na turbulente periode SPORT 33 Van Gaal geeft Lens basisplaats tegen Estland Voorwaardelijke schorsing Verbeek Martin neemt trui over van Valverde Oranje onder 17 geeft zege nog weg Tlirner Van Assche 27e in Cottbus Nick van der Lijke levert één plaats in VRIJDAG 22 MAART 2013 ZEIST Trainer Gertjan Verbeek van AZ heeft van de tuchtcom- missie van de KNVB een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd gekregen. Hij wordt zo bestraft voor zijn kritische uitlatingen aan het adres van de aankla ger van de bond. „Van Ver beek mag worden verwacht dat hij wanneer hij het niet eens is met de gang van za ken meer relativeert en niet in dusdanig algemene deni grerende termen vervalt", al dus de tuchtcommissie. PORT AINE-RIALP De Ierse wielrenner Daniel Martin heeft donderdag met een knappe solo de konin- ginnenrit in de Ronde van Catalonië gewonnen. De ren ner van Garmin kwam tij dens de vierde rit na ruim 217 kilometer als eerste bo ven in Port Ainé. Hij nam met zijn ritzege de leider strui over van de Spanjaard Alejandro Valverde, die de koers na een valpartij moest verlaten. U D E N De voetballers van Oranje onder 17 zijn het EK-kwalifi- catietoernooi teleurstellend begonnen. In Uden gaf de ploeg tegen Noord-Ierland een 2-0-voorsprong nog uit handen: 2-2. Feyenoorder Bart Nieuwkoop (Tholen) viel een kwartier voor tijd in. PSV'er Augustine Loof (Koewacht) bleef de hele wedstrijd op de bank. Zater dag is Italië de tegenstander. COTTBUS Een high five van Ireen Wüst en haar coach, Gerard Kemkers. De eerste wereldtitel is binnen voor de Brabantse. Er moeten er nog drie volgen. foto Jerry Lampen/ANP biografie kunnen verschijnen van Wesley Sneijder, wiens carrière voortdurend voert over onvoor spelbare pieken en dalen. In 2010, zijn gouden jaar, lag de voetbalwe reld aan zijn voeten. Als de diri gent met de briljante ingevingen leidde hij Inter naar de kroon van de Champions League en het Ne derlands elftal naar de WK-finale in Zuid- Afrika. Maar daarna kwam een diepe val die niemand had voorzien. De Milanese be stuurders wilden het mes zetten in zijn uiterst lucratieve contract, er ontstond een patstelling en de aanvoerder van Oranje werd ver bannen naar de tribunes. De waar heid had vele gezichten. Was het de machtige club die met een drukmiddel zijn topspeler wilde breken? Was het de verwende voetbalmiljonair die niet wilde in leveren? Of allebei? „Ik verwijt mezelf niets", zegt Sne ijder nu. „Ik wilde weer spelen, daar draaide het voor mij allemaal om. Het is moeilijk om te accepte ren hoe ik in Milaan weg ben ge gaan. Ik heb twee uur met de voor zitter gesproken, maar ik heb niet eèns afscheid kunnen nemen van de spelersgroep. Maar ik ben geen tobber. Ik zie altijd weer licht aan het einde van de tunnel." De gedwongen rust heeft flinke sporen achtergelaten. De negentig- voudige international miste vier wedstrijden van Oranje. Zijn met torenhoge verwachtingen omring de entree bij Galatasaray verloopt moeizaam._In de acht wedstrijden waarin hij in de basis startte, haal de hij slechts twee keer de negen tigste minuut. En dus laaien de discussies weer op over zijn fysie ke bagage, die in tegenstelling tot zijn onbetwiste arsenaal aan tech niek altijd onder een vergrootglas ligt. Sneijder zucht eens diep. „Daar wordt al elf jaar over gespro ken. En kijk eens wat ik intussen allemaal heb gewonnen. De Champions League, landstitels, be kers. Finale bereikt van WK. Als ik één keer een sprint niet doe, wordt al naar me gewezen. Ik heb een behoorlijke achterstand opge lopen, maar ik ben nu weer voor 95 procent fit." Zijn beste jaren zijn nog niet voor bij, bezweert hij. Galatasaray zit in de kwartfinale van de Cham pions League en volgend jaar wacht een WK in een decor dat al le voetballiefhebbers in vervoe ring brengt, Brazilië. Of hij dan nog in Turkije speelt? Hij kan het zich goed voorstellen. Ergens, zo zegt Sneijder, is hij best trots als honderden voetbalfans zich ver dringen om een glimp op te van gen van het eettafeltje van Wes en Yo". „Als niemand meer naar je vraagt, dan is het einde in zicht." AMSTERDAM - Jeremain Lens be gint vanavond waarschijnlijk als rechtsbuiten met het Nederlands elftal aan de thuiswedstrijd tegen Estland in de WK-kwalificatie. Af gaande op de training van donder dagmiddag in de Arena krijgt de PSV'er de voorkeur boven Ruben Schaken en Dirk Kuijt. De keuze van Louis van Gaal voor Lens is opmerkelijk omdat de spe ler de laatste vier duels van PSV wegens een schorsing miste. Lens ontbrak ook in de voorselectie. Hij werd uiteindelijk toch opgeno men in het definitieve keurkorps van de bondscoach omdat cen trumspits Klaas-Jan Huntelaar af haakte met een knieblessure. Van Gaal deed geen moeite om zijn beoogde tien veldspelers te verbergen. Hij moet alleen nog wel even afwachten of Arjen Rob ben inzetbaar is. Tijdens de sterkbezette we reldbekerwedstrijd van Cott bus kwam turner Anthony van Assche er donderdag niet aan te pas. De Sassenaar werd in de kwalificaties van het onderdeel ringen 27e. Zijn score was 13,150. Yuri van Gelder deed het met 15,675 beter. Hij plaatste zich als tweede voor de fina le van zaterdag. MIDDELBURG Nick van der Lijke heeft don derdag een plaats moeten in leveren in het algemeen klassement van de Ronde van Normandië. De wielren ner uit Middelburg eindigde in de derde etappe als 25e, op 47 seconden van winnaar Alexandre Blain uit Frank rijk. Hij staat nu dertiende, op 47 seconden van Blain, die de gele trui pakte. Marco Minnaard uit Wemel- dinge werd 51e op 56 secon den. Hij staat 55e in het klas sement, op 7.24 minuten van de leider.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63