Huisje naast weeshuis dateert uit zelfde tijd Politie ziet vechtpartij als incident ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Croeneveld en De Kraker trekken WD Oliebollenverkoop muziekvereniging De Vurssche houdt lentemarkt The Delta Saints bij Porgy en Bess Wonderlijk gevarieerd! Van Etten auping VRIJDAG 22 MAART 2013 TERNEUZEN/HULST Michiel Groeneveld mag voor de WD in Terneuzen in de aanloop naar de ge meenteraadsverkiezingen de kar trekken. Dat doet hij voor de tweede keer. In Hulst heeft de liberale partij Clen de Kraker aangewezen als lijsttreker. De Kraker is aan zijn tweede periode als wethouder bezig in de ge meente Hulst. HOEK Muziekvereniging ENZK in Hoek houdt zaterdag 23 maart haarjaarlijkse Oliebol len Aktie. Vanaf 8.00 uur staan ze met een kraam bij de molen en verkopen ze aan de deur in Hoek. De mu ziekvereniging hoopt min stens 3000 oliebollen te ver kopen. De opbrengst gaat naar het opleiden van jonge muzikanten. AXEL Woonzorgcentrum De Vurs sche in Axel houdt zaterdag een lentemarkt Van 10.00 tot 16.00 uur staan aan de Rooseveltlaan, binnen en buiten, tal van kramen klaar. Op de markt zijn veel zelfgemaakte artikelen te koop. Voor de kinderen is er een paashaas aanwezig die samen met hen paaseieren zoekt TERNEUZEN De Amerikaanse band The Delta Saints speelde vorig jaar in Paradiso en treedt nu twee keer op in Nederland. Een daarvan is in Porgy en Bess, waar de band zaterdag een nieuwe cd presenteert. Kaarten kosten vijftien euro en zijn te krijgen bij Boek handel van de Sande en aan de kassa. Bij vertoon van een schoolpas entree vijf euro. Aanvang 21.30 uur. AARDENBURG - Harry Leliaert mag het pandje tussen zijn meubel zaak en het Burgerweeshuis niet afbreken. Het huisje zit vast aan het weeshuis. „De balken op de zolders van beide gebouwen zijn genummerd en lopen door. Het huisje dateert net als het wees huis uit 1631 en diende waarschijn lijk vroeger als woning van de huismeester", zegt Leliaert. Aan de achterkant is ook nog te zien dat weeshuis en woonhuis vroeger bijelkaar hoorden. Het wa ter van de dakgoten van beide panden wordt in het midden op gevangen in één verzamelbak waarop een soort piratenschip prijkt. „Het lijkt er dus op dat het huis oorspronkelijk is gebouwd door een zeeman", vertelt Leliae rt, die ook uitvond dat het er van af de Weststraat wat onooglijk uit ziende huisje vóór de negentien de eeuw met eenzelfde trapgevel was getooid als die op het wees huis. Omstreeks 1800 is de trapge vel van het woonhuis naar bene den gestort en niet weer opge bouwd. Toen Leliaert zijn meubelwinkel in 1978 kocht, moest hij het huisje er bij kopen. Het diende bij de groothandel die het destijds bezat als kantoor. Leliaert .gebruikte het alleen als opslagruimte. ,Het is door gangetjes en uitbouwen wel verbonden met de meubelzaak, maar het zal vóór de bouw van re sidentie Gwijde van Dampierre worden ontkoppeld. Leliaert: „Ik mag het huis van de gemeente niet slopen vanwege de monu mentale status. Monumentenzorg vindt dat het pand de status van rijksmonument verdiend. Zodra dat officieel is, doe ik het pand over aan de stichting die het wees huis beheert." Leliaert heeft al overeenstem ming bereikt met de stichting en gaat er vanuit dat het woonhuis kan blijven staan. „Het is mooi dat zo'n stukje historie blijft be houden in de Weststraat." De nieuwe residentie op de plek van meubelhandel Leliaert sluit mooi aan op het bestaande appartementencomplex Rederijker, foto's Peter Nicolai door René Hoonhorst KNOKKE - De vechtpartij op het Al fred Verweeplein in Knokke, waar bij twee West-Zeeuws-Vlaamse jon geren afgelopen weekeind gewond raakten, moet wörden gezien als een 'incident'. Er zijn geen aanwij zingen dat Vlaamse jongeren be wust groepjes Nederlanders op zoe ken om hen aan te vallen. Dat zegt commissaris Mare Baert van de politie Damme/Knokke- Heist. Tijdens een nieuwjaars feest werd ook een jonge Zeeuws-Vlaming zonder aanlei ding zwaar mishandeld, maar er is geen sprake van groepen Vla mingen, die in het weekeind op zoek gaan naar Nederlanders, stelt Baert. De commissaris wil geen medede lingen doen over het onderzoek naar de ongeregeldheden van afge lopen weekeind, omdat hij zijn 'beroepsgeheim niet mag schen den'. Hij wil niet kwijt of er aan houdingen zijn gedaan en/of ver volgingen zijn ingesteld, maar meldt wel dat de media 'niet te dramatisch' moeten doen over de vechtpartij in de vroege zaterdag morgen van 16 maart. Verhalen over het in de doofpot stoppen van incidenten over uit- gaansgeweld om het ongeschon den blazoen van familiebadplaats Knokke-Heist geen geweld aan te doen, worden door Baert naar het rijk der fabelen verwezen. Hij laat doorschemeren er van uit te gaan dat het om een vechtpartij tussen twee groepen jongeren ging, die elkaar bewust opzochten. De twee jonge slachtoffers, van wie er één een open kaakbreuk en een zware hersenschudding opliep en de ander een kapot ge bit, stellen echter dat zij zonder re den door een overmacht werden aangevallen. Hun ouders, die niet met hun naam in de krant willen, benadrukken dat hun zonen en hun vrienden geen ruzie zochten. „Eén van hen werd de hele tijd uitgescholden, maar de jongens gingen er niet op in. Met meerde re mannen trappen tegen een jon gen die op de grond zit, is moed willig letsel aanbrengen en zware mishandeling." De ouders benadrukken dat wat er is gebeurd, 'niet zo maar mag passeren'. „Jongeren moeten er op kunnen rekenen veilig uit te kun nen gaan in een badplaats net over de grens. Het is toch te gek voor woorden dat er op een plein met druk bezochte uitgaansgele genheden niemand ingrijpt als er zonder aanleiding op jonge jon gens wordt ingeschopt en -gesla gen. Dat is niet anders te zien als zinloos geweld tegen minderjari ge jongeren." Tapijt - Laminaat - Novilon - Marmoleum Gordijnen - Matrassen Binnenzonwering Bodems - Bedlinnen - Dekbedden Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 3141 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81