37 Wat wordt er achter de I Nieuw parkeerverwijssysteem in Goes loopt vertraging op I m I Zoektocht naar explosieven bij dijk 20 BEVELANDEN en THOLEN WATERSTAD COESE SCHANS Drie jaar na de begin van de bouw van waterstad Coese Schans zijn er 37 woningen opgeleverd. NIEUWBOUWPROJECT WATERSTAD GOESE SCHANS Nieuw Middelburg Middelburg Het blij ft nog pionieren in Goese Schans a3 door Rebecca van Kaam GOES - Een grote lege vlakte langs de Houtkade. Een verlaten pad leidt naar Waterstad Goese Schans, het nieuwbouwproject waarvan de bouw drie jaar gele den begon staat er nu ietwat verlo ren bij. Zevenendertig woningen vormen nu een klein wijkje, waar voornamelijk starters wonen. Maar om dit blok huizen heen is het leeg en kaal. Het was en is de bedoeling het havenindustrieg- bied om te vormen tot woonwijk met tweeduizend huizen. Maar wanneer is de vraag, het project ligt al een tijd stil en het plan voor de verdere bouw van de wijk in de ijskast. Het is een jaar geleden dat de eer ste huizen werden opgeleverd, maar Waterstad Goese Schans is nog lang niet af. Ook de 'wijk' zo als deze er nu staat is nog niet vol tooid. Er zijn stoepjes bij voordeu ren die het vrijwel onmogelijk ma ken voor mensen in een rolstoel om naar binnen te komen. De aan weerszijden van parkeerplaatsen voorziene straatjes tussen de hui zen in zijn te smal. 'Je kunt er ei genlijk alleen achteruit terug rij den", aldus een bewoner. En er is geen straatverlichting. Ook de bo men, die prominent in de maquet tes en animaties van de wijk staan, zijn nergens te vinden. Het enige groen, naast het groen in de achtertuinen van de bewoners, is het gras dat op de verlaten vlakte om het blokje woningen groeit. Eigenlijk niemand weet wanneer de bouw van de rest van de wijk doorgaat. Aan een kant van het blokje huizen staat een hek. Eén van de bewoners doet dit een beetje denken aan wonen in een kamp. Op verschillende plaatsen zitten er gaten in de grond. Daar zouden bomen in geplant moeten worden. Maar wanneer die er ko men weet ook niemand. woningen in het deelplan Goese Diep zijn nu gebouwd, drie jaar na aanvang van de bouw. De huizen zijn wel mooi en de meeste bewoners vinden het dan ook goed toeven in de Goese Schans, al is de wijk niet wat het volgens de bouwtekeningen zou moeten zijn. Binnenshuis merk je niet zo dat het blokje zich op een kale vlakte bevindt. Daar voelt het als een gezellige nieuwbouw wijk. Het enige dat de bewoners echt stoort is het ontbreken van de straatverlichting. „Het is hier 's avonds pikkedonker", aldus een bewoner. Niet alle zevenendertig woningen zijn verkocht. Vier woningen zijn tijdelijk verhuurd. Andy Meesters en Justyna Lisek hopen dit week end in hun huurwoning te kun nen trekken. Sinds maandag zijn ze druk aan het klussen. Zij zijn erg blij met hun nieuwe huis en maken zich niet druk om de ont brekende bomen. Maar dat de be woners die de huizen kochten zo als ze op de tekeningen en anima ties stonden ze wel missen, dat be grijpen ze goed. Want die men sen kochten een huis in een wijk die er op papier weliswaar fantas tisch uitzag, maar vooralsnog een utopie blijkt. In 2010 is de bouw van de nieuw bouwwijk begonnen. De oplevering van de eerste wo ningen liep vertraging op doordat er sprake was van verontreinigde grond. Volgens het plan zouden er tussen 2010 en 2025 ongeveer tweedui zend woningen gebouwd worden. Het project omvat naast stadswo- Andy Meesters (24) en Justyna Lisek (29) hopen dit weekend in hun nieu we woning te kunnen trekken, foto Willem Mieras door Luc Oggel ningen ook appartementen, pent