ZEEUWS-VLAANDEREN Blind zes liter water Paul P I M Gebouw en omliggende grond van complex bij Oostburg gaan nu mogelijk naar speculant. almanak www.pzc.nl/foto zeeland KOOPZONDAG ledereen wil het boek van Van Kooten hebben 'SCHADE' RUIM 1 MILJOEN 24 maart 12.00 uur -17.00 uur Dames Heren BrunelloCucinelli-Etro-Twin-Set-MarcCain PauleKa-AmbreBabzoe-Fay-Coast+Weber+ Aha us-Repeat-ArmaniCollezioni-Paige cambio-Caruso-Canali-Corneliani PaulSmith-RalphLauren-Waterville-PRPS Fay-Incotex-Orlebar Brown-Hydrogen Stonelsland-ArtuNapoli-Boglioli JacobCohën-7ForAIIMankind-Tod's-Hogan Santoni Jan Gielenplein 6 Oudenbosch www.paulpim.nl Euregiotuinen schieten Sluis laat door Martijn de Koning OOSTBURG - Het gebouw op het voormalige Euregiotuinencom- plex bij Oostburg wordt te koop aangeboden aan projectorttwik kelaars, net als acht hectare grond eromheen. De Rabobank had grond en gebouw aangeboden aan de gemeente Sluis, maar de ge meenteraad ziet niets in aankoop ervan. Grond en gebouw zijn eigendom van de failliete stichting Euregio- tuinen. De voornaamste schuld eiser, de Rabobank, wil ze verko pen en bood ze aan bij de gemeen te Sluis voor 550.000 euro. Dat be drag zou bovenop de 750.000 eu ro komen die Sluis toch al moet betalen, omdat de gemeente jaren geleden een garantstelling ver leende voor dat bedrag. B en W zagen wel wat in dat aan bod. Daarmee zou immers de re gie over wat er met het terrein ge beurt, in handen van de gemeen te blijven. „Beter 1,3 miljoen beta len en iets in handen hebben, dan 750.000 euro uitgeven en niets hebben", gaf wethouder Peter Ploegaert aan. Daar kan de Sluise raad zich niet in vinden, bleek donderdag tij dens een raadsvergadering. De meeste fracties vinden de aan koop een te groot risico. Ze verwe ten het college dat het geen plan nen heeft met de grond. Wethou der Peter Ploegaert kon ook geen concrete geïnteresseerden noe men die iets op het terrein willen beginnen, al gaf hij aan dat men sen zich gemeld hadden die er een discotheek willen bouwen, een overslagbedrijf voor groente en fruit en een zorgboerderij. „Dat is niet concreet", vond Adri Rosendaal (Nieuw Gemeentebe lang). „U wilt dit dus alleen maar kopen zodat een ander het niet koopt. Een zwaktebod." Ook andere raadsleden vonden de 'toekomstplannen' te vaag. Dat de gemeente de regie uit handen geeft, werd betwist. „Als iemand daar iets wil beginnen, is bijna al tijd een bestemmingsplanwijzi ging nodig", gaf Rosendaal aan. „En dan kunnen we als raad nog steeds besluiten dat wel of niet toe te staan." Alleen Albert de Bruijn (D66) zag brood in het voorstel van het colle ge. „Laten we die grond kopen en dan volledig inzetten op de komst van een discotheek op die loca tie", stelde hij voor. De Bruijn kreeg geen steun. De Rabobank gaat nu verder zoe ken naar geïnteresseerde kopers voor het terrein. Het Euregiotuinencomplex open de in 2003. Het ging al een jaar la ter failliet door sterk tegenvallen de bezoekersaantallen. De Rabobank verleende vervol gens geld voor een doorstart, waarbij de gemeente Sluis voor 750.000 euro garant stond. Van een doorstart kwam het niet, óók niet in de vorm van woning bouw. Daarop eiste de bank het bedrag van de garantstelling op. De gemeentelijke grond in het complex werd omgeboekt naar landbouwgrond. Dat leverde nog eens 285.000 euro verlies op. Een benadeelde ontwikkelaar eist ook nog tonnen van Sluis. ZATERDAG 23 maart 2013 Tip? redactie@pzc.nl C-j T£*Y\ TY1 HULST - Op het schoolplein van de Hulster basisschool WC11 111CL Nobelhorst lijkt het Trees (10) uit groep 7 een heel eind: zes kilometer lopen met zes liter water op haar rug. Maar met de muziek van haar mp3-spelertje 'moet het lukken'. Meester Bert Everaard wist al dat de 75 leerlingen van groep 7 en 8 doorzetters zijn. De kinderen liepen zich al het vuur uit de sloffen om 1612,68 euro aan sponsorgeld op te halen. Ook 27 scholieren van de IJzendijkse Schut- tershoek liepen 'met veel plezief zes kilometer met een rugzak water om te ervaren wat kinderen in arme landen vaak dagelijks moeten doen. Zij zamelden 630 euro in, ook voor waterputten in Afghanistan, foto Mark Neelemans De werknemer van het notariskan toor in Terneuzen was een aantal weken uit de roulatie. Een euvel aan zijn oog belette hem te werken. Hij ziet continu zwarte bolletjes passe ren, terwijl die er helemaal niet zijn. Die hinder ondervindt hij nog steeds, maar toch probeerde hij het deze week weer op de werkvloer. Zo nam hij ook weer deel aan het ta felvoetbalspel, waarin hij en een aantal collega's elkaar ter ontspan ning bestrijden. Hij scoorde het ene na het andere doelpunt. Dat kwam hem op een reprimande te staan, „jij mankeert helemaal niets aan je ogen. En de afgelopen weken had je best kunnen werken. Je kunt toch ook blind typen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111