. De (nu onder het maaiveld liggende) vloer, met daarin een aantal oude grafstenen, is nog te zien. Peter en Ellie Vaes uit Goes waren vorige zomer ten einde raad. Hun Noorse buhund Frodi was verlost van een tumor zo groot als een grapefruit, maar er bleek veel meer aan de hand. Het wemelde namelijk kankerbob beltjes in zijn lijf. „Frodi was niet meer te opereren. Het had geen week langer meer moeten duren of deze hond was dood gegaan", vertelt dierenarts Johan de Vos. „Daarom heb ik een zogenoemde klinische 'trial' voorgesteld aan de familie Vaes. Een 'trial' is een on cologische testbehandeling van nieuwe medicijnen of nieuwe combinaties van bestaande medi cijnen. Die worden, meestal op Europees niveau of wereldwijd, geïnitieerd door de farmaceu tische industrie." De 'trials' zijn gratis. En dat is maar goed ook. In het geval van Frodi kost een behandeling van een klein jaar met twee medicij nen, waaronder een chemotablet die eigenlijk is bedoeld voor men sen, ruim zesduizend euro. „Die had ik anders ook gewoon be taald. Frodi is elf, hij kan zeker vijftien jaar worden. Dan vind ik dit het zeker nog waard. Hij is al bij ons sinds hij een pup was, hij hoort bij ons gezin. Ik snap best dat een dier op een gegeven mo ment van ouderdom sterft, maar aan zo'n ziekte geef ik liever niet toe", vertelt Peter Vaes. Tot nu toe reageert Frodi prima op de behandeling. Dat zijn been merg iets minder functioneert, was ingecalculeerd als een overko melijke bijwerking. Eens in de drie weken komt Frodi op contro le. De Vos: „Een 'trial' vergt heel veel administratieve handelingen. Alles moet tot in detail worden doorgegeven. Er zijn overigens twee soorten trials. Bij een 'open label-trial' weet de behandelend arts precies welke medicijnen er worden gebruikt. Maar je hebt ook 'placebo gecontroleerde trials'. In zo'n trial weet de arts niet of hij een placebo (een nep- pil) of een echt medicijn geeft. Dat is om achteraf te kunnen be oordelen of het echte medicijn het gewenste effect heeft." Aan laatstgenoemde testbehande lingen doet Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen niet mee. „Onze filosofie is dat je zo over tuigd moet zijn van het nut van een trial, dat je ook jouw eigen hond zo'n behandeling zou laten ondergaan. Je moet dus echt ver trouwen op een goed resultaat" De 25 extreem duurzame woningen op camping Faro Greenpark ogen op het eerste gezicht heel gewoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 114