WONEN 9 Verstoppertje Sportieve zit Bio-servies VRIJDAG 22 MAART 2013 Kinderen spelen graag verstoppertje in het hoge gras. Met de Spring ont wierp Floris Schoonder- beek een ludiek equiva lent voor binnen en bui ten. Het is een roomdivider met een speels karakter. 'Een organische scheiding, daar waar de grens gezocht wordt', volgens meubel- merk De Vorm, dat de Spring levert. Het meubel is gemaakt van massief es- senhout. Spring kost 430 euro. www.devorm.nl www.capventure.com In het grotere geheel Het Zuperzo- zial-servies is in twee opzichten groen: niet alleen de kleur, het is ook nog eens goed voor het milieu. Zuperzozial wordt gemaakt van bamboevezel en maïs- pulp; na tuurlijke materialen die geen aan- spraak maken op de oliereserves. Het serviesgoed is licht van gewicht en kan gewoon in de vaatwasser. Zuperzozial is biolo gisch afbreekbaar. De ontwerpen zijn heel basic en zon der print of decoratie. Uiteraard is het Zuperzozial-ser- vies ook verkrijgbaar in andere vrolijke kleuren. Prijs: vanaf 3,95 euro voor een beker. Gewone stoelen zijn er genoeg. Daarom besloot topont werper Konstantin Grcic af te wijken van de traditione le stoelvormen en bedacht een nieuw constructieprin cipe, dat doet denken aan outdoorsporten. Het meubel kreeg de naam Waver. Door pittige stof- kleuren is de uitstraling van de stoel sportief. De Waver kan als lees- of relaxfauteuil in de woon kamer worden gebruikt, maar is ook geschikt voor in de tuin. Be halve in groen is hij ook verkrijgbaar in wit of zwart met ro ze accenten. Prijs: 1.298 euro. Het tuinontwerp op tekening. www.vitra.com De situatie in de Borsselse achtertuin voordat de archi tecten ermee aan de slag gingen. Vanuit de serre is nu een zichtlijn ontstaan richting het omliggende landschap. Ook de langwerpige vijver vormt een strakke lijn, evenals de plantvakken en wanden van cor- tenstaal (dit staal krijgt een roestkleur door oxidatie, red)." Een tuinontwerp waar Lea erg trots op is is de voortuin van een villa in Oostkapelle, ge legen nabij de duinen. „Het zandkleurige grind sluit aan bij het duingebied waarin het huis zich bevindt, maar ook bij de weg waaraan de villa ligt. We hebben daar met een kleine hoeveelheid materialen en wei nig soorten beplanting een groots effect be reikt." Tuinarchitectuur is niet echt onderhevig aan trends. „Een ontwerp moet toekomstbe- stendig zijn. Het is niet de bedoeling dat je elk jaar iets aan je tuin moet veranderen, maar juist dat je jaren vooruit kunt. De toe gevoegde waarde van tuinarchitectuur is dat de tuin veel langer meegaat. Natuurlijk sig naleren we wel trends en zien we sommige materialen veranderen, maar de basis blijft in grote lijnen hetzelfde. Wat wel opvalt is dat mensen de laatste jaren kiezen voor een tuin die niet al te veel onderhoud vergt. Ze hebben weinig tijd en willen vooral genie ten van de tuin." De situatie na de metamorfose waarbij het omliggende landschap de tuin in wordt getrokken. sluit het geheel goed aan bij de uitstraling van het oude pand. Bij het presenteren van het ontwerp hoort ook een sfeerimpressie. „We maken dan met behulp van foto's van planten en bestra ting voor de klant inzichtelijk welke materi alen we in de tuin gebruiken", zegt Lea. Als het ontwerp goedgekeurd is door de bewo ners, kan er een technische uitwerking en beplantingsplan gemaakt worden waarin de materialen en beplantingssoorten worden vastgesteld zodat een hovenier het werk kan uitvoeren. Alles bij elkaar lijkt dit een lang proces, maar volgens Lea kan dit binnen een paar weken gerealiseerd worden. De tuinontwerpster laat aan de hand van fo to's en tekeningen zien hoe een van de pro jecten tot stand is gekomen (zie foto's en te kening). Lea: „De bewoners van deze wo ning hebben een serre laten aanbouwen en wilden daarna ook meteen de achtertuin aanpakken. We hebben goed gekeken naar het totaalplaatje en wat passend is bij die plek. Omdat de tuin direct aansluit op een weiland wilden we het landschap als het ware naar binnen trekken. Maar in de oude situatie werd het zicht belemmerd door bos schages. We hebben geadviseerd die weg te halen en er een houten hek neer te zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49