ZEEUWS-VLAANDEREN PLflMECO* Beste Call Gall Alleen maar X-factors op FoXart Hulst almanak Tip? redactie@pzc.nl Verstopping Oostappen Groep verder met slechts klein deel werknemers vakantiepark Braakman en zwembad Scheldorado. zeeland Nieuwe presentatie van mode en streekdracht sport Wüst heeft haar eerste gouden medaille binnen www.pzc.nl/dopinc Vj II Dopingcontroles in Zeeland www.pzewonen.nl Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! VRIJDAG 22 maart 2013 -%* PLAFONDS www.plameco. nl Tel. 0113 - 27 00 00 hulst - De drankenspeciaalzaak in Hulst mag zich een jaar lang de beste Gall Gall-winkel van Ne derland noemen. De medewer kers van de Hulster vestiging krij gen een reis aangeboden naar Du blin. Daar brengen ze een bezoek aan de verschillende leveranciers. Aan de winkelwedstrijd deden meer dan 550 Gall Gall-winkels mee. Ze werden beoordeeld op verschillende criteria. Braakman op straat Personeel door Harmen van der Werf terneuzen - Slechts een zeer be perkt aantal medewerkers van va kantiepark Braakman bij Hoek en subtropisch zwemparadijs Schei- dorado in Terneuzen is overgeno men door de nieuwe eigenaar, de Oostappen Groep uit het Brabant se Asten. Half februari nam de Oostappen Groep beide failliete ondernemin gen over. Bij Scheldorado werk ten op hoogtijdagen zo'n dertig mensen, voornamelijk parttimers. Het merendeel van hen heeft geen nieuwe aanstelling gekregen na individuele gesprekken met medewerkers van de Oostappen Groep. Scheldorado ging begin januari failliet en het personeel was - met inachtneming van de normale op zegtermijn van zes weken - ont slagen. De Oostappen Groep was dus niet verplicht iemand over te nemen. Hetzelfde geldt voor personeel van vakantiepark Braakman, dat begin december al in een faillisse ment terecht kwam. Het perso neel van de Braakman stond feite lijk 17 januari al op straat, zes we ken na het uitspreken van het fail lissement. Medewerkers zijn na de overna me door de Oostappen Groep uit genodigd voor een individueel ge sprek, vertelt Martijn Oosterling. Hij kreeg daarna te horen dat hij niet opnieuw was aangenomen. Oosterling is daar nuchter onder: „Ik had een leuke job als onder- houdsman. Ik vind het ook hart stikke jammer dat ik niet terug mocht komen, maar het is niet an ders." Volgens Oosterling en ook zijn voormalige collega Marco Knip ping werkten bij vakantiepark Braakman 'een stuk of vijftien mensen', van wie de meesten in vaste dienst. Slechts drie oud-werknemers zijn weer aange nomen, vertellen zij onafhanke lijk van elkaar. Knipping, die bij de Braakman ruim zeven jaar onder meer het groeribeheer regelde, heeft de in druk dat de Oostappen Groep het personeel gewoon niet wilde over nemen. „Het was mij al snel dui delijk dat ze ons te duur vonden", aldus Knipping. De Oostappen Groep, die twaalf recreatieparken bezit, heeft activi teiten als reserveringen in Bra bant geconcentreerd. Een reactie van het bedrijf was gisteren niet te krijgen. Knipping prijst zich ge lukkig elders werk te hebben ge vonden. Hij ziet het positieve van de overname ook wel. „Er wordt tenminste weer geïnvesteerd." hulst - Het Reynaertcollege in Hulst barst van het culturele ta lent. Bleef dat lang onderbelicht, de laatste dertien jaar biedt de school talentvolle leerlingen een podium tijdens FoXart. Ook dit jaar is het weer drie avonden een uitverkochte zaal door geweldige optredens met zang, dans, mu ziek en voordrachten. Van plankenkoorts hebben de leerlingen van het Reynaertcolle ge weinig last. Elk jaar zijn er meer aanmeldingen dan er plaats is op het podium. De lat ligt hoog en de kwaliteit daardoor ook. „We krijgen nog regelmatig kip penvel van een optreden van een leerling", zegt muziekdocent Adri Boogaert trots. Leerlingen staan niet alleen op het podium, maar werken ook achter de schermen ook hard aan bijvoorbeeld licht en geluid om ruim 1400 bezoe kers een onvergetelijke avond te bezorgen. Lyssa Tejero zingt Adele's 'Skyfall' uit de gelijknamige James Bondfilm, foto Camile Scheistraete Elke maandagmorgen delen de kin deren van groep 4 hun weekenderva ringen in een groepsgesprek met hun klasgenootjes. Peter van zes uit Zierikzee is een fanatiek voetballer en daar vertelde hij dan ook vaak vol vuur over. Maar nu was Peter al enige maandagochtenden niet aan het woord geweest. Dat was de juf opgevallen en daar om vroeg ze: „En Peter, hoe was het met het voetballen Vol onbegrip keek hij de juf aan over zo veel onwetendheid en sprak meewarig: „Er wordt niet gevoetbald, want er is winterverstopping." Daar had de juf niet van terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77