'IJzersterke en krasvrije' fotoprint op staalplaat Omzet Camelot Europe groeit door leegstand 2 WONEN Op het boerenbedrijf tegen de dijk van de Oosterschelde in Kats wonen en werken al minstens drie generaties De Regt. Als de muren van de oude woning lelijke scheuren vertonen en restauratie onmogelijk lijkt, is het tijd voor de slopershamer. Sinds 2012 staat op deze idyllische plek een splinternieuw, smaakvol ingericht huis. Foto's zijn al langer via veel ver schillende printservices op can vas af te drukken, maar Chroma- Luxe komt nu met een nieuw product. Eén fotoprint op een staalplaat van iets meer dan een millimeter dik. Het voordeel ten opzichte van canvas is dat deze fotoplaat te gen een stootje kan en zelfs wa terbestendig is. De foto is kras- vrij en opgewassen tegen ver kleuring door UV-straling, be looft ChromaLuxe. De print op metaal is bovendien veel scher per dan op canvas. De foto's kunnen in verschillen de uitvoeringen op het metaal af gedrukt worden: de metaallook is mogelijk, maar beter nog is de gepolijste plaat De foto's kunnen ook in allerlei verschillende vormen afgedrukt worden: cirkelvormige foto prints, drie verschillende soor ten creatieve randen, maar er zijn ook covers voor je tablet of smartphone met een zelfgeko zen foto verkrijgbaar. Kijk voor meer informatie op www.mychromaluxe.com. Fotoprint op een staalplaat van ChromaLuxe De woning- en kantorenmarkt op z'n gat? Toch niet helemaal. De kansen liggen bij tijdelijk en permanent gebruik van leeg staand vastgoed, zegt Camelot Eu rope. Het bedrijf heeft haar omzet de af gelopen drie jaar zien stijgen met 113 procent en hoort ook dit jaar weer bij de snelst groeiende be drijven van Nederland. Camelot is vooral succesvol in Duitsland, Ierland en Frankrijk. Het bedrijf ziet vooral een sterke groei in de realisatie van studen tenwoningen, woonruimte voor arbeidsmigranten en werkruim tes voor kleine en startende be drijven in bestaand ongebruikt vastgoed. Camelot geeft de laatste tijd ook steeds vaker advies aan gemeen ten, corporaties en projectontwik kelaars over de manier waar op ze leegstaande panden kunnen ont wikkelen en kunnen gebruiken. Een voorbeeld is Camelot Works pace, waarbij leegstaande kanto ren in kleine units aan starters, ambachtslieden en zzp'ers per maand worden verhuurd. Woonkeuken is het hart van de boerderij door Elian van 't Westeinde Alles is heel praktisch ingericht. Dat is ook nodig op een boerde rij waar veel mensen in en uit lo pen, zegt Mariëtte de Regt. Ze woont hier 32 jaar. Haar man Guus is op deze plek geboren en runt de schapenfokkerij. Overal in het huis ligt Belgisch hardsteen. De muren zijn glad. Er zit afschrobbare verf op. „Ik raak niet in paniek als er een glas wijn over de vloer gaat. Of als een van de honden met zijn vieze vacht langs de muren loopt. Ik pak gewoon een sopje", zegt ze terwijl ze een schaaltje met koe ken over de lange antieken tafel schuift. De gezellig ingerichte woonkeuken is het eigen lijke hart van de boerderij. Vanaf deze plek heb ben Guus en Mariëtte zicht op de aardappel- schuur, het voormalige wagenhuis en alles wat zich op het erf afspeelt. Vóór het huis ligt een vijvertje ingekapseld in het groen. „Dat was vroeger een drinkput voor de paarden. Guus zijn vader en opa werkten nog met paarden op het land," Mariëtte heeft gevoel voor styling. Ze combi neert oud met nieuw. Design met kitsch. Koele met warme tinten. Het maakt haar niet uit waar de spullen vandaan komen, zolang ze maar een prettig gevoel geven. De rode accen ten in de woonkeuken doen het goed bij het grijs van de vloer, het wit op de muren en het gebleekt eiken van de keuken. „De beschuitbus is nog van mijn moeder. De brooddoos kocht ik op de rommelmarkt. Deze grote vaas kreeg ik voor mijn verjaardag." Rondom de lange tafel staan acht eenvoudige stoelen die Mariëtte bij een tweedehands win kel in Oostburg op de kop tikte. De robuuste fa- briekslampen boven de tafel komen van Rens Alta in Tilburg. In een hoek, vlakbij een antiek meidenkastje, staat een rood Artifort bankje. „Dat is minstens zeventig jaar oud. Ik heb het opnieuw bekleed. Het bankje en de kast zijn nog van mijn oma geweest. Ook de grote kast in de kamer", zegt Mariëtte. „Dat hoekje hier is mijn lievelingsplekje. Het bankje zit heel lek ker." Aan de voorkant van het huis is de living. Deze vormt samen met de eetkamer een U. Ook hier staat een eethoek waarvan de tafel drie meter lang is. Eromheen staan acht leren stoelen. „De tafel is op maat gemaakt. Als je goed kijkt zie je dat het stalen frame waar het blad op rust uit het lood staat. De rand van de tafel is schuin naar binnen afgeschaafd. Dat geeft het blad een minder massieve uitstraling." Zowel de bouw als de inrichting bedacht Mariëtte samen met de aannemer en de archi tect. „Ik had precies voor ogen wat ik wilde, de aannemer en de architect floten mij terug of sti muleerden me dingen juist wel of niet te doen. Zonder hen was het niks geworden. Guus ging met alles akkoord. Zijn enige voorwaarde was dat in de woonkamer een grote bank kwam om lekker op te liggen. Die heeft hij gekregen", zegt ze als ze wijst op de zwart lederen Muster- ring bank. Naast de bank staan twee met rood leer bekle de stoeltjes van Le Bazar in Goes. Onder een glazen salontafel van Bas en Mar de Jager uit Ka- pelle ligt een hoogpolig kleed met alle kleuren van de regenboog. „Echt design van Kwan tum", zegt Mariëtte gekscherend. Aan de muur hangen boven elkaar drie kleurrijke schilderij tjes van dorpsgenoot Onno de Graaf. Als Mariëtte het kantoor laat zien, dat is ge bouwd op de plek waar vroeger» de bakkeete stond, vertelt ze dat het huis levensloopbesten- dig is. „Nu slapen we boven. Mocht dat om een of an dere reden niet meer lukken, dan maken we van dit kantoor een slaapkamer. In het kamer tje ernaast waar nu boeken staan, past een bad kamer. Het is een fijn huis." Guus en Mariëtte de Regt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42