a 9 4 WONEN 0fe\^®[?ax> Rond de 275.000 euro Oosterscheldestraat 1 Zierikzee €275.000 Serge Merckx uit Sint Jansteen is niet zomaar bezig met een klusje. Is voor de meesten het zelf leggen van een nieuwe tegelvloer al een uitdaging, Serge bouwt gewoon heel zijn eigen huis zelf. Vanaf de fundering tot en met het ophangen van de gordij nen. ïp Op een geliefde plek in Poortambacht 10 staat deze half vrijstaande, moderne woning met vrijstaande garage, tuin en dakterras op 248 m2 eigen grond. De wo ning uit 2000 heeft vrij uitzicht en ligt in een kindvriendelijke buurt. Vanaf het dakterras is de Oosterschelde en de Zeelandbrug te zien. Doe-het-zelven door Sheila van Doorsselaer De voorgevel van het huis van Serge en Melanie. Nog even en de bouwhekken kunnen weg. fotografie Mark Neelemans Dat hij ooit helemaal zelf zijn huis wilde bouwen en dat dat dan in Sint Jansteen moest staan, daar was nooit enige twijfel over mogelijk. Serge draagt de geuzen naam 'Steense rat' met trots en als timmerman bij bouwbedrijf Van Driessche-de Koster draait hij voor het eigenhandig bouwen van een huis zijn hand niet om. Toch hebben Serge (30) en zijn vriendin Melanie de Cock (28) nog ruim twee jaar moeten wachten tot het zover was. Het plekje, een perceel van ruim achthonderd vierkante meter aan de Sint Janstraat (op de vrijgekomen plaats van voorheen een ca ravancentrum) viel als een van de mooiste plekjes aan de rand van het dorp, meteen in de smaak. Echter, driehoeksgesteggel tus sen de gemeente Hulst, de eigenaar van een vlakbijgelegen voormalige veehouderij die iets verderop vier landhuizen wilde bouwen en een groep bewoners die de landhuizen weer niet zag zitten, zorgde voor nogal wat vertraging. Woningbouw mocht in eerste instantie niet omdat de percelen binnen de milieucirkel lagen van het bedrijf. Zo'n milieucirkel kan alleen van een perceel worden gehaald als de eige naar dat wil, maar die wilde dan wel in ruil de landhuizen mogen bouwen. Toen de kwestie uiteindelijk geregeld was, was het twee jaar later. Serge en Melanie kregen dochtertje Jaylin in hun huidige huis, ter wijl het toch eigenlijk de bedoeling was om een gezinnetje te starten op een nieu we plek, in hun nieuwe huis. Dit jaar gaat het er dan toch uiteindelijk van komen. Serge is vorig jaar juni begonnen met de bouw van het moderne huis. Hoe wel hij eigenlijk alles met eigen han den doet, het ontwerp van de woning, met de zo kenmerkende schilddakjes op twee niveaus, maakte hij niet zelf. „Een paar kilo meter verderop, in de Belgische Klinge, staat dit huis al een tijdje. We vonden het zo mooi dat we gewoon bij die mensen hebben aangebeld. We kregen een rondlei ding én de tekeningen. De buitenkant heb ben we precies zo gelaten, maar de binnen kant van het huis hebben we hier en daar wel aangepast om het helemaal aan te laten sluiten op onze wensen." Het huis is uitge voerd in een lichte steen, met strakke don kere pannen. De donkergrijze aluminium kozijnen en de bijzondere voorgevel, met veel glas waardoor de vide zichtbaar is, ma ken het huis helemaal af. De leefoppervlak- te meet 140 vierkante meter en zodoende blijft er nog een aardige tuin over. Geluk kig niet al te groot, vindt Serge. „Want ik ben niet zo gek op tuinieren." Voor Serge zijn het best tropenmaan- den. Van 's ochtends vroeg tot in de namiddag bouwt hij huizen voor an deren en meteen na zijn werk rijdt hij naar de Sint Janstraat en gaat daar vrolijk nog vijf uur verder. Hij krijgt geregeld hulp van zijn pa, schoonvader, ooms en vrienden, maar het merendeel van het werk rust op zijn schouders. Melanie is in dit stadium nog niet veel in het huis te vinden. „Zij heeft het druk met haar eigen winkel, al komt ze natuurlijk geregeld met Jaylin kij ken", zegt Serge. „Melanie gaat zich later bezighouden, met de inrichting en ze gaat helpen schilderen!" Serge is net klaar met stuken. Als volgende klus is het aanbrengen van de vloerverwar ming op de benedenverdieping voorzien en dan betgint het tegelen. Serge maakt dan ook heel wat ritjes naar zijn vaste bouwmaterialenhandel Imabo Bleijenberg in Hulst. Hoewel het een moderne woning is, gaat Serge niet zover om ook allerlei mo derne energiebesparende technieken toe te passen. Het dak zou er wellicht erg ge schikt voor zijn, maar zonnepanelen bij voorbeeld, komen er bij Serge niet in. „Ik vind ze gewoon erg lelijk." Het bouwen van zijn eigen huis valt Serge tot nu toe absoluut niet tegen. „Alleen de kozijnen kwamen later dan afgesproken en daardoor schuiven alle andere klussen ook op. Zodoende kon ik ook pas later begin nen met stuken. Voor de rest ben ik nog geen gekke dingen tegengekomen." Volgens Serge staat of valt het welslagen van zo'n groot project natuurlijk met ken nis van zaken, maar met name ook met een positieve instelling. „Volle kracht er te genaan gaan, de planning strak in de hand houden, maar tegelijkertijd ook relaxt in het project staan. Het moet natuurlijk wel leuk blijven." De Steense timmerman gaf zichzelf een jaar voor de bouw van het huis en het ziet ernaar uit dat de oplevering van de woning ook binnen die termijn gaat lukken. Hoe dan ook, alle weken of dagen eerder, is wel heel mooi meegenomen. Serge: „We moe ten namelijk binnenkort al uit ons oude huis. Dat betekent dus dat we zullen moe ten gaan kamperen in een caravan in de achtertuin..." 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44