Krant zet beelden over Franciscus op zwart SERVICE 31 Mechielsen agenda |f|o nnikenwerk geopend van 11.00 uur tot 16.00 uur ZATERDAG 23 MAART 2013 Kampeercentrum Grote campingshop Gasvulstation Werkplaats Gildeweg 35, Vlissingen - T 0118-44 01 00 - E info@kampeercentrummechielsen.nl www.kampeercentrummechielsen.eu onbeweeglijk Kindervoorstelling (2+) Thomas de stoomlocomotief Thomas en de schat', De Mythe, 14.00 en 16.00 uur Backfire Length of Time Defy the Crown, 't Beest, 20.30 uur Krabbendijke Katinka Poldernan en Kabaret In Quar tet in 'Lammerentoer de Luxe' van de Ko ningstheateracademie, De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Optreden East Of The Sun, De Drvkkery, 15.30 uur Bach-orgelconcert Bram Beekman, Oostkerk, 16.30 uur Toneelvoorstelling 'In wankel even wicht', Middelburgs Theater, Minitheater, 20.30 uur Herrek in de Spot: Verhalen van een zendelingsgezin met interview door Broe der Dieleman, De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Theaterconcert Folk Survival Club, De Wegwijzer, 20.30 uur ZONDAG 24 MAART Ellewoutsdijk Optreden The Juke Joints, Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Winterconcert Advendo-EMM, Grote of Maria Magdalenakerk, 12.00 uur Passieconcert door Herenkoor Sint-Ce- cilia en het Zeeuws Jongenskoor, RK H. Maria Magdalenakerk, 15.30 uur Middelburg Van Swieten Society 'Stabat Mater', Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur Huiskamerconcert Josienne Clarke en Ben Walker, Eigenhaardstraat 29, 16.00 uur The Mardi Gras Jazzband, Hotel Arneville, 16.00 uur MeclassicA, Metallica-tributeband, 't Schuttershof, 17.00 uur Vlissingen Optreden Crapshoot, Panta Rhei, 17.00 uur Cabaret Max van der Burg 'Schlemiel', Arsenaaltheater, 20.15 uur Wemeldinge Lenteconcert Muziekvereniging OKK, Dorpshuis De Wemel, 14.30 uur. noemd, terwijl de protestanten de naam Stille Week hanteren. Over deze begrippen uitleg op het web- log Monnikenwerk. Dat bevat ook een overzicht van de vieringen die in de Stille Week in Zeeland wor den gehouden. Verder een column over de inaugu ratie van Jorge Mario Bergoglio. Hoe komt het dat deze paus zo veel enthousiasme oproept? Intus sen is het de vraag hoe lang de eu forie zal aanhouden. In Nederland ontstond vorig jaar ook zo'n sfeer na het sluiten van het Lenteakkoord in Den Haag. Die maakte al snel weer plaats voor een ijzig politiek klimaat. In de seculiere westerse wereld zal ook Franciscus langs de maatlat worden gelegd van ethische the ma's als homoseksualiteit en abor tus provocatus. Intussen zette Franciscus wel ar moedebestrijding en sociale recht vaardigheid op de wereldagenda en daar blijven ze wel even op staan. De inauguratie van de paus leidde ook tot opschudding in bevinde lijk protestantse kring. Dat kwam doordat het Reformatorisch Dag blad de plechtigheid via de eigen website doorgaf. Dat leidde tot pro test bij de achterban, waarna het beeld schielijk op zwart ging. Ver volgens kwamen er excuses rich ting achterban met de toevoeging dat de mis nog steeds afgoderij is. Een vijftal predikanten, waaron der M. Krijgsman van de Gerefor meerde Gemeente in Arnemuiden deed er woensdag nog wat schep pen bovenop met verwijzingen naar de Tachtigjarige Oorlog. Op monnikenwerk aandacht voor dit incident. In de rubriek kerknieuws ook het bericht dat er een aanvulling komt op het Liedboek voor de kerken, dat op 25 mei in*Monnickendam wordt gepresenteerd. Dat boek is gemaakt door een grote groep des kundigen. Het huidige Liedboek, in 1973 in Middelburg ten doop ge houden, kan beschouwd worden als een hoogtepunt van de kerkmu ziek. Dat nam niet weg dat veel mensen liederen misten, die mu- ziektechnisch gezien minder zijn, maar wel het hart raken van gelovi gen. Dat zal ook in het nieuwe boek het geval zijn. Zodoende komt het Evangelisch Werkverband met een aanvulling op het boek. De organisatie spreekt waardering uit voor het nieuwe Liedboek maar constateert dat daarin te weinig recht wordt gedaan aan liederen die immens populair zij onder 'gewone kerk gangers en zeker een groot deel van de jongere generaties'. www.pzc.nl/monnikenwerk Meer agendanieuws vindt u op onze website. OP PAD ZATERDAG 23 MAART Bruinisse Winterfeest met DJ Ronnie e.a., 't Durps'uus, 20.00 uur Verkoping Stichting De Schutse, Kerkzaal Schoolstraat 13, 9.30-15.00 uur Burgh-Haamstede Palmpasenmarkt, OLV op Zeekerk, 10.00-16.00 uur Ellewoutsdijk Open middag vanwege de tentoonstel ling 'Delfstof' met werk van Peter Rosier, 't Kerkje van Ellesdiek, 13.30-16.00 uur Goes Open studio Ineke Otte (ook zo.) 's-Heer Elsdorpweg 39, 13.00-17.00 uur Meliskerke Auteur Hans Werkman leest voor uit en signeert 'Een dagje naar huis', Boekhandel De Boekenmolen, 14-16 uur Oosterland Attractiedag Jumpzz, Wilgenstraat 6, 10.00-16.00 uur Vlissingen Swop till you drop: kledingruil en vinta ge kledingveiling voor fashionvictims, De Piek, 20.30 uur Zierikzee Discoavond, Sportcentrum Onderdak, 19-21 uur ZONDAG 24 MAART Zierikzee Gratis toegang op vertoon Boeken weekgeschenk. Om 15.00 uur optreden Jopie en Jan Minnaard, Stadhuismuseum, 13.00-17.00 uur. Presentatie 'De akker van de ziel' door beeldhouwer Dennis Coenraad, Gasthuiskerk, 14.30 uur PODIUM ZATERDAG 23 MAART •Baarland Concert Mannenkoor 'Lezzom', Maartenskerk, 20.00 uur Goes Aan Pasen gaat de vas ten- of veertigdagen tijd vooraf. De laatste week van deze perio de wordt in de katho lieke wereld Goede Week ge door Willem Staat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 109