66 Nico Dijkshoorn neemt de 24 ZEELAND DAGBOEK De Boekenweek is voor Anne de Jager van Boekhandel De Vries in Zierikzee traditioneel een van de drukste periodes van het jaar. Zij hield de afgelopen dagen een dagboek bij voor deze krant. Vrijdag 15 maart Zaterdag tijd om te signeren, ledereen stelt zich voor, hij stelt enkele vragen en begint te schrijven en te tekenen Zondag Iedereen wil het boek Als we de computers opstarten, blijft een van de schermen zwart. Het blijkt het ook echt niet meer te doen. Gelukkig is een van onze werknemers erg thuis in de iet-wereld. Het vergt enige uren, maar rond het middaguur zit er weer leven in. De zen ding boeken die binnenkomt, kunnen we nu toch op de gecrashte computer invoeren. Morgen begint de Boekenweek echt. Jarenlang was dat op woensdag. Nu de eerste dag dit jaar op zater dag valt, is dat voor veel klanten en voor ons wen nen. Radio, televisie en social media berichten vol op over de komende Boekenweek. De 'warming-up' is er duidelijk. Natuurlijk kan vandaag ook een boek worden gekocht. We reserveren dan een boeken weekgeschenkje. Verder toch een rustige dag, met veel sneeuwbuien of anders regen. Dit nodigt niet echt uit om naar bui ten te gaan. Aan het eind van de middag maak ik met onze honden een ronde in de polder. Het is echt guur. 's Avonds breng ik mijn vriend plus wat dorpsgenoten naar een whiskyproeverij. Een moet er natuurlijk de BOB zijn, dus zal ik ze in de loop van de avond ophalen. Daarna kranten gelezen. In de NRC een narrig stukje van Arjen Fortuin over De verrekijker, het boekenweekgeschenk van Kees van Kooten. Ik heb ervan genoten. Vanmorgen vroeg is Ruud, mijn vriend en mede-ei genaar van de boekhandel, al op tijd vertrokken naar Zierikzee. De zaterdagen zijn anders dan een al le andere dagen. Op zaterdag zijn de 'zaterdagmei- den' vertegenwoordigd met twee vaste krachten. Geeft de dag ook een ander tintje. Na de honden te hebben uitgelaten, geef ik ze eten, maak ik onze bo terhammen klaar en vertrek op de fiets richting Zie rikzee. In de stad aangekomen zie ik al mensen wandelen met de mooie Boekentas. Het personeel is ingefluis terd dat ze deze tas pas mogen meegeven als klan ten meer dan vijftig euro besteden. Het is dus al een goed teken dat ik deze tassen zie. Als ik de boekhan del binnenwandel, is het lekker druk. Meteen aan de slag. Het is een heerlijke zaterdag. Een enkeling moet je teleurstellen omdat een bepaalde titel niet op voorraad is of op. Nico Dijkshoorn is 's middags op bezoek bij ons en twittert onderweg naar Zierikzee de vraag waar hij lekkere mosselen kan eten. We hebben hem maar even laten weten dat dit echt niet het goede seizoen is. Nico is al ruim voor 15.00 uur aanwezig. Hij vindt de boekhandel prachtig en heeft er duidelijk zin in. Achter in de winkel hebben we ruimte voor hem ge maakt. Klanten stromen binnen en hij begint voor te lezen: zijn favoriete verhaal - zo horen we later - over het molletje. Daarna begint het signeren. En hier neemt hij de tijd voor. Iedereen stelt zich voor, hij stelt enkele vragen en begint te schrijven en te te kenen. Klanten zijn superenthousiast en komen Anne de Jager in haar winkel in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema zelfs tot drie keer terug bij de kassa om weer een boek te kopen. Heel ontspannen. Geweldig! Om 19.00 uur weer terug in Zierikzee. De boeken van Nico ophalen en naar De Weverij. De zaal is uit verkocht. Stipt om 20.00 uur begint de voorstelling. Het grote succes van de avond is de manier waarop Nico met het publiek omgaat. En het plezier dat het voorlezen niet alleen de zaal, maar ook hem geeft. Jammer genoeg speelt hij maar twee liedjes, maar wat een stem. Anne de Jager Na afloop neemt hij voor iedereen rustig de tijd om te praten en te tekenen. Om 23.30 uur neemt hij af scheid en vertrekt richting Leiden. Ik breng wat er over is terug naar de boekhandel. Voor mij heeft Ni co het boek Dijkshoorn kijkt kunst gesigneerd met de woorden 'Oh, oh, oh wat een heerlijke dag heb ik ge had. Jullie hebben het goed voor elkaar. Tot snel'. Mooier kan de dag niet worden afgesloten. Een dag om even bij te komen. ZZ, zoals we altijd te gen elkaar zeggen: Zalige Zondag. Ook de honden weten dit. We zijn allebei thuis, alles staat in de laag ste versnelling. Rond 15.00 uur komt de zon erdoor. Ik maak even een rondje langs Mastgat, Bruinisse, jachthaven en langs Sirjansland weer terug. Als ik over de zeedijk rijd, zie ik in het veld vier reeën lo pen. Ze zien mij ook. Eenmaal weer thuis genieten we van een heerlijke whisky en 's avonds lees ik het boek De Vlucht van Jesüs Carrasco uit, een debutant uit Spanje. 'Een gro te Europese ontdekking', volgens de Spaanse krant El Correo. Wat een verhaal: tijdloos, eenvoudig maar prachtig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 106