houses, kadewoningen en watervil la's. In mei 2011 is door alle partijen die betrokken zijn bij het project besloten de ontwikkeling stil te leggen door het uitblijven van her stel van de woningmarkt. In het Goese Diep mogen nog ruim tachtig woningen komen. GOES - Afgezien van het plukje huizen in het Goese Diep, de eer ste fase van Goese Schans, lijkt niets er nog op dat er een woon wijk in ontwikkeling is, laat staan dat er op korte termijn activitei ten zijn te verwachten. Het verkoopkantoor aan de Hout kade is begin deze maand leeg ge haald en is inmiddels betrokken door WeerWerk, een organisatie voor dagbesteding en arbeidsreha bilitatie. De Goese Schans-vlag gen zijn weg en de verkooppane len zijn ook verdwenen. Bouwbe drijf Peters heeft zijn bouwketen en ander materiaal opgehaald. Wethouder Jo-Annes de Bat vindt dat niet meer dan logisch. „Waar om zou je als bouwbedrijf spullen laten staan als de bouw stilligt? En door het verkoopkantoor te verhuren kunnen we er in elk ge val nog iets aan verdienen." Toch zit er iets aan te komen. Vol gende week donderdag wordt de KRABBENDIJKE - Maandag begint een bedrijf met zoeken naar explo sieven bij de Oosterscheldedijk bij Krabbendijke. Een deel van de dijk moet wor den versterkt. Uit onderzoek is ge bleken dat er op een paar plaatsen langs het traject mogelijk niet ont plofte munitie ligt uit de Tweede Wereldoorlog. Dat kan gevaar op leveren tijdens het werk. Als er iets verdachts gevonden wordt, wordt de Explosieven Op- ruimings Dienst gewaarschuwd. door Luc Oggel i u 90 ld KIJKDAG 29 MAART R Op vrijdag 29 maart as. van 14:30 uur tot I6$0 uur kunt u diverse woningen in Nieuw Middelburg vrijblijvend bezich tigen. U kunt zich melden aan de Koningin juüarastraat 23 te Middefeurg en van daaruit de andere woningen bekijken.Voor meer informatie kunt u kijken op M2Makelaars.ni of j6Stek.nl. Prijzen vanaf I 16.100,- k.k. GOES - Het parkeerrouteinforma- tiesyteem (pris) in Goes komt er zeker niet voor het einde van het jaar. Dat antwoordde wethouder Loes Meeuwisse donderdagavond op vragen van de CDA-fractie. Die zou graag zien dat het systeem vóór het toeristenseizoen gereed is, maar dat lukt dus niet. Het college besloot vorig jaar een parkeerverwijssysteem aan te schaffen, zodat automobilisten kunnen zien op welke parkeerter reinen of in welke parkeergarage er nog plaatsen leeg zijn en hoe veel er nog beschikbaar zijn. Het was de bedoeling dat de aanbeste ding eind vorig jaar zou plaatsvin den en dat het systeem in de loop van dit jaar werd geplaatst. Het CDA wilde weten hoe het er voor staat, want volgens raadslid Ad de Wit zijn sommige gebie den, zoals de Oostwal, vaak over vol, terwijl de parkeergarage op hetzelfde moment maar matig be zet is. Ook zijn er sinds begin dit jaar veel minder parkeerplaatsen in de binnenstad, waardoor het nog lastiger zoeken is. Volgens Meeuwisse is er vertra ging ontstaan door de aanpassing van de parkeerzonering en het plaatsen van de nieuwe parkeer- meters. „We willen binnenkort gaan aanbesteden, maar we heb ben nog wel wat bezettingscijfers nodig. Want ook wij zien dat er behoorlijke verschillen zijn tus sen de parkeerterreinen." Goes gaat uit van twee typen syste men, namelijk drie tot zes ledpa nelen bij de entrees van de stad en traditionele 'vol-vrij'-verwij zingsborden in de stad zelf, in to taal een stuk of honderd. Het CDA deed de suggestie om de ga rage Westwal aan te duiden met de toevoeging 'Centrum' en dat neemt het college ter harte. ÉP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 102