Sloeproeiers Bruinisse starten seizoen op het Veerse Meer 44 Hafabra is absoluut niet oubollig. Kijk alleen maar eens naar het aantal jeugdleden." SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Hafabra staat voor harmonie, fanfare, brassband. Radioprogramma Muziekeiland poetst het imago op. Eerste autopuzzelrit van het seizoen Motoren van jachten gestolen Ali B. en Mega Mindy op 30 april The Delta Saints in Porgy Bess VRIJDAG 22 MAART 2013 Hafabra hard nodig door Ali Pankow zierikzee - Sommige mensen heb ben het smalend over 'toeter en blaas' als ze 'hafabra' bedoelen. „Ik weet het: traditionele muziek verenigingen worden vaak oubol lig gevonden, maar dat is lang niet altijd terecht. Kijk alleen maar eens naar het grote aantal jeugdleden bij diverse korpsen", zegt Anthon de Bruyn (77), initia tor en presentator van Muziekei land, een wekelijks programma bij Radio Schouwen-Duiveland. „Elke zondagavond tussen 18.00 en 19.00 uur is er een uitzending. De ene week een verse aflevering, de andere week de herhaling", ver telt De Bruyn. Hij weet zich tech nisch gesteund door André van der Voort Van der Klei. Bij het ma ken van het programma leveren Jolanda den Boer, Kris van der Werve en Marieke Bos een belang rijke bijdrage. Het zijn drie en thousiaste vrouwen, die evenals De Bruyn actief lid zijn van brass band Apollo in Brouwershaven. „Wij willen in Muziekeiland laten horen hoe breed en eigentijds het repertoire van hafabra kan zijn. De orkesten spelen steeds vaker ook populaire popmuziek. Dat spreekt veel mensen aan. Natuur lijk zijn er ook ouderen die juist nog heel erg genieten van het tra ditionelere repertoire. Daar heb je als verenigingen ook rekening mee te houden." De Bruyn zeifis pas met 60 jaar, na zijn vervroegde pensionering, actief geworden in de muziek. Hij kreeg het dus niet met de paple pel ingegoten? „Mijn ouders had- Anthon de Bruyn in de studio van Radio Schouwen-Duiveland voor een opname van Muziekeiland. Op de achtergrond technicus André van der Voort Van der Klei. foto Dirk-Jan Gjeltema den vroeger thuis drie platen. Eén daarvan was Sweet Oriëntal. Die is me altijd bijgebleven. Mis schien was dat toch het zaadje dat pas laat tot ontwikkeling is geko men", lacht De Bruyn, die nu al ja ren met veel plezier de schuif- trombone bespeelt. Met evenveel bezieling maakt hij elke veertien dagen een nieuwe af levering van Muziekeiland. „Zon der medewerking van die vrou wen zou het niet lukken hoor", haast hij zich te zeggen. 'De Ju weeltjes' heet het onderdeel in het programma waarin Jolanda de Boer uitleg geeft over muziekin strumenten of een specifiek on derdeel van hafabra bespreekt, bij voorbeeld: blaasmuziek of film muziek. Kris van der Werve en Marieke Bos zorgen voor 'het bui- tengebeuren', ofwel de interviews op locatie. Dat gebeurt naar aanlei ding van jaarconcerten, jubilea, jeugdtrainingen en dergelijke, al tijd zo veel mogelijk gekoppeld aan de actualiteit. De Bruyn stelt steeds weer een ge varieerde speellijst samen en over stijgt daarbij ook graag af en toe de regio- en landsgrenzen. Zo klinken er soms Spaanse hafabra of Roemeense zigeunerklanken. Wie berichten heeft over muziek- activiteiten kan die voor aankondi ging in Muziekeiland toesturen naar: info@krisvanderwerve.nl Muzikant Anthon de Bruyn GOES Motor- en autoclub De Beve- landen houdt op zaterdag 23 maart tie eerste autopuzzel rit van dit seizoen. De route voert over landweggetjes van Goes naar Wemeldinge en is uitgezet voor auto's en motoren in de wedstrijd- en beginnersklasse. Inschrijven en starten kan op de dag zelf van 13.30 tot 14.00 uur bij Auto Centrum Goes. COLIJNSPLAAT In de jachthaven van Colijns- plaat zijn drie buitenboord motoren (twee Yahama's en een Honda) gestolen van jachten die daar lagen afge meerd. De diefstallen zijn de afgelopen maanden ge pleegd. De politie geeft hier ruchtbaarheid aan om boot- bezitters erop te wijzen bui tenboordmotoren met een slot te beveiligen. MIDDELBURG Ali B., Mega Mindy, Crazy Piano's on Tour en zanger Paul Turner, bekend van The Voice of Holland, ko men op Koninginnedag naar Middelburg voor een optre den op de Markt. Mega Mindy opent om 16.00 uur het muziekprogramma. Slotact is Ali B. Zijn optre den begint om 23.00 uur en duurt tot middernacht. TERNEUZEN De Amerikaanse band The Delta Saints speelde vorig jaar in Paradiso en verzorgt nu twee optredens in Neder land. Een is in Porgy en Bess, waar zaterdag een cd wordt gepresenteerd. Kaar ten (vijftien euro) verkrijg baar bij Boekhandel Van de Sande en aan de kassa. Op vertoon van schoolpas vijf euro. Aanvang 21.30 uur. van onze regioredactie veere - De Stortemelkrace komen de zaterdag is de opening van het seizoen voor de sloeproeiers. Zo wel de dames als de heren van Sno- que Deux uit Bruinisse verschijnen aan de start. Organisator van de Stortemelkra ce is de vereniging De Zeeuwse Deernen die vaart op het Veerse Meer. De startlijn van de Storte melkrace ligt bij de Campveerse Toren in Veere. De sloepen starten om 13.00 uur. De route is elf kilo meter lang en slingert zich rond de eilanden in het Veerse Meer. Het gaat vanaf de toren noord waarts om de Schutteplaat, voor de Schotsmanoever langs en via de Mosselplaat weer zuidwaarts naar de Campveerse toren. Van daar gaat het naar het oosten door het Veersche Gat, bovenlangs de Haringsvreter voor de Goudplaat oever en rond de Soelekerkeplaat tot de sloepen ter hoogte van het scoutingcentrum Veere weer naar het noorden roeien om de Mossel plaat te ronden en op de finish in het zuiden af te koersen. De finish- tijd ligt rond 14.30 uur. De Storte melkrace wordt voor de zesde keer gevaren. De dames van Snoque Deux uit Bruinisse doen mee in hun nieu we sloep 8Beaufort. De heren, goed voor een tweede plaats in 2010, varen in de Guinevere. Sloeproeien is een sport in op komst. Veertien teams in zeven tien sloepen telt de Zeeuwse Fede ratie nu. Sponsors staan de roeiers terzijde met steun voor inschrijf gelden, benzinegeld en transport middelen. „Het is een stoere sport. Als we aan de riemen zit ten, gaan we er ook voor. Maar er is veel gezelligheid en saamhorig heid," zegt Martin Imanse van het team Seahorse uit Kortgene. Drie jaar op een rij werd deze ver eniging van vijftien leden Zeeuws Kampioen. Vanaf zater dag gaan ze voor het vierde kam pioenschap. Het seizoen eindigt in november. Andere Zeeuwse wedstrijden zijn de Boulevardrace op zee bij Vlissingen op 6 april en de elf kilometer langen Mosselrace op de Oosterschelde op 20 juli tij dens de Visserijdagen in Bruinisse. Een aanvaring bij de start van de Stortemelkrace in 2010. archieffoto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61