Politie ziet vechtpartij Knokke als incident Goedkoper kan écht niet! voor Edukans BEVELANDEN en THOLEN 27 Voor maar hollands nieuwe. Bestel nu: www.hnvoordeel.nl Apple iPhone 4 275 min/SMS/MB ORTING VRIJDAG 22 MAART 2013 ui GOES -Nymke Trouwborst uit Rilland opende gisteren het speciale pro- U-IM. 1 lddl jClliJUl gramma van de lesmarathon op het Ostrea Lyceum in Goes. Leerlingen van die school hadden tot vanmorgen vroeg 24 uur achter elkaar les: eerst de reguliere lessen en daarna onder meer breien, koken, toneel, badminton en buikdansen. De opbrengst van de actie gaat naar Edukans, het doel dat dit jaar op school bij alle acties centraal staat Nymke is voor die organisatié naar een school in Malawi geweest en vertelde donderdagmiddag over haar er varingen. Uiteindelijk wil de school ruim tienduizend euro ophalen tij dens dit schooljaar, foto Willem Mieras Voordeel voor lezers van de PZC door René Hoonhorst KNOKKE - De vechtpartij op het Al fred Verweeplein in Knokke, waar bij twee West-Zeeuws-Vlaamse jon geren afgelopen weekeind gewond raakten, moet worden gezien als een 'incident'. Er zijn geen aanwij zingen dat Vlaamse jongeren be wust groepjes Nederlanders opzoe ken om hen aan te vallen. Dat zegt commissaris Mare Baert van de politie Damme/Knokke- Heist. Tijdens een nieuwjaars feest werd ook een jonge Zeeuws-Vlaming zonder aanlei ding zwaar mishandeld, maar er is geen sprake van groepen Vla mingen, die in het weekeinde op zoek gaan naar Nederlanders, stelt Baert. De commissaris wil geen medede lingen doen over het onderzoek naar de ongeregeldheden van afge lopen weekeinde, omdat hij zijn 'beroepsgeheim niet mag schen den'. Hij wil niet kwijt of er aan houdingen zijn verricht en/of ver volgingen zijn ingesteld, maar meldt wel dat de media 'niet te dramatisch' moeten doen over de vechtpartij in de vroege zaterdag morgen van 16 maart. Verhalen over het in de doofpot stoppen van incidenten over uit- gaansgeweld om het ongeschon den blazoen van familiebadplaats Knokke-Heist geen geweld aan te doen, worden door Baert naar het rijk der fabelen verwezen. Hij laat doorschemeren er van uit te gaan dat het om een vechtpartij tussen twee groepen jongeren ging, die elkaar bewust opzochten. De twee jonge slachtoffers, van wie er één een open kaakbreuk en een zware hersenschudding opliep en de ander een kapot ge bit, stellen echter dat zij zonder re den door een overmacht werden aangevallen. Hun ouders, die niet met hun naam in de krant willen, benadrukken dat hun zonen en hun vrienden geen ruzie zochten. „Eén van hen werd de hele tijd uitgescholden, maar de jongens gingen er niet op in. Met meerde re mannen trappen tegen een jon gen die op de grond zit, is moed willig letsel aanbrengen en zware mishandeling." De ouders benadrukken dat wat er is gebeurd, 'niet zo maar mag passeren'. „longeren moeten er op kunnen rekenen veilig uit te kun nen gaan. Het is toch te gek voor woorden dat er op een plein met druk bezochte uitgaansgelegenhe den niemand ingrijpt als er zon der aanleiding op jonge jongens wordt ingeschopt en -geslagen. Dat is niet anders te zien als zin loos geweld." Korting op Sim Only 275 Gratis aansluitkosten twv Totaal voordeel p/mnd €30.- €10.- €40.- Daarom hollandsnieuwe: Bij hollandsnieuwe heb je altijd één (vast laag) tarief voor bellen, sms'en Internetten. Binnen èn buiten je bundel. Je kan dus nooit meer zomaar bulten je bundel bellen. Bovendien is je bundel drie maanden houdbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